Jump to content

Stopuri clare leduri G V


ondin
 Share

Postare recomandată

Sunt interesat de asa ceva pentru o vizibilitate sporita din partea celor din urma mea, ca sa nu mai vorbesc despre design si am vazut cateva modele cu preturi incepand de la cateva sute de euro si pana la cateva mii, tot felul de forme in care este dispus albul si rosul.

Recunosc ca cu cat vad mai multe cu atat sunt mai nedumerit, avand in vedere si faptul ca nu stiu doar din poze cum ar arata pe masina puse la munca.

Evident cele mai interesante sunt cele mai scumpe, dar se gasesc si la preturi acceptabile modele deosebite, insa habar nu am daca acestea sunt si de calitate.

Poate ma poate lamuri cineva care a trecut prin asa ceva.

Unul din elementele care mi-au placut mult la G V au fost tocmai stopurile rotunde si in consecinta nu as opta neaparat pentru ceva radical, as prefera sa pastreze totusi si ceva din linia originala.

Am sa anexez si poze cu ce am gasit daca sunteti interesati, eventual sa comandam impreuna modelele dorite.

Toate bune.

Drive safe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ce am eu pe masina si poate te inspirasunt stopuri hella originale daca vrei arunca o privire pe catalogul lor se ocupa cu asa ceva si o fac foarte bine poti gasi si daylight si faruru cu lupa etc te las pe tina sa decizi si da-mi un feedback

http://www.hella.com/hella-com-en/index.html

post-51074-1255634332_thumb.jpg

post-51074-1255634343_thumb.jpg

Modificat de Mircea Victor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede clar că sunt de calitate, și că sunt lucrate bine,

Modificat de gHapciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre aceste modele vorbesc..ghiciti voi care cred ca este cel mai cel in viziunea mea.

:)

post-31175-1255706874_thumb.jpg

post-31175-1255706897_thumb.jpg

post-31175-1255706907_thumb.jpg

post-31175-1255706912_thumb.jpg

post-31175-1255706934_thumb.jpg

post-31175-1255706940_thumb.jpg

post-31175-1255706946_thumb.jpg

post-31175-1255706978_thumb.jpg

post-31175-1255706997_thumb.png

post-31175-1255707005_thumb.png

post-31175-1255707010_thumb.png

post-31175-1255707017_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus ca cele de la Golf Plus, Passat, etc.

post-12526-1255792987_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arată-ți numerele infractorule :) Cred că după tine am alergat atunci. Nu ai sticker, nu e așa?

Despre astea vă ziceam. Dă-ne te rog detalii legat de preț, și de unde le-ai luat.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile sunt Valeo si costa in jur de 300 Euro.

Le poti lua de la orice importator de piese ( Autonet de ex) sau service, sau de pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite si pe alb cam cum arata.

Acum depinde si de gusturi.

post-39748-1255879441_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe alb arata mai bine si cele de la Hella, dar eu tot cele OEM cu Led le-as lua... sau modelul ala ieftin cu LED, pe care le-am gasit pe okazii in jur de 140-150 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gHapciu, pe mine m-ai alergat pe Ghencea. :icon_thumright:

Stopurile sunt chiar OE si sunt cumparate de la Augsburg.

Au fost in jur de 1300 ron.

Maine ma uit si iti spun exact codul si cat au costat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit.

Au costat 1800 ron si codul este 1K0052204. Stiu ca nu este un pret mic, dar mi-au placut foarte mult.

Daca vrei un pont, stopurile sunt de fapt Valeo si sunt ambalate de VW.

Poate le gasesti mai ieftin.

Partea cea mai nasoala este ca daca spargi unul trebuie sa le cumperi pe toate. Nu vin decat la set.

Dar dupa cum stiu toti cei de pe forum - pasiunea e boala grea.

Spor la treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu am dat pe ale mele HELLA 1400ron de la SCORPION din Gl.Sunt al fel ca ale colegului spydy !!

Cu respect,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit.

Au costat 1800 ron si codul este 1K0052204. Stiu ca nu este un pret mic, dar mi-au placut foarte mult.

Daca vrei un pont, stopurile sunt de fapt Valeo si sunt ambalate de VW.

Poate le gasesti mai ieftin.

Partea cea mai nasoala este ca daca spargi unul trebuie sa le cumperi pe toate. Nu vin decat la set.

Dar dupa cum stiu toti cei de pe forum - pasiunea e boala grea.

Spor la treaba!

Vai ce draci am avut că nu te-am prins. :) A fost pentru prima dată c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Ebay le gasesti in jur de 270-300 de euro..si sunt multi colegi si de pe forum care pt un comision decent pot sa le aduca. Asa ca se poate si in jur de 300-320 de euro sa ai stopurile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aici sunt stopurile mele. dupa aproape 2 ani de cand le am s-a stins un led. am dat pe ele vreo 600 ron daca tin minte.

alea de golf plus nu se vad frumos pe orice masina (parerea mea)

DSC04446.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact... de modelul asta spuneam ca ar fi singura alternativa la cele OEM... astea sunt pe la 150 de euro acum. Frumos model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

singurul lucru care ma deranjeaza si mi-e teama sa nu se arda si mai multe leduri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiam ledurile fiind izvorul unei tehnologii de ultima ora au un consum mult mai mic si se incalzesc mult mai greum iar de aici o durata de viata mult mai lunga decat un bec obisnuit.

Insa becul obisnuit se schimba rapid si gata, ceea ce nu este posibil la leduri, unde trebuie sa schimbi tot becul.

Nu arata dupa schimbare masina cu ledurile montate ca un pom de craciun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu le-am avut 1 an pe masina si nu s-a ars nici un led. acum le vand cine e interesat prv :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Intre timp a mai aparut un model de la Dectane. Exact asa as fi proiectat si eu stopurile. Perfecte sunt. Insa momentan cred ca exista doar varianta fumurie. Mi-ar fi placut sa fi avut o nuanta visinie, cum sunt cele de R32. Spuneti-mi va rog ce parere aveti, si daca mai ati vazut in alte poze modelul asta, ca nu as vrea sa le cumpar asa, fara sa stiu cum arata macar pe vreo masina.

Sper sa nu se considere reclama, dar asta e singurul site unde am gasit poza cu ele. http://www.dectane.de/product_info.php?inf...09---black.html

Sunt curios ce credeti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat acum 2 ani un set de stopuri hella exact ca ale lui Mircea Victor, din germania, de la D&W tuning. Am dat pe ele vreo 300 euro, in speranta ca vor fi de calitate. Din pacate, de vreo cateva luni au inceput sa se abureasca, intr-unul din ele chiar mi-a intrat apa. Le-am uscat cateva zile la caldura si le-am siliconat de jur imprejur ca previn pe viitor alte probleme. Din pacate, nu mai arata la fel de bine ca si inainte, s-au albit, va trebui sa la schimb in viitorul apropiat. Stiu ca suna ciudat pentru Hella insemna si pentru mine ceva mai mult decat chinezariile de care se amintea in acest topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa-ti spun toata instalatia de iluminare la mine este Hella asa am cumparat masina din Germania. Farurile sunt hella Xenon look adica au lupe dar sunt cu halogen H7 proiectoarele la fel hella si triplele spate Hella led si sunt montate pe masina din 2006 asta o stiu pentru ca impreuna cu masina mi-a fost livrat si certificatul de garantie si daca spui ca le-ai luat acum doi ani le poti duce sa le schimbi la un partener sau ce stiu eu pentru ca ale mele au 5 ani garantie si apropo de modele cred ca fiecare cu gusturile lui nu cred ca e vreun model sa placa la toata lumea si de aici si polemicile aparute. numai bine tuturor si ca sa m dam curs creativitatii de tuning mai adaug cateva modele ... tot hella ..:)

post-51074-1263803399_thumb.jpg

post-51074-1263803419_thumb.jpg

post-51074-1263803440_thumb.jpg

post-51074-1263803480_thumb.jpg

post-51074-1263803497_thumb.jpg

post-51074-1263803517_thumb.jpg

Modificat de Mircea Victor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Super tari stopurile astea noi. Si eu am tot hella de aproape 2 ani si sunt foarte multumit de ele.Am avut o mica problema (un led de la smnalizare Dr.era ars) cu ele dar sa rezolvat pe garantie .

De cand am vazut noile stopuri ma tot gandesc ca ar arata super bine pe culoare alba.Tentatia este foarte mare :Driver:

Mai astept un pic sa vad daca au ceva probleme si peste citeva sigur o sa apare si pe al meu golfulica

some pictures...

post-39748-1263822453_thumb.jpg

post-39748-1263822522_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spydy, si eu am aceleasi planuri, sper, insa sa vad si ceva fotografii cu ele pe masini cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!