Jump to content

Cum aflu pretul de catalog al golfuletului din semnatura ?


andreas 38
 Share

Postare recomandată

Am nevoie pentru calcul dauna totala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal incearca un search undeva in topic-uri am vazut atasat un pliant vechi cu mai multe modele :eek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa iti recomand sa incerci si la un dealer WELT AUTO, intrucat acestia au cateva carti (destul de groase), unde sunt prezentate toate modelele din gama VAG, cu anul fabricatiei si pretul modelului. Stiu asta pentru ca asa mi-a fost stabilit pretul de achizitie al fostului meu autoturism, VW Bora, in momentul in care l-am vandut celor de la WA. Sper sa iti fie de folos informatia data si sa primesti un raspuns adecvat! Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un calcul efectuat de mine mai demult mi-a aratat ca un golf 3 CL 1.4 modelul 4 usi ar fi costat undeva in jurul a 7000 de euro in banii de astazi. pentru anii 90 pentru un roman reprezenta ceva.... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 2, GTI, 1991 pret de catalog- 22 000 DM (am gasit factura in masina ). Undeva la 10-11 000 de euro. Asta asa ca sa-ti faci o idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca in topicul intitulat "Totul despre golf3 / vento" din aria GOLF3/VENTO este afisata o lista cu pretul de lansare al unor modele in 1993.L-as fi afisat eu aici dar nu stiu daca am voie sa fac acest lucru (sa postez imaginea deja existenta pe forum)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru informatii da nu gasesc...Pune un link pe privat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru informatii da nu gasesc...Pune un link pe privat...

Scrie pe Google : "Totul despre golf 3" si primul link afisat este cel pe care ti l-am indicat eu ceva mai sus.Spor la citit!

Modificat de mac23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

singura lista de preturi recunoscuta de asigurari din cite stiu eu http://www.schwacke.de/

am patit-o si eu

i-am facut sa o repare datorita optionalelor de pe masina...... precum si datorita facturilor recente de la service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit eu ceva ratacit prin calculator.Sunt preturile din 97 la o parte din modele.

Sper sa iti fie de ajutor.

post-31559-1255858220_thumb.jpg

Am si lista de preturi pentru o parte din optionale daca o doreste cineva.

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca e buna si lista asta pt ati forma o idee.

vezi ai grija la ce stare tehnica ti-o incadreaza. tot in ordinul indicat o sa gasesti si criteriile de incadrare.

tine-ne la curent. :D

in iarna, cand am avut eu accidentul, stiu ca un baiat din Bucuresti a luat vreo 500 E pt un G3 declarat dauna totala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare , dar acel baiat aluat teapa de la asigurari.Si spun asta deoarece si eu am fost lovit de un taximetrist in spate si ASIROM mi-a oferit 33 milioane in februarie pentru haion stramb si schimbatul a 1/2 din portbagajul masinii.

Iar referitor la pretul golfurilor, mai stie cineva cotatia marcii germane din 97? Ca sa facem de exemplu o comparatie intre golf 3 si dacia solenza/nova la care "marii ingineri dacioti" au declarat ca au folosit o tehnologie de ultima ora : injectia bosch monomotronic !!! (si nemtii o foloseau din 92 la G3) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

solenza nu are mono-motronic!

are "multi" la fel ca si supernova sau loganu!

Nova ii cu totul si cu totul altceva

pe golf2 era mono-jetronic din 86...nu a aparut pe g3

a nu se confunda motronic-ul cu jetronic-ul

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur a luat tzeapa ala cu 500 E, eu am avut un mic incident prin vara si m-au despagubit asigurarile cu 2900 lei, pt un far, spoiler fata si aripa dreapta fata, si dupa calculele mele iasa mai mult de 500E. Mie mi-au evaluat-o la 3mii si nu stiu cat, dar nu cred ca au luat in calcul dotarile. Nici nu m-am agitat prea mult pt ca oricum acoperea dauna, dar in cazul in care (Doamne fereste) am dauna totala, nu ma las pana nu imi ia in calcul toate dotarile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!