Jump to content

faruri fumurii


Bogdan89
 Share

Postare recomandată

eu le-am facut pe ale mele din iunie si farurile si proiectoarele si nu se aburesc deloc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • taz21

    10

  • cheloo_e13

    9

  • GenuVW

    9

  • ovidiu89

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

vrei sa pui niste poze sa vedem si noi cum arata????

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti vreo idee daca este vreo metoda de refacut partea argintie a farului care reflecta lumina cea neteda. La mine a inceput sa se scorojasca. Si mai importand daca si functioneaza metoda cu suces. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu daca ti sa dus oglinda nu prea mai ai ce sa ii faci decat sa cauti un far la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unu nu sunt de acord cu aceasta metoda , pentru ca nu imi place cum arata , si poti avea si prb cu berbeci de la RAR-UL mobil , pe acest forum sunt ff multi useri care nu stiu multe despre mecanica/ ETC sau poate au 2 maini stangi cand vine vb de desfacut ceva si ansamblat , in final multi ar iesi mai castigatori cu o pereche noua de faruri ( poate si din dezmembrari ) doar sunt o mie la preturi rezonabile decat sa-l strice Dar asta e parerea mea ! nu va suparati pe mine , Succes in cont , tot ce am vrut sa se vada si partea rea daca nu iese la fiecare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti vreo idee daca este vreo metoda de refacut partea argintie a farului care reflecta lumina cea neteda. La mine a inceput sa se scorojasca. Si mai importand daca si functioneaza metoda cu suces. Multumesc anticipat

la cat costa un far de g3................. iti convine sa le schimbi pe amandoua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci... nu ai cum sa ai probleme cu cei de la rar. Ceea ce am facut la farurile mele nu afecteaza cu nimic oglinda, deci chiar deloc nu afecteaza luminozitatea.

Si ce este cel mai tare, este ca schimba total fata masinii, se vede foarte frumos, este usor de facut, investitie aproape 0, ca suntem romani.

Oricine si-ar dori faruri "tuning", dar nu se poate, criza, alea-alea. Si suntem romani, deci putem face, ca ne pricepem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar merge si pe polo 6n? ca incepe sa imi placa din ce in ce mai tare si vreau si eu :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad de ce nu ar merge, dar cel mai bine pune o poza cu farurile tale, si iti zic daca s-ar vedea bine sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar arata bine ultima poza parca ovidiu era , eu unu vorbeam din punctu meu de vedere ca am capota modificata si pica mult peste faruri , am facut o proba in photoshop , si chiar arata urat! Numa de bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da eu am pus. din cate am cautat se gasesc astfel de faruri gata facute, noi pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au miam innegrit faruri anul trecut prin septembrie , deoarece le innegrisem si la opelul meu si mia placut cum a iesit

am desfacut geamul care e destul de zdravan , zici ca e borcan :) si am luat o masura la diametrul cercului ca sa zic asa care este fgolosit pentru lumina

am aplicat in far si am vopsit pe margini ....

update

post-55344-1284275832_thumb.jpg

post-55344-1284275924_thumb.jpg

post-55344-1284276010_thumb.jpg

post-55344-1284276046_thumb.jpg

post-55344-1284275832_thumb.jpg

post-55344-1284275924_thumb.jpg

post-55344-1284276010_thumb.jpg

post-55344-1284276046_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai fratilor ! Vreau sa ma apuc si eu de modificarea asta la masina dar oare se vede bine la culoarea mea ? Ca nu vreau sa ai stric aspectu

post-30772-1284277576_thumb.jpg

post-30772-1284277576_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca se vede foarte frumos, schimba total aspectul botului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopsite asa farurile stock arata mult mai bine decat majoritatea celor aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai foarte mare dreptate, dar ar cam trebui sa se pupe si cu culoarea masinii

@evlaviosu: Pune si tu pozele cu farurile, si ce culoare are masinuta ta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine se vad mai bine innegrite , parerea mea , si din cauza ca farurile mele sunt in 2 camere si se vede dunga care desparte fazele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoasa buburuza

Parerae mea, este ca s-ar vedea foarte frumos daca le-ai inegri, pentru ca ai o culoare inchisa

Altfel stateau treburile daca aveai o culoare deschisa

Te asteptam cu poze dupa ce le-ai vopsit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit si eu sa afum farurile la golfulet ! Am muncit ceva in sensul ca am curatat la acel mastic de mi-a venit rau dar a iesit ceva . Mi-a fost de folos si DIY-ul le-am bagat pe rand la cuptor si cu grija s-au dezlipit destul de usor ,in lipsa unei pensule am vopsit cu un burete si nu am mai izolat oglinda. M-am chinuit la prinderile oglinzi in suportul de plastic in sensul ca unele dintre ele erau rupte si am incercat sa le lipesc dar nu prea a mers ca plasticul acela era doarte casant , efectiv se sfarama in mana cand incercam sa il scot.. bulina neagra pt VW la faza asta. In rest a mers bine ..Poze masina cam jegoasa si era si pe inserat o sa fac maine o poza sa se vada mai bine ca acum eram pe fuga

post-30772-1284579734_thumb.jpg

post-30772-1284579739_thumb.jpg

post-30772-1284579748_thumb.jpg

post-30772-1284579756_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

floryn_zdv, arata bine masina cu farurile vopsite asa. Masina mea are aceasi culoare doar ca are faruri cu camera dubla si ma gandeam ca pe viitor sa le innegresc si eu. Poti sa-mi spui te rog vopsind partea striata a oglinzii (cea de jos) nu se pierde din lumina, nu afecteaza cu nimic ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu afecteaza ! Eu a 2-a zi mi-am luat becuri philips night guide si se vad foarte bine inainte aveam niste panarame la 15 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!