Jump to content

Pachet crom Passat


DosarPenal
 Share

Postare recomandată

N-ai cautat bine. :)

Am explicat eu pe pagina anterioara.

 

PS: ti-am mutat postul aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    28

  • F l o r i n

    9

  • b97dmt

    6

  • sicalosuu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, deci pe mine ma intereseaza doar partea de deasupra usilor fata si spate!

Partea curbata din jurul geamului mic lipit (in spate) nu ma interseaza.

Nu stiu cum e la alte B5.5 -uri Sedan dar la mine partea de desupra usilor e despartita de cea a geamului mic lipt (in spate).

 

Deci Cosmin ca sa ajung la capsele de cupru 3.2x6mm trebuie sa dau jos acel ornament de cauciuc de sub ornamentul cromat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iezagt. :D

Bagi surubelnita in capatul din fata si afara cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

szaszdaniel1988

Salut  COSMIN. Am o intrebare. Passatul meu are "pachet crom" din fabrica, dar la usi sa matuit. Care este solutia de remediere ? Se mai poate face ceva sau trebuie schimbat ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Solutii permanente nu sunt. Doar inlocuirea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Ma scuzati ca bag in seama un topic vechi, dar le-am citit pe amandoua ( si pe cel cu petele ) si tot nu ma impac cu ideea ca nu se poate face nimic. A vopsit sau a recromat careva aceste ornamente?? Tocmai ce mi-am mai luat un pachet crom de la dezmembrari si parca e pacat de el sa aiba aceeasi soarta ca si cel original.

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca inca e ok cromul pe ele, incearca sa te feresti de spalatorii. Eu prefer sa spal masina in curte si fara spuma activa. Doar iarna mai ajung de 2-3 ori pe la spalatorie.

Dupa cativa ani de cand le-am pus, cromul e in aceeasi stare.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba e ca as vrea sa stiu daca le-a vopsit careva, daca a sarit sau nu vopseaua de pe ele. Poate mai are careva goanga de a le vopsi :)

Alta buba: capsele acelea care tin ornamentele de deasupra usilor merg inlocuite cu? Nituri normale de aluminiu sau lipim cu ceva bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu nituri le-am prins.

De vopsit nu ai cum, ca nu mai ies la luciul ala.

Parca unde citisem ca merg polishate la sange apoi lacuite. Insa nu stiu cat ar rezista in timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnul Cosmin, mersi pt info. Vroiam sa stiu daca e posibil, poate detaliaza care sunt pasii. As vrea sa le vopsesc pe cele matuite in culoarea masinii sau intr-o culoare ce da bine cu argintiul masinii mele. Vand spuma activa si stiu ca de la ea se fac asa, dar si din faptul ca nu sunt toate de aceeasi calitate, matuindu-se doar unele din trim-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Vreau sa ma apuc si eu de proiectul 'bandouri', numai ca nu gasesc deloc banda cu letimea de 17, am cautat peste tot si in internet si in magazine dar fara succes.Cea de 12 mm se gaseste peste tot, va rog daca stiti o sursa nu ezitati sa ma contactati :) m-am gandit si la variante mai subtiri dar se vede de la o posta ca nu se potrivesc :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut,

 

Am vazut ca a mai fost intrebat in topic dar nu am gasit si un raspuns. Asadar, bandourile de pe portiere se potrivesc de pe berlina pe variant si vice-versa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Doar usa spate difera de la jumatate in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut baieti..aveti idee unde gasesc si eu ornamentele cromate pentru manere usi ?poate are cineva!!,,...ast rasp vostru.Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Bunaziua, as vrea sa pun si eu pachet crom pe bare si pe usi la un b5.5 

am gasit un passat  in dezmembrari cu acele bandouri + crom ...  se pot demonta fare sa se crape? trebuie data bara jos? 

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!