Jump to content

Pachet crom Passat


DosarPenal
 Share

Postare recomandată

am si eu o intrebare ... e vorba despre bandourile cromate inconjurul geamurilor sau cele de protectie de sub manere pe usi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    28

  • F l o r i n

    9

  • b97dmt

    6

  • clpos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

130 ron manerele, 100 pragurile, 100 suporturile inox

This post has been edited by CATYON: Nov 22 2009, 16:53

de unde pot achizitiona asa ceva.doar manerele.astept raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Am o intrebare pentru posesorii de Passat B5.5 care au avut probleme cu ornamentele cromate de la geamuri sau au avut curiozitatea sa le demonteze:

Cum se demonteaza?

Revin tot eu cu raspunsul:

Partea deasupra usilor e prinsa cu capse de cupru 3.2x6mm, peste care vine un ornament din cauciuc. Partea curbata in jurul geamului mic lipit (in spate) intra pe cleme.

Clemele respective sunt prinse cu acelasi tip de capse, in gaurile in care au fost prinse ornamentele negre (cum e la Passat B5).

Ornamentele de la baza geamurilor intra prin simpla presare pe "buza" panoului usii.

De mentionat ca daca nu aveti pachet crom pe masina, trebuie schimbate si geamurile din spate (cele lipite pe caroserie) pentru ca garniturile acestora sunt turnate pe geam iar pentru pachetul crom sunt mai inguste.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune si mie daca se potrivesc bandourile cromate de Jetta si pe Golf 5 ? Arata foarte bine si as vrea sa mi le pun si eu pe masina. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am pachet crom pe masina dar parca s-au matuit nu mai au luciu ,cu ce s-ar putea curata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut colegi forumisti, am si eu o mica mare nedumerire.

Am gasit bandourile de highline cu totul, un set intreg la 100 ron..... ce ma sfatuiti colegilor. merita...nu stiu ce sa fac sunt indecis...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pretul ala ce mai astepti? Ia 10 seturi daca are. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ne vinzi si nou pontul sau este singurul set disponibil la pretul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In speranta ca nu am creat prea mare confuzie...imi cer mii de scuze.

La postul de mai sus am uitat sa pun un "zero" , pachetul este 1000 ton, eu am dat "edit" dar se pare ca nu l-a luat. Deci...acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1000 de lei... nu merita. Noi sunt maxim 1500.

Pentru niste sh, mai mult de 500 de lei n-as da. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

thx Cosmin, scuze ca s'a creat acea confuzie, am inteles si sfatul tau, probabil am sa mai astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, mi-am luat inima'n dinti si am sunat la cel ce vindea bandourile, era o cunostinta a unei constinte, si am ajuns la pretul de 700 ron, de la 1000. Problema e alta, am aflat ca bandourile se fura, dau comanda si in 2-3 zile se rezolva, banii ii dau cand le primesc, in momentul ala mi-a taiat tot elanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, banuiam. Am si eu o cunostinta careia i le-au furat. Care nu au reusit sa le scoata, le-au rupt...

De admirat gestul tau. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

cele de pe grila ce latime au??

poza

Modificat de sebebcool
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele de pe grila ce latime au??

Parca 4 mm, Cosmine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Poate sa spuna cineva sigur care sunt dimensiunile la elementele crom originale de pe bara fata-spate si usi?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

de pe bara din fata iti zic eu ca am 2 bandouri cu crom acasa insa nu inteleg ce vrei sa sti lungimea parti cromate sau intreg bandoului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza latimea.

Vreau sa cumpar banda de pe internet si sa lipesc pe bandouri si spoilere, dar nu stiu ce latime sa iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pe bara din fata iti zic eu ca am 2 bandouri cu crom acasa insa nu inteleg ce vrei sa sti lungimea parti cromate sau intreg bandoului?

imi zici latimea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
johnny erasure

Buna. Mi-a disparut ornamentul cromat de pe plafon, partea stanga, la Passat-ul din semnatura. Rog un cod OEM si daca are cineva de vanzare. Pretul lui nou este in jur de 230 lei la reprezentanta. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut! am un passat din 2008...m-ar interesa cum scot si eu ornamentul cromat de bara spate...eu am incercat cu o surubelnita...am desprins la capate insa pe coltul barii..este foarte tare si pare a se rupe daca insist cu mai multa forta. dati-mi un sfat va rog frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gresit aria. Aici e B5, nu B6. Vezi in aria dedicata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

 

Am cautat raspuns la pb mea dar nu am gasit nici un fel de informatie!

Vreau sa schimb ornamentele exterioare cromate de pe ambele parti (doar cele de deasupra geamurilor pana la acel geam mic din spate) prinse de caroserie dar nu reusesc sa le scot afara. La prima vedere par ca sunt prinse in niste cleme si nu vor sa iasa din acel loc!

Stie cineva cum se dau jos ornamentele exterioare de deasupra geamurilor la Passat B5.5 Sedan?

Am atasat si niste poze pt a sti exact la ce ma refer!

Multumesc!

post-11596-0-47897200-1366037273_thumb.j

post-11596-0-93615100-1366037289_thumb.j

post-11596-0-59816400-1366037306_thumb.j

post-11596-0-60572000-1366037410_thumb.j

Modificat de C o s m i n
mutat in topic corespunzator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!