Jump to content

Pachet crom Passat


DosarPenal
 Share

Postare recomandată

Pai masina este neagra si are si jante de aliaj. Eu nu sunt prea convins, intrucat nu am vazut nici un Golf V cu crom. Ma gandesc ca pe masinile din clasa mica nu da bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    28

  • F l o r i n

    9

  • b97dmt

    6

  • sicalosuu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unde ai gasit chestile alea cromate ca pe aici pe la noi nu se prea gasesc. Se poate indoi?

Nu s-ar putea sa ne cumperi si nou si sa ne trimiti prin posta, banuiesc ca sunt mai multi colegi care ar fi interesati?

Modificat de Extreme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"chestiile" astea cromate le-am cumparat din piatza, adevarat e ca doar intr-un singur loc am gasit si i-am luat tot ce avea pe rola, aprox 18 m, se indoaie pe distanta mai mare fara nici un fel de probleme.

dimensiunile sunt: latime 19 mm grosime 4.5 mm

Modificat de sicalosuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat si bandourile.

iata ce ai iesit

post-7005-1182187450_thumb.jpg

post-7005-1182187509_thumb.jpg

post-7005-1182187569_thumb.jpg

post-7005-1182187606_thumb.jpg

post-7005-1182187645_thumb.jpg

post-7005-1182187692_thumb.jpg

post-7005-1182187733_thumb.jpg

post-7005-1182187805_thumb.jpg

post-7005-1182187867_thumb.jpg

Modificat de sicalosuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos! Well done! :( :( :(

P.S. Acum am vazut ca ai vopsit pragurile, fusta, spoilerul. Ma gandesc si eu sa fac asta, iar la tine arata f. ok.

Modificat de Executron
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms executron.

da le-am vopsit toate, e .........diferita, iar daca ai culoare deschisa la masina o sa iasa suuuper.

uite despre ce vorbesc

post-7005-1182188737_thumb.jpg

post-7005-1182188770_thumb.jpg

Modificat de sicalosuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F. tare.. Sincer acum sunt f. tentat sa fac si eu asta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D @executron: oare de ce eram sigur ca te gasesc aici?? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
bogdan_lampard08

imi puteti spune si mie unde pot gasi capace cromate oglinzi pentru passat 3bg??? multumesc!! :)

am rezolvat si bandourile.iata ce ai iesit
arata super!! io am un passat 3bg si imi doresc si eu asa ceva... dar nu stiu de unde sa iau!! Modificat de bogdan_lampard08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

A mai incercat cineva sa mai faca un `tuning` bandourilor laterale?

Ma gandesc tot mai serios sa caut ceva banda cromata adeziva de 3-4 mm grosime si lata de 10-15 mm.

Am trecut zilele astea la un magazin de specialitate din Iulius Mall Cluj si un tip de acolo imi ziceaca s-a putea sa ma rezolve, nu stia daca exista asemenea dimensiuni (grosime mai ales) si oricum se face comanda si dureaza ceva........

Va tin la curent daca sunteti interesati

Daca poate aduce cineva asa ceva, il rog sa ne ajute, sunt dispus sa imi pierd o zi doua ca sa vad daca merita facut acest upgrade ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, pe la 13mm e originalul pe highline. Cine are un Highline si un subler sa poata masura, e rugat sa ne confirme. Sant curios ce rezolvi cu tipul respectiv. Poate dau si eu o fuga pan' la Mall.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa il vizitez saptamana viitoare.

O sa te anunt daca se poate aduce ! Doamne da !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cam asta a fost rapunsul mailul-ui ytimis de mine unui magazin virtual de accesorii

`Stimate domnule Florin Lapuste,

Va multumim pentru interesul pe care il acordati produselor si serviciilor noastre. Din pacate, pentru moment, nu avem oferta pentru solicitarea dumneavoastra.

Deoarece oferta noastra este in continua crestere, va incurajam sa reveniti periodic pe www.PieseAutoMagazin.ro . Produsele nou introduse se gasesc la sectiunea Noutati: http://www.pieseautomagazin.ro/magazin/products_new.php

Cu respect,

Echipa www.PieseAutoMagazin.ro

Timisoara, Calea Sagului nr. 145A`

Am fost azi in mall, mi-a aratat un catalog unde tipu avea banda cromata lata de 21 mm, insa nu stia ce grosime are.

Am luat un nr. de la el si o sa il re-sun luni si va anunt ce raspuns imi da

A mai cautat vre-un coleg de pe forum, intre timp, asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

E prea lata de 21. Cam 13-14mm e potrivit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am rezolvat si eu cu ornamentele cromate de la geamuri. Cost aproximativ - 60 ron.

post-30007-1221303881_thumb.jpg

post-30007-1221303886_thumb.jpg

post-30007-1221303891_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos ar fi sa ne explici si noua cum ai rezolvat :icon_thumright:

Santem cam multi interesati de treaba asta. Ai luat de la dezmembrari de la vreun Passat B5.5?

M-am gandit si eu la posibilitatea asta, dar nu stiam daca merita si se poate.

Asteptam povestea intreaga!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, e banda autocolanta. Cea de sus de 12mm, cea de la usi de 17 mm. Se gaseste in targ la Vitan, in jur de 4 lei metru. Initial am vrut sa apelez si eu la dezmembrari, dar sigur sunt scumpe si cred ca sunt cu tot cu cheder......

Banda are un adeziv foarte puternic, si nu dureaza mult instalarea. Iti trebuie cam 7 m de banda de 12mm si 7 metri de banda de 17mm. Cea de 17 mm vine la ormanentele de la geamuri, cea subtire, deasupra la usi si la geamul din spate (cea verticala). Am apelat la dimensiuni diferite ca da mai bine la ochi, seamana mai bine cu originalul....

Acum as vrea sa merg pe la dezmembrari si sa dau lampile mele si o diferenta (sper ca nu prea mare) pt niste lampi spate (triple) de B5.5.

Spor la ornamente!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banda aia nu rezista mai mult de 6 luni. :ceuameni:

Caut si eu, dar ceva de calitate. Am gasit undeva, la un moment dat, dar era foarte scump. Parca 60 de lei rola de 3 metri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa ai dreptate in privinta benzii respective. Am avut un Cielo si s-a stricat ornamentul din bara (banda nichelata) şi l-am schimbat cu aceelasi tip de banda (tot din targ). In 3 ani nu s-a stricat.......Deci....sa vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa speram ca e asa cum zici. Inseamna ca totusi mai gasesti si lucruri cat de cat de calitate pe lumea asta.

A mea in cateva luni s-a albit de tot. Se exfoliaza protectia de pe ea si cromul se oxideaza rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam naspa treaba.........sper sa tina cat aia pe care am pus-o la cielo, daca nu, om gasii pe undeva una mai buna. Pozele le-am facut abia acum si masina e tare murdara, asa ca nu stiu daca o sa intelegi ceva din ele, daca nu incerc sa fac unele maine, pe zi...

post-30007-1221585719_thumb.jpg

post-30007-1221585729_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Datorita lui florinppp am ajuns si eu sa inlocuiesc banda veche. Aceasta e net superioara calitativ, se vede si dupa ambalajul bandei (are folie de protectie si pe partea cromata), iar la indoire nu face cute.

Am respectat dimensiunile ornamentelor originale, respectiv 18mm pe bandourile din bara si 13mm pe bandourile de pe usi.

As monta si la geamuri, insa problema apare in cazul sedan-ului la coltul din spate, unde nu se poate uni ca si la variant.

Mersi inca o data Florine. :)

img0095xh0.th.jpg img0092yp8.th.jpg img0093vq9.th.jpg img0094hl6.th.jpg

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin ..pana la urma cata banda ai folosit si de cat(17 ?) si cat te-a costat toata treaba

Modificat de c o s m i n
Nu mai da quote la mesajul anterior. Foloseste butonul ADD REPLY!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cea mai mare placere! A iesit belea iar pe masinile noastre care sunt mai inchise la culoare arata f. bine. Daca te bate gandul sa montezi si chederele de la geamuri singura problema, asa cum zici si tu, e la geamul din spate. Ai putea sa faci ormanentul din 3 bucati, taiate exact la jumatea lungimi curburi chederului. Dupa ce le lipesti , la fiecare capat decupat, pui un pic de "picatura" sau "SuperGlue". Daca ornamentul nu se imbina perfect la colturi, pui un pic de silicon transparent si il stergi cu carpa sa fie la nivel, apoi pui un pic de vopsea argintie pe el (cu un batigas igienic, scobitoare sau ce idei mai ai tu). Eu zic ca doar un maniac o sa observe ca nu e original ornamentul....

post-30007-1223723845_thumb.jpg

Modificat de florinppp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda... vad eu... Oricum, in starea actuala sant super incantat de rezultat.

Rrazvan, am folosit 4m de banda de 13mm si 5m de 18mm, din care, evident mi-au ramas cate o bucata 50-60cm.

Banda a fost aproape 40 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!