Jump to content

Faruri electrice


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu o schema de faruri electrice pentru electric 1 mk2?

...am tot cautat pe net si nu am gasit....de asemenea este folositoare si una de electric 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, poate cineva sa imi spuna cum se poate repara sau reface oglinda farurilor mai vechi.

Modificat de cristinel_bm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e cam off topic, dar daca nu tii prea distrus farul dinauntru, gasesti folie adeziva de aluminiu, face si aia ceva, de nu, cauta pe undeva unde se cromeaza balustradele de inox, sau stiu eu ce, doar cred ca e cam scump, si mai bine cauti alt far :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e cam off topic, dar daca nu tii prea distrus farul dinauntru, gasesti folie adeziva de aluminiu, face si aia ceva, de nu, cauta pe undeva unde se cromeaza balustradele de inox, sau stiu eu ce, doar cred ca e cam scump, si mai bine cauti alt far :P

stiu ca este offtopic dar eu nu pot deschide topic nou, si nu am gasit nici un topic legat de chestia asta...asa ca am scris unde era vorba despre faruri. Cu inox lucrez si eu ...dar alea nu se mai cromeaza, iar folie adeziva...nu stiu daca adezivul ala nu se va topi la caldura ce o degaja becurile.

Imi amintesc ca la chimie faceam noi ceva experimente cu ceva compus pe baza de argint si in experienta se depunea pe peretii eprubetelor un strat subtire de argint. dar nu stiu daca ar rezista ala acolo pe metalul ala al farului...si vorba ta...cred ca este si prea costisitor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folia aia nu se arde, caci e din aluminiu, asa mi-am facut farurile la fiat inca pe vremea aia :P :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folia aia nu se arde, caci e din aluminiu, asa mi-am facut farurile la fiat inca pe vremea aia :P :)

eu nu vorbeam cum ca folia s'ar arde....ci ca se va topi adezivul care o lipeste de corpul farului.

na...da oricum....daca tu ai facut....poate ca as putea face si eu...intrebarea este de unde se poate cumpara....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!