Jump to content

sablari jante


Renato_Dub
 Share

Postare recomandată

Am rugamintea la cei ce stiu vreun atelier de sablat sa posteze.Ma intereseaza sigur,ca asa am gasit si eu dar,ori numai sunt atelierele ori nu mai exista nr de tel

Multumesc

Modificat de Renato_Dub
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret nu o sa iti spuna nimeni..decat dupa ce te duci sa vada lucrarea.Asa fac toti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vreo poza ceva..ma intereseaza sa nu atace f mult materialul(sa nu fie granulatia foarte mare)

Modificat de Renato_Dub
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E putin invers cu granulatia, cu cat e mai mica cu atat rezultatul e mai rugos. Daca nu face cu granulatie mica, risca sa nu indeparteze toata vopseaua veche. Eu le-am facut cu mica si dupaia am dat chit de pistol ca sa acopere bine. Au iesit foarte bine. In schimb, un tovaras a facut cu mare si n-a indepartat toata vopseaua veche, ca apoi sa se cojeasca cea noua. Poate te ajuta informatiile astea. Bafta Renato!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

granulatia cu care fac oamenii cu care lucrez este foarte mica.....am facut si eu jante de al...si au iesit ok....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci frumos Cristi...Am vb cu Sharky(multumesc pe ajutor) si o sa le fac la pitesti,pt ca la bucuresti..sunt foarte ocupati oamenii..unul mi-a zis peste vreo 2 luni si altul peste 3 sapt ;) Si oricum totusi sunt BBS ,sunt si pe 16 si daca nu ies bine cred ca o sa imi sparg capul cu ele

Bafta :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine ma duc la firma care se ocupa cu asha ceva.....te anunt imediat cum am vesti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ai avea cum sa aflii un pret pentru sablarea unai caroserii???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Sfantu Gheorghe sunt unii foarte buni la asa ceva.Si au si vopsitorie speciala pentru jante , in camp electrostatic, powder coating si o gama de culori destul de mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la Tzap 79 niste jante sablate f f bine...excelent facute(nu a porat janta) luati legatura cu el. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e cineva din Iasi sau din apropiere care vrea sablare, dati-mi un semn si se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

in februarie 2010 deschid in Bucuresti (Berceni) un atelier de sablare. in prima faza se vor putea sabla piese care pot incapea intr-o cabina de sablare cu dimensiunile de 80x100x50cm. materialele folosite la sablare sunt nisip cuartos granulatie 0.3-0.6 si bicarbonat de sodiu. deci se va putea face inlaturare vopsea, rugina si curatare piese aluminiu. cei interesati ma pot contacta pe forum, pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

fratilor in zona clujului este vre-un atelier de sablat !!!va multumesc pt ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

da chiar asa se aude ceva? am si eu niste jante de ,,facut''

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Scuze, am intarziat cu raspunsul... si cu atelierul. Nu am inceput inca activitatea si luna asta este compromisa oricum. O sa revin cu o postare cand reusesc sa incep efectiv lucrul. Multumesc pentru interes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

e aproape aprilie - am jante de facut! e cineva serios in Bucuresti care sa faca treaba nu sa se tina de luat la impins vagoane potentiali clienti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la baietii din Sf Gheorghe. Si daca nu vrei sa faci un drum pana acolo, vezi ca iau comenzi si din Bucuresti(nu stiu sigur conditiiile).

Contact

Tel.

0740 11 96 71

0740 11 96 72

Preturi aprox:

Jante 14" - 140-180 RON

15" - 180-220 RON

16-17... 220-300 RON

Preturile se refera la sablat si vopsit(o singura culoare) si variaza in functie daca sunt lovite jantele sau au mai fost vopsite de multe ori (se sableaza mai greu)

Nmai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in 3 saptamani daca merge treaba ati putea veni sa sablati la noi in atelier, nu numai jante , ci si caroserii :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Gata, incerc sa va ajut eu in Bucuresti. Atelierul este in Berceni zona Carrefour Grand Arena. Cine doreste sunati la 0762149941. Preturile sunt de la 25Ron/janta tabla. La aluminiu depinde de finsaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!