Jump to content

SKODA 4x4


PCR

Postare recomandată

Bara fata model RS asteapta sa fie vopsita !

Grilele au fost comandate ....m-au amenintat cei de la skoda ca poate sa dureze si 3 saptamani :icon_thumright:

Proiectoare sunt si ele...

Greu mai trece timpul.

Nu stiu ce sa fac cu bandourile...se mai lipesc bine la loc, ca ma bate gandul sa le vopsesc si pe ele ?

Link către comentariu

Se lipesc stai linistit. Pai cand vopseste o usa crezi ca raman pe masina ? Fa-le fara probleme pentru ca o sa arate mai bine :)

Link către comentariu

Personal, consider ca arata mai bine cu ele negre, decat vopsite in culoarea masinii. La fel si cu grila fata (nu cred ca e cazul tau), am vazut cateva octavii argintii cu grila vopsita tot argintiu, si aratau ... urat. Prea mult gri. Un contrast nu strica.

Link către comentariu

Salut Marius !

Mai am timp sa ma gandesc daca le fac sau nu....si acum ma gandesc !

Cu grila si eu am avut ganduri...dar sa o fac neagra..nu stiu ce sa zic.

Daca poate face cineva o simulare cu grila si oglinzi negre si bandouri gri ...nu ma pricep.

Modificat de PCR
Link către comentariu

Pai de ce trebuie sa faci grila neagra? Nu era neagra?

Oglinzile, eu zic, totusi, sa ramana in culoarea caroseriei

Link către comentariu

Aha, am inteles. Mie imi place asa cromata. Daca aveai masina neagra, ca in avatar, ar fi mers si rama aia tot neagra (ca in avatar). Poate cineva care se pricepe sa lucreze in photoshop, sa faca o simulare pentru tine, cum ar arata cu grila cromata vopsita in negru. Mai exista si posibilitatea infolierii in folie neagra, gri, etc., dupa gust, cum a facut Ionut Thunder, ceea ce e reversibil, pentru ca o mie de poze nu fac cat originalul. Poti sa continui linia grilei, in jos pe bara, cu folie neagra. Tine de gusturi. Nu-ti place, o dai jos. Ramane doar cheltuiala.

Link către comentariu

Frumoasa masinuta, si modificata cu stil :D Spor in continuare si sa ne tii la curent!

Link către comentariu
Aha, am inteles. Mie imi place asa cromata. Daca aveai masina neagra, ca in avatar, ar fi mers si rama aia tot neagra (ca in avatar). Poate cineva care se pricepe sa lucreze in photoshop, sa faca o simulare pentru tine, cum ar arata cu grila cromata vopsita in negru. Mai exista si posibilitatea infolierii in folie neagra, gri, etc., dupa gust, cum a facut Ionut Thunder, ceea ce e reversibil, pentru ca o mie de poze nu fac cat originalul. Poti sa continui linia grilei, in jos pe bara, cu folie neagra. Tine de gusturi. Nu-ti place, o dai jos. Ramane doar cheltuiala.

Salut am vazut postul tau si m`am jucat putin prin photoshop :D nu sunt niste poze prea reusite dar totusi....poate sunt de ajutor pt PCR.

post-77400-1286960050_thumb.jpg

post-77400-1286960071_thumb.jpg

post-77400-1286960116_thumb.jpg

Link către comentariu

Merci pt simulare...dar m-ar interesa cu bara fata RS . daca poti si farurile cu lupa.

As vrea si pe negru si pe gri cum e culoarea masinii ! :Driver:

post-50152-1286968947_thumb.jpg

Modificat de PCR
Link către comentariu
Merci pt simulare...dar m-ar interesa cu bara fata RS . daca poti si farurile cu lupa.

As vrea si pe negru si pe gri cum e culoarea masinii ! :coffee_lol:

La faruri nu prea am inteles la ce te`ai referit ca vrei sa le fac... vrei sa le fac interioru in negru si gri ? Daca la asta te`ai referit nu prea cred ca am ce sa fac pt ca poza nu este la o calitate foarte buna. Daca facem rost de o poza mai de calitate poate incercam ceva :D

Link către comentariu

Doreste sa-l ajuti cu grila neagra cum ai facut-o dar si gri in loc de negru (deci 2 poze) dar pe masina din ultima poza postata. Adica bara de RS si faruri cu lupa. Acum are si el faruri cu lupa fata de poza photoshopata de tine si urmeaza sa ii puna si bara de RS. :coffee_lol:

Sper sa o fi nimerit :D Daca nu insemana ca se referea la faruri desi nu cred ca se pune pe desfacut farurile si vopsit. Cel putin eu nu as face treaba asta avand in vedere ca sunt OEM si lipite asa cum trebuie

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Doreste sa-l ajuti cu grila neagra cum ai facut-o dar si gri in loc de negru (deci 2 poze) dar pe masina din ultima poza postata. Adica bara de RS si faruri cu lupa. Acum are si el faruri cu lupa fata de poza photoshopata de tine si urmeaza sa ii puna si bara de RS. :D

Sper sa o fi nimerit :)) Daca nu insemana ca se referea la faruri desi nu cred ca se pune pe desfacut farurile si vopsit. Cel putin eu nu as face treaba asta avand in vedere ca sunt OEM si lipite asa cum trebuie

Am inteles...la grija aceea cromata lucrez acum dar nu sunt multumit de rezultat tot din cauza calitatii pozei...incerc sa caut alta poza de dimensiuni mai mari si mai clara sa iasa ceva frumos :D

Link către comentariu

Da mult mai bine cu rama grilei vopsita in negru. Chiar si negru lucios. Mie imi place mai mult. Decat cu grila vopsita in gri, cum am vazut la unii. Bleah, prea mult gri. Asa neagra da mult mai bine. :))

Link către comentariu
Merci pt simulare...dar m-ar interesa cu bara fata RS . daca poti si farurile cu lupa.

As vrea si pe negru si pe gri cum e culoarea masinii ! :)

Am reusit sa fac ceva pe poza postat de tine pana la urma...nu sunt io un artist in photoshop dar totusi cred ca iti poti face o idee cat de cat :study:

post-77400-1286998508_thumb.jpg

post-77400-1286998520_thumb.jpg

Link către comentariu

Poate e calitatea pozelor de vina, insa nu cred ca arata mai bine. Nici gri, nici neagra.

Wamp, poti sa continui liniile ramei grilei din poza a doua, cea pe negru, pana pe bara si grilele inferioare, apoi sa "vopsesti" in gri restul grilelor inferioare care nu sunt in interiorul liniilor prelungite in jos? Poate ii vine o idee lui Cosmin, cine stie ...

L.E. Acuma ca tot te-am prins pe aici :study:

Modificat de mario75
Link către comentariu
Poate e calitatea pozelor de vina, insa nu cred ca arata mai bine. Nici gri, nici neagra.

Wamp, poti sa continui liniile ramei grilei din poza a doua, cea pe negru, pana pe bara si grilele inferioare, apoi sa "vopsesti" in gri restul grilelor inferioare care nu sunt in interiorul liniilor prelungite in jos? Poate ii vine o idee lui Cosmin, cine stie ...

L.E. Acuma ca tot te-am prins pe aici :study:

mario75 te referi sa incerc sa fac ceva de genu cum este la audi ? O sa incerc si asa ceva dar maine daca e..revin cu inca o poza asa cum ai sugerat tu :)

Link către comentariu

Multumesc pt. pozele modificate...asta vroiam....dar se poate incerca si ce zice Marius.

Cea cu gri nu prea imi place, cea cu negru ma mai gandesc.

Link către comentariu
Wamp, sau ca la Mitsubishi evo 10.

Numai ca acolo trapezul e cu baza mare in jos :D

post-13335-1287072981_thumb.jpg

mario75 am incercat ceva dar nu a iesit mare lucru, mie nu imi place...dar macar ca idee oricum sa faci asa ceva in realitate nu are rost zic io parerea mea ;) Ramane hotararea lui PCR

post-77400-1287087225_thumb.jpg

post-77400-1287087232_thumb.jpg

post-77400-1287087237_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Luni intra bara la vopsit cu ramele de proiectoare.

Cand ma intorc de la Arad adica vinerea care vine(19.11) o montez si dupa poze...sper sa iasa bine la vopsit.

O las OEM.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!