Jump to content

SKODA 4x4


PCR

Postare recomandată

Salut,

M-am gandit si pana la urma va prezint si eu masina MEA:

SKODA octavia 2 MY2006

acum = 92.000 km

- 1.9 TDI BKC 105 CP 4x4

- M6 + 1

- ESP

- 4 geamuri electrice

- oglinzi electrice incalzite

- proiectoare

- senzori parcare spate

- climatronic

- tempomat

- jante aliaj 15

- STREAM RADIO-CD

- 8 incinte acustice

post-50152-1253099308_thumb.jpg

post-50152-1253099359_thumb.jpg

post-50152-1253099564_thumb.jpg

post-50152-1253099571_thumb.jpg

Modificat de PCR
Link către comentariu

Sanatoasa masina. Sa o stapanesti sanatos!

De curiozitate cat ai consumul fata de una cu fractiune numai pe fata?

Si nu e 4 motion :) e 4x4

Link către comentariu

Nu stiu cat are 2x4

Dar eu am afara 5.5 % si oras 8 % (se poate si 7 dar mai rar)

Excelenta masina de familie :) sa o stapanesti sanatos.

Merci

alte poze

post-50152-1253102495_thumb.jpg

post-50152-1253102506_thumb.jpg

Modificat de PCR
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos!

In prima poza masina are alt numar si alte anvelope. Ai mai multe skodite? :D

Link către comentariu

Acela era nr. vechiului proprietar.

Am 2 seturi de cauciucuri , iarna + vara

Modificat de Roger
quote inutil
Link către comentariu

Banuiam eu. Imi place mult masina, mai ales ca e 4x4. Astept impresii in iarna.

Felicitari inca o data pentru achizitie :D

P.S. poti da reply la ultimul post fara quote. Ti-am editat eu citatul de mai sus

Link către comentariu

E foarte frumoasa masina ta,dar o mica critica.De obicei marca Skoda e frumoasa berlina,,,varianta break ii cam strica dizainul.E parerea mea

Link către comentariu
De obicei marca Skoda e frumoasa berlina,,,varianta break ii cam strica dizainul.E parerea mea

Personal combi-urile Octavia imi plac mai mult decat break-urile Golf (din oricare generatie). Just me.

Pe de alta parte, din cate stiu eu 4x4 TDI s-a montat doar pe versiunile combi...concluzia se trage singura.

Link către comentariu

Are deja o iarna la mine...am luat-o in sept. 2008

La Constanta nu a fost iarna :D dar la Sinaia s-a comportat ok...am fost la cabana Cuibul Dorului cu cauciucuri de iarna lejer....acolo erau numai SUV-uri atunci si surpriza...sora ei geamana (si la culoare)

Mie imi place la nebunie varianta combi la OCTAVIA 2...de aceea imi place mai mult RS combi decat berlina.

Dar eu aveam nevoie de tinuta de drumuri grele..,pasionat de pescuit si munte. Si mai ales de spatiul oferit in portbagaj.

Link către comentariu

Salut! Asa cum ai spus mai sus ca esti pasionat de pescuit, as vrea sa te intreb daca ai atins ceva sub masina, pentru ca nu ai spus daca ai PDG sau nu, si daca ai reusit cu 4x4 sa iesi din vreo mocirla ....pentru ca si eu sunt pasionat de pescuit si ma gandesc daca imi va ajunge PDG sau imi trebuie si 4x4 ca sa ies din vreo baltoaca sau altceva...

Link către comentariu

Masina are si PDG, garda la sol 16,4 cm si scut metalic.

Sincer nu am intrat inca in mocirla foarte mare....au fost unele zone dar diferenta am simtit-o in sensul ca nu a patinat si nu s-a turat ca sora ei 2x4..adica si-a facut treaba fara prea mult efort.

Spun asta deoarece eram cu 2 masini identice diferenta era tractiunea.

Eu zic ca ajunge PDG pentru drumurile forestiere sau accidentate...daca e SCOUT e si mai bine ca are 20 cm garda la sol si putere mai mare 140CP.

post-50152-1253254208_thumb.jpg

Modificat de PCR
Link către comentariu

La cati mai multi km fara probleme! Cat a costat? Poate ne intalnim in Constanta sa schimbam cateva impresii despre "masinutele" noastre.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Vizibilitate cu 50% mai buna asa cum scrie pe cutie , lumina alba...sunt foarte multumit. E mult mai bine decat cu cele clasice, le recomand.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!