Jump to content

discuri frana


andreiand1
 Share

Postare recomandată

rog pe cei ce au montat pe masina discuri de frana Brembo Max 239mm sau care au condus vreun golf cu discuri brembo max, sa imi spuna daca merita inlocuirea discurilor stock cu acestea. as dori sa stiu daca se imbunatatesc performantele de franare, si daca trebuie schimbate odata cu discurile si sabotii de farana.

am tot vazut pe net discurile brembo max iar pretul este accesibil.....ceea ce ma face sa fiu reticent este pretul mic pentru discurile in sine, raportat la performanta pe care ar putea sa o dea in plus aceasta imbunatatire (daca chiar se poate numi imbunatatire).

numai bine

post-14641-1252909530_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rog pe cei ce au montat pe masina discuri de frana Brembo Max 239mm sau care au condus vreun golf cu discuri brembo max, sa imi spuna daca merita inlocuirea discurilor stock cu acestea. as dori sa stiu daca se imbunatatesc performantele de franare, si daca trebuie schimbate odata cu discurile si sabotii de farana.

am tot vazut pe net discurile brembo max iar pretul este accesibil.....ceea ce ma face sa fiu reticent este pretul mic pentru discurile in sine, raportat la performanta pe care ar putea sa o dea in plus aceasta imbunatatire (daca chiar se poate numi imbunatatire).

numai bine

salut,

numele meu este Boby si-s chiar nou pe acest forum(de cateva zile il tot rasfoiesc)

am vazut intrebarea ta si uite ca pot sa-ti spun:(nu stiu cat o sa te ajute)

1.mi-am schimbat discurile de frana pe fata cu unele brembo ca in pozele de mai jos,doar ca abia vineri le-am terminat de aranjat si de atunci nu pot sa-ti spun cat de performante sunt ca abia daca am facut vreo 30 km .inca nici nu s-au asezat prea bine placutele pe disc.am schimbat si placutele am pus unele noi pentru ca am zis ca discul sa se formeze dupa placutele noi si nu dupa cele vechi( chit ca inca mai erau bune).mai mult de atat am umblat si la franele spate (etriere , rulmenti , cabluri frana ca nu aveam frana de mana deloc)si chiar nu am apucat sa le testez asa cum trebuie.eventual am sa-ti spun ceva mai incolo daca te mai intereseaza.

2.au un aspect frumos pe roata

3.poza care ai atasat-o tu arata niste discuri brembo max dar care se potrivesc pe bmv 3 z3 si z4 si nu stiu daca merg pe g2.

4.ale mele nu erau negre decat in zona butucului si in zona celor 2 discuri (frontul radial - de jur imprejurul discului ).eu le-am vopsit cu rosu

daca nu te-am ajutat pre mult sper sa nu te fi incurcat

te salut

boby

post-54032-1252949818_thumb.jpg

post-54032-1252949833_thumb.jpg

post-54032-1252950015_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

boby cum itzi merge motorul RF pe GPL? merita sau nu?

despre discuri pentru andreiand1 pot sa itzi spun ca eu am pus noi noutze pe jetta mea cam acum o luna, pline neventilate si la dimensiuni dupa originalele masinii si dupa vreo suta de km dupa ce s-au calcat cu placutzele am frana de nu-mi vine sa cred - la iarna daca nu am grija o sa rup cuiva portbagajul :blush: ; am pus discuri trw - super bune si placutze delphi si m-au costat 60 de lei bucata discurile si 70 de lei placutzele din cate imi amintesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bob, merci mult pentru informatii si da, astept noi impresii despre comportamentul discurilor dupa ce isi fac rodajul. chiar te rog sa ma anunti...poza care am atasat-o eu e luata de pe un site cu piese vw iar poza asta era atasata la discurile brembo max 239mm.

miki, la fel merci pentru informatii, sunt utile si cat de repede am sa ma hotarasc daca fac si eu miscare sau nu, pt ca oricum urmeaza sa ii fac o revizie pe partea mecanica.

in rest mai astept informatii de la cat mai multe persoane.

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!