Jump to content

Vreau sa pun geamuri electrice...


bmarianm6
 Share

Postare recomandată

cred ca am exact ceea ce cauti...2 usi cu geamuri electrice,oglinzi electrice si inchidere centralizata pe ele :mellow: COMPLETE...

<{POST_SNAPBACK}>

Ok, merci... Le-am luat, luni le si pun ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Odata luate apar alte probleme. Nu au releul si butoanele, am dat tel pe unde stiam eu si nu se gasesc.. naspa

Ca sa renunt la motorse treb macara manuala...si aici probleme, ale mele sant uzate si una blocata. Tot elanul meu este frant :)

Oricum ...multumesc si ne vedem la o berica( fac cinste) :)

Modificat de bmarianm6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dc nu incerci sa iti cauti un releu din dezmembrari?sunt convins ca vei gasi :D ....iar in legatura cu butoanele eu cred ca nu trebuie neaparat sa fie de golf...se pot monta altele la un meserias adevarat ;)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dc nu incerci sa iti cauti un releu din dezmembrari?sunt convins ca vei gasi :D ....iar in legatura cu butoanele eu cred ca nu trebuie neaparat sa fie de golf...se pot monta altele la un meserias adevarat ;)...

<{POST_SNAPBACK}>

O sa caut... alti bani alta distractie . Cat o fi releiele ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa caut... alti bani alta distractie . Cat o fi releiele ???

<{POST_SNAPBACK}>

relee duminica in targ vitan .... cer 50 mii pe bucata orice tip sunt sh.. nu am cumparat niciodata... nu stiu cat sunt de bune ... mai bine mergi la un mag cu piese noi .. si iale asa, nu cred ca sunt " o avere " ... bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

relee duminica in targ vitan .... cer 50 mii  pe bucata orice tip sunt sh.. nu am cumparat niciodata... nu stiu cat sunt de bune ... mai bine mergi la un mag cu piese noi .. si iale asa, nu cred ca sunt " o avere " ... bafta

<{POST_SNAPBACK}>

Am pus usile vin ca turnate. Instalatia electrica mi-a facut-o un amic care se ocupa de inchideri centralizate si alarme, am montat butoanele pe usi( se vad super).

Geamul din dreapta merge perfect si silentios dar geamul de la sofer croncane de parca ar avea nisip (este f zgomotos si culiseaza mai repede), cred ca a fost umblat la sufa. L-am curatat, uns, reglat si tot face zgomot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus usile  vin ca turnate. Instalatia electrica mi-a facut-o un amic care se ocupa  de inchideri centralizate si alarme, am montat butoanele pe usi( se vad super).

Geamul din dreapta merge perfect si silentios dar geamul de la sofer croncane de parca ar avea nisip (este f zgomotos si culiseaza mai repede), cred ca a fost umblat la sufa. L-am curatat, uns, reglat si tot face zgomot.

<{POST_SNAPBACK}>

vezi ai grija sa nu patesti ce am patit eu, adika sa se incalece sufa in interior pe melcu ala si sa-i strice canturile....ca e de :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ai grija sa nu patesti ce am patit eu, adika sa se incalece sufa in interior pe melcu ala si sa-i strice canturile....ca e de  :)

<{POST_SNAPBACK}>

O sa-l desfac sa vad ce se intampla...sper sa nu fie defect. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
Salut, sant Marian si vreau sa schimb usile sau sa pun geamuri electrice... Hellp me :)

Usile mele sant cu despartitor (2 geamuri) nu imi plac ptr ca nu pot pune oglinzi mai bune sau geamuri electrice. Ce ma sfatuiti ???

Iti poti monta un kit universal de geamuri electrice. Uite aici un tutorial: http://www.docauto.ro/montarea-unui-kit-de...i-electrice.php

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kit-ul asta ...merge fix de doua ori ...f slaba calitate...

cauta geamuri electrice de pe audi 80 ...merg perfect doar doua gauri tre sa dai ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kit-ul asta ...merge fix de doua ori ...f slaba calitate...

cauta geamuri electrice de pe audi 80 ...merg perfect doar doua gauri tre sa dai ...

Eu am montat un kit de geamuri electrice de vreo 2 zile si pana acum n-a dat semne de oboseala, cel putin a mers mai mult decat de 2 ori....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti poti monta un kit universal de geamuri electrice. Uite aici un tutorial: http://www.docauto.ro/montarea-unui-kit-de...i-electrice.php

Postul ala e din 2005, deci faptul ca i-ai raspuns tu acum s-ar putea sa conteze mai putin pentru el. Probabil de atunci si-a reparat geamul, poate a si vandut masina intre timp, dar poate la fel de bine intereseaza pe altii informatia ta. Cat despre calitatea lor, lasa de dorit sa stii. Am vazut montate si nu tin prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Postul ala e din 2005, deci faptul ca i-ai raspuns tu acum s-ar putea sa conteze mai putin pentru el. Probabil de atunci si-a reparat geamul, poate a si vandut masina intre timp, dar poate la fel de bine intereseaza pe altii informatia ta. Cat despre calitatea lor, lasa de dorit sa stii. Am vazut montate si nu tin prea mult.

exista altele caresa tina mai mult? de exemplu sa adaptezi de la mk3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am vazut data prea tarziua:) dau edit:P o zi buna

Modificat de IdaMK1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

<!--quoteo(post=1383249:date=Sep 7 2010, 00:13:name=MK16V)--><div class='quotetop'>QUOTE (MK16V @ Sep 7 2010, 00:13) <a href="index.php?act=findpost&pid=1383249"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Postul ala e din 2005, deci faptul ca i-ai raspuns tu acum s-ar putea sa conteze mai putin pentru el. Probabil de atunci si-a reparat geamul, poate a si vandut masina intre timp, dar poate la fel de bine intereseaza pe altii informatia ta. Cat despre calitatea lor, lasa de dorit sa stii. Am vazut montate si nu tin prea mult.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

exista altele caresa tina mai mult? de exemplu sa adaptezi de la mk3?

N-am incercat, dar nu cred ca e imposibil. In principiu e tot aceeasi chestie, trebuie probabil potrivit doar motorasul pe macaraua manuala.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt universale la 200 ron, dar calitatea e mai naspa probabil

sau, de ce nu incerci de pe audi 80? se aseamana fffff mult

Modificat de r4ulik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

A adaptat careva geamurile electrice de pe golf 3 pe golf 2,cel putin pe fata?

Sa ne spuna si noua cam ce implica o asemenea operatiune,merita nu?

Spun despre golf 3 pt. ca deocamdata sunt la pret bun sunt fabricate pt. vw si sunt destule

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!