Jump to content

voltaj ridicat


Wizard84
 Share

Postare recomandată

Am un alternator de 1,6 vb pe pm

nu doresc sa cumpar alternatorul paul , doar regulator de turatie , eventual nou , pentru a nu avea probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Angel-Boy, citeste ca ti-am scris mai sus...

Ai acelasi regulator de tensiune ca al meu! Ai codul in prima pagina a topicului!

"Alternator BOSCH 70A cod: 028903025H la care se potriveste REGULATORUL cu codul 028903803D"

Noteaza-ti codul 028903803D, mergi la piese auto si zi-le sa iti aduca ori original Bosch(scump 250ron) ori compatibil : 82ron(eu am luat facut de "CARGO" si e ok deocamdata)

Se schimba in 10min, trebuie doar sa desfaci carcasa aia neagra de plastic a alternatorului (nu tre sa dai alternatorul jos). Carcasa aia se tine intr-o piulita de 13 si 3 holdsuruburi, sa fii atent ca are si clipsuri pe margine (trebuie sa le cracanezi cu surubelnita)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!