Jump to content

Stickere Tribal


micu`evreu
 Share

Postare recomandată

Salut, ma tot roade gandul sa imi pun niste stickere (cu model tribal) pe masina (lateral si ceva pe capota). Voi ce stiti, dureaza in timp, rezista la apa, apar bule de aer in timp, are cineva pus? Ce stiti de tipii de la autoaccesorii.ro fac treaba buna, ca acolo ma gandeam sa ma duc?

Ce diferenta exista intre vynil (cre` ca asa se scrie) si sticker (ca pret, material, durabilitate)?

Acum mai apare o intrebare, culoarea la masina mea e "galbenu` ala de skoda"; ce culori s-ar potrivi sa le fac? Eu m-am gandit la negru, verde (nuanta mai inchisa) sau combinatie rosu/argintiu, visiniu/argintiu.

Am incercat sa ma joc in adobe dar si la servici si acasa am 2 nenorocite de TFT si de ex.: diferenta intre verde inchis si negru e insesizabila.

Sariti si voi cu un sfat.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modul cel mai serios... joaca NFS Underground 1 sau 2... o sa-ti faci acolo o idee despre vynil-uri si cum arata cel mai bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfat: nu pune ! :P

dupa o perioada de timp, cand vei vrea sa il dai jos, surpriza! ramane masina cu modelul sticker-ului si nu in sensul ca va lasa lipici ci in sensul ca masina se va decolora iar in zona unde ai avut sticker va fi mai puternica culoarea.

cred ca nu este prea mare diferenta intre sticker si vinyl, doar ca primul se refera la ceva mic, pe cand vinylul se refera la ceva de mari dimensiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si inca un dezavantaj ar fi ca sub sticker culoarea masinii nu se matuieste in timp de la soare,ci ramane originala,deci diferenta de culoare!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si inca un dezavantaj ar fi ca sub sticker culoarea masinii nu se matuieste in timp de la soare,ci ramane originala,deci diferenta de culoare!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Danny cred ca ai spus EXACT acelasi lucru ca mmneg.

Parerea mea e ca poti pune linistit stickere/vinyluri sau cum vrei sa le spui (ca e tot aia). O sa te plictisesti repede de ele, si in cateva luni nu se va intampla nimic cu vopseaua care sa nu se ia cu un pic de polish. Cred ca pe galben merge foarte bine negru. Vezi sa nu exagerezi, ca iese taxi :P

Modificat de KLF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca esti hotarat sa iti pui eu nu as alege negru. in cel mai bun caz argintiu inchis (gen titan). am vazut pe un leon negru lipit un caine pe capota si parca era luat din vitan. daca la argintiu adaugi si niste rosu este mult mai bine.

o combinatie frumoasa este si gri cu rosu.

sper ca te gandesti la unul destul de mare si bine proportionat pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai speriati omu.. cand da stickeru jos face un polish si e rezolvata treaba.. referitor la culoare eu zic verde inchis cu gri.. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

bai mneg.. la leonul galben cu cainele pe bot (e masina lu' Chihaia de la National) este negru si chiar eu cu Alin de la autoaccesorii l-am pus acum un an si ceva. Ce vrei sa spui ca negru nu da bine pe galben :blackeye: :icon_mrgreen:

pentru tine ca ai skoda poti sa te gandesti la verdele inchis din sigla masinii. Oricum inainte de a face vynil-ul se face simulare pe PC cum arata. O sa vezi si o mapa de mostre culoare pentru a alege mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

culoaarea nu e potrivita. nu are nimic special. mai ales ca negrul ala nu e lucios ca masina si se vede aiurea de aproape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ho ho,

sunteti prompti nu gluma.

eu ma gandeam pe caopta sa pun un scorpion (deh, zodia e de vina) si pe lateral ceva foarte discret, pt ca altfel masina mi s-ar parea neterminata, dar nici nu vreau sa arate ca un pom de craciun in seara de ajun.

mai jos am atasat pozele cam cu ce as vrea sa lipesc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

continuare ca nu aveau loc :blink:

Voua care va place?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie aia din postul cu scorpionul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Aia din postul cu scorpionul (dar nu scorpionul!!!). Poate putin mai lucrata, ca este cam ovala). La Skoda galbena merge bine cam orice culoare inchisa. Inclusiv violetul. Nu merge orange si cred ca nici verdele (poate verde inchis...) Am vazut la TV o "galbena" cu botu-n flacari. Not bad! Totul este sa vezi mai intai cum arata pe calculator, vorba lui voinea.

Din celelalte tribale, de mai jos putin: prima este ca emblema de la Lufthansa (ia-le banu' pe reclama!) iar a doua este un GW stilizat (dupa oqul meu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!