Jump to content

Motor PF pe Golf 1 ?


Ciumonk
 Share

Postare recomandată

Salut! Am gasit un PF pe un Passat, la un pret mic si nu stiu daca se pupa cu cutia de pe Golf 1. Acum am varianta de 1093 cm3 si cutia in 4 trepte. Din cate am observat electromotorul are alta pozitie, iarasi la tiparul suruburilor nu pot sa ma pronunt.

Daca nu se potriveste, ce alte coduri s-ar putea potrivi pe cutia mea(habar nu am ce cod are cutia si nici nu pot sa ma uit acum, prea multe documente de aranjat). Vreau sa fac swap-ul pentru ca am niste drumuri foarte lungi de facut prin Europa, multe planuri s-au schimbat, masina este un proiect de VTM, cu rollcage, si ar fi trebuit sa stea pe butuci anul asta...dar asta este...acum am nevoie de ea, in lipsa de alta masina.

Multumesc!

Modificat de Ciumonk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe cutia respectiva nu poti sa pui decat motor de 1.1 sau 1.3 de golf 1/ golf 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns. Se poate sterge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BULLDOG_razvan

Se poate si JB de 1.5:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ai electromotoru in spate sub carburator la JB?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cutie de 1.5 merge plug and play motorul PF , de fapt ca orice motor peste 1,5L (inclusiv ) 8V

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dar ciumonk vroia sa stie daca poate sa puna cutia care o are el de pe 1.1 pe PF..... si automat nu se poate :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!