Jump to content

lipire prindere bara lata


cpv
 Share

Postare recomandată

Am reusit sa rup o prindere de la bara spate (lata)....si dupa cateva incercari de lipire esuate m-am gandit sa intreb.... a facut cineva o asemenea "interventie" cu succes?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut aceeasi problema cu partea stg de la bara fata, dar am rezolvat prizand suportul cu "holtzsuruburi" scurte. Sincer am aproape 2 ani de cand am facut operatiunea si vad ca tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este suport la magazin cu aprox. 6-7ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unix :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate s-a rupt prinderea de pe bara...nu cea de pe caroserie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este si pt bara nu numai pt caroserie element separat !!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit la magazin despre ce vorbesti...dar din pacate este aplicabila doar pt barile aftermarket ...la asta "originala" nu merge pt ca s-a rupt cu tot cu prindere....merge doar lipita....o sa incerc cu sudura in plastic maine la cineva specializat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi pare rau sa aud !!!! oricum incearca si tre sa tina si lipita!!! :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prinde`o cu un surub lung cu cap innecat din exterior si piulita vine in porbagaj langa tripla ! ... eu asa am facut si sta super bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sudura in plastic ar trebui sa merga, cam cum se procedeaza la instalatiile sanitare din PPR, sau mai exista prin magazine, de la bison, o solutie speciala pt bare auto de plastic (ABS) care cica lipeste si iarna la minus nu stiu cat, doar ca este destul de scumpa si nu stiu cat de buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am lasat-o la mester...sa vedem ce rezolva.....fac poze cand o iau inapoi.....pana atunci sper sa nu ma gaseasca vreoiun berbec sa imi faca spatele praf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a iesit bine....se pare ca sudura in plastic este printre singurele solutii, daca are cineva nevoie in bucuresti va trimit la cel care mi-a facut-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

da, chiar se gasesc si sunt foarte ieftine

si eu pot face rost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

in cazuri de astea nu prea are rost sa te complici,parerea mea...si eu am patit cam la fel

daca s-a dus asta e...iei alta bara si nu te mai chinui,ca lipituriile pana la urma tot lipituri raman si + ca nu ii 100% ca o sa stea dreapta bara aia..

pentru moment ii bun si silinconul depinde cate prinderi is rupte

dar pentru moment te ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am lipit o ureche la spoiler si a tinut fix 2 zile ,lipitura facuta si cu bara de plastic si cu bara de teflon (asta le interval de o zii)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu am probleme cu cea spate, sta bine merci din vara,

dar am probleme cu cea fata acum, sunt prea sparte pt a fi refacute, si nu gasesc nicaieri prinderile de pe bara(chiar si pt bara aftermarket), (cele de pe caroserie le am gasit noi), poate ma indruma cineva unde as putea gasi... ma intereseaza chiar si o bara sparta fata sau spate cu prinderile intacte....sa iau una noua e prea mare bataie de cap.....iar vopseste....si in + greu si scump mai gasesc originala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unix :blink:

are articol ca l-am cumparat si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unix da si eu am luat.

am comandat si eu astazi, intr-adevar unix. merci pt ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu aceiasi problema cu bara....mi s-a rupt suportul de pe bara, nu cel de pe caroserie..

se gaseste la unix?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!