Jump to content

VW Golf IV GTi flash rot


DeathRider

Postare recomandată

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DeathRider

    217

  • Circoloco

    27

  • steffan

    27

  • volnick1986

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc baieti, Km se aduna ce sa zic, din 27 iulie cand avea 117 000 Km acum are 125 225, ce sa-i faci nu ma pot abtine sa nu o scot la plimbare:P

Link către comentariu

Se pare ca papa ceva benzina ca vad ca acul ala n-a trecut de prima gradatie saracu :)

P.S. ai o nebunie de masina, sa ai grija de ea in continuare !

Link către comentariu

da, papa :) adineauri i-am facut plinul. Dar ca idee pastrez toate bonurile de benzina inca de cand am luat-o din Germania, vreau sa vad in cat timp ajung sa dau pe benzina valoarea masinii la chizitie. :offtopic:

faptul ca am ajuns pe rosu in IASI a fost cauzat de gramada de credinciosi care au venit la SF. Paraschiva si mi-au incurcat mie drumurile pe aici prin Moldova. Multi soferi de weekend saptamana aceasta prin zona. A trebuit sa merg in coloana cu 40-50 km/h si nu-i place deloc.

Link către comentariu

...ce masini mai erau pe langa GTi ul meu in autohausul din Germania, Heidenheim:

Ferrari, Audi R8, Audi RS6.....

img0453d.jpg

Link către comentariu

Cat ai dat pe set ? Ca mie mi-au furat patru din ele (nu inteleg de ce patru :blink: )si lamela de la stergatorul spate si trebuie sa imi iau altele.

Link către comentariu

- poti comanda cate bucati doresti; eu am dat 1.2 RON pe bucata; spre exemplu eu am comandat 10 buc. Eu zic ca merita si pt. aspect si pt. faptul ca intra mai putin praf la prezoane.

Link către comentariu

si eu am patit-o! e termostatul incepe sa faca figuri dupa 8,9,10 ani. schimba-l ca e ieftina toata afacerea.

eu l-am luat cu 30 lei + 40 lei manopera (in caz ca iti recupereaza antigelul si i-l pune la loc). daca nu se mai adauga 1.5L de HEPU rosu care e inca 30 lei.

iti recomand si masurarea temperaturii cu VAG-comul in timpul mersului deoarece pe bord arata 90 de grade fie ca e 82 fie ca e 95. la mine de ex cand arata ca la tine in poza 2 VAG-comul zicea 72 de grade.

e foarte imporatant sa mearga cum trebuie termostatul deoarece asta se traduce prin randament scazul al motorului si consum ridicat de combustibil. mie mi-a scazut mixtul de la 10.5-11 la 8.5-9.5

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Mie niciodata nu mi s-a modificat temperatura apei urban/extra-urban la mine sta la 90 indiferent.Nu stiu daca e chiar in regula cu toate ca in carte scrie ca intre 80 si 110 grade sunt tempraturi normale de functionare.

Link către comentariu

ai dreptate, nu este normal sa fluctueze; cei de la VW Scorpion Focsani au realizat un test complet al masinii si mi-au spus ca termostatul nu mai functioneaza corect; 80 de grade da e ok dar mi-au recomandat sa-l inlocuiesc. Astazi nu il aveau pe stoc astfel ca ramane pe alta data, cat de curand totusi. Pana atunci indicatorul de temperatura al apei se va juca in continuare intre 80 si 90.

de aceea in imaginea de mai sus au bifat casuta cu "DA" la recomandari de reparatie.

Link către comentariu

...mi-au sosit si covorasele de cauciuc pentru sezonul de iarna. (cat tine iarna si cata mizerie e la noi pe strazi ma gandesc ca cele de mocheta s-ar deteriora repede).

dsc00023vv.jpg

dsc00026yu.jpg

Link către comentariu

Misto masina,dar este prima oara cand aud temperatura apei dif in oras fata de afara...

Este o defectiune..Temperatura trebuie sa stea in intervalul 87-90 C.

Link către comentariu

Merci, am sa rezolv chestia asta cu fluctuatia de temperatura a apei cat de curand. Nu o las eu asa :P

Link către comentariu

Cat au fost covorasele? Este set complet fata+spate? Ale mele au 8 ani si sunt cam duse :blah:

Link către comentariu

168 RON doar setul fata; GTi -ul meu e in 2 usi asa l-am cautat, iar in spate nu sta nimeni niciodata.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!