Jump to content

VW Golf IV GTi flash rot


DeathRider

Postare recomandată

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DeathRider

    217

  • Circoloco

    27

  • steffan

    27

  • volnick1986

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci! chiar este :-) , poate ne vedem si la o intalnire in Bucuresti :icon_thumright: ca am fost recent si prin Bucuresti cu GTi-ul de vreo 2 ori, in august si in septembrie.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

este destul de complicat de mascat scrisul si de vopsit cu negru si apoi de relacuit tot capacul si totodata mie imi place si cum arata asa rosu, scrisul vazandu-se doar in relief (am vazut si intr-un filmulet pe "wagenwerks" un capac vopsit integral , si scrisul, si mi-a placut cum arata http://www.wagenwerks.net/video/h208.html)

sigla VW argintie pe suport negru si clipsurile, suruburile negre ii vor schimba putin aspectul; revin cu poze dupa ce il montez; sper sa si ramana asa frumos si stralucitor in timp :icon_thumright:; cine stie cum se va comporta la regimul de temperatura la care este supus.

Link către comentariu

Asteptam un post dupa un drum mai lung sa ne spui daca rezista, pentru ca imi place foarte mult si ma bate un gand :icon_thumright:

Link către comentariu

numaidecat voi reveni cu concluziile; si eu sunt curios, ca daca se comporta ok voi mai vopsi si capacul filtrului de aer si poate inca ceva de pe acolo.

Link către comentariu
Asteptam un post dupa un drum mai lung sa ne spui daca rezista, pentru ca imi place foarte mult si ma bate un gand :D

dupa 1300 Km parcursi (de cand am vopsit capacul motor) vopseaua se comporta bine si chiar am solicitat masina ca am fost pe Transfagarasan, Sambata 26 Septembrie; deci e OK!

apropo...inca se mai vedeau pe virajele din Transfagarasan, urmele de cauciuc de la franarile violente ale celor de la TopGear care au filmat acolo pe 24-25 Sept.

Link către comentariu

nu am facut poze pe Transfagarasan...dar uite mai adaug un link catre un filmulet cu GTi-ul pe Autobahn; Heidenheim -Wien.

- numarul temporar de Germania a fost HDH 04500 (Heidenheim, undeva la 178 Km din Munchen spre Stuttgart, in apropiere de ULM). Dealerul VW-Audi de la care am luat GTi-ul se numeste AutoWagenblast.

http://www.youtube.com/watch?v=Vu1RlknXka8

*s-a filmat din masina lui Stefan (VW Bora Cj-59-ASL)

Link către comentariu

...cum sta ea cumintica in parcare....si ma asteapta sa vin de la serviciu sa o scot la plimbare....:-)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!