Jump to content

VW Golf IV GTi flash rot


DeathRider

Postare recomandată

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DeathRider

    217

  • Circoloco

    27

  • steffan

    27

  • volnick1986

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumos a iesit variantul. Felicitari! Mi-as dori si eu la GTI o vopsire completa profesionista. Poate peste 10 ani o sa ma gandesc sa i-l restaurez ca o sa devina un "modern classic". Asta in cazul in care nu ma va impozita statul de sa imi vina sa o dau... :lol: Si asa... mai bine o tin in curte sa o admir radiata decat sa o dau.

Link către comentariu

Felicitari ! arata foarte bine amandoua :icon_thumright:

Variantul a fost lovit?

Link către comentariu

@volnik, merci!

@robby am sa-i mai fac cate ceva dar urmeaza rata CASCO pt. GTi, RCA GTi, ITP GTi, revizie GTI, Rovigneta GTi deci mai are de asteptat. :-)

nu, nu a fost lovit Variantul, mici julituri pe ici pe colo nimic serios; am optat sa-l revopsesc integral pentru ca era albul simplu de la VW (cod culoare LB9A) si avea toate plasticele negre, manere, bandouri, prelungiri etc. Ca sa ma exprim mai corect Variantul avea simptomele masinii de zi cu zi de Bucuresti, zgarieturi pe portiere, julituri pe la colturile barilor, din astea.

Albul de acum este ceva special, deosebit in viziunea mea, dar nu se observa in poze pt. ca asta e nu capteaza aparatul. In primul strat de alb am pus cateva picaturi de albastru si violet iar in al doilea strat am pus pigment xiralic alb sau perla cum i se mai spune. In soare se observa foarte bine si la iluminatul stradal de noapte.

anyway am poze cu Variantul si inainte de vopsire, in timpul pregatirii pentru vopsit, pe parcurs si dupa :-)

Modificat de DeathRider
Link către comentariu

foarte bine a iesit lucrarea. nu retin,te-am intrebat de pret?

oricum este culoare deosebita,putin custom. sper ca ai pastrat "reteta" in caz ca (doamne fereste) are nevoie de retus

Link către comentariu

@Muale : am pastrat reteta, e ceva foarte apropiat de codul de culoare de pe Lexus F1 (oricum am dat un print la reteta); pret total 8800 Ron (inclus si schimbat parbrizul [comandat pe original]).

Link către comentariu

Pune niste poze proaspete cu variantul cu celelalte jante...ii schimba foarte mult aspectul...felicitari pentru cele doua masini...sunt foarte deosebite ;)

Link către comentariu

Am citit topicul azi, de la cap la coada :icon_thumright:

Te felicit pentru spiritul tau de fan VW.

Concluzie: De ce ai dat asa multi bani pe taxa ? Nu te-ai gandit la varianta Golf 4 GTI , versiunea de 180cp, fabricata in ultimii ani ? Ma gandesc ca era euro 4, si cam tot acolo era cu banii.

Frumos Variantul. Si eu am cautat Golf 4 Variant 1.9TDI 101CP , PACIFIC (pt cunoscatori), din 2006, dar in Romania, si am renuntat, deoarece aveau dati km inapoi cu mult.

Ce consum are 1.6 16V ?

Link către comentariu

salut!, merci de aprecieri si sa-ti raspund pe rand: bani asa multi pe taxa am dat pentru ca altfel nu puteam sa o inmatriculez si nu sunt adeptul inmatriculatului pe Bulgaria; nu am ales Golful 4 dupa norma de poluare ci dupa cat de bine intretinuta era masina, istoric complet de service si neaparat cumparata din autohaus VW-AUDI (ce sa-i faci, fiecare cu fixurile lui). Pe lista la momentul respectiv mai era un Golf 4 Highline, un 2.3V5, un R32 si un alt GTi, toate Golf 4 si toate benzina si cum am mai spus dintre toate pe cea pe care am luat-o o voiam cel mai mult, am sunat intr-o vineri dupa ea si nu mi-au rezervat-o astfel incat Luni de dimineata eram acolo sa o vad. am facut drive test si am cumparat-o. Daca nu mi-ar fi placut treceam la urmatoarea de pe lista si tot asa. Timp de 2-3 luni m-am tot uitat pe mobile.de inainte sa o iau si am folosit din plin functia "park car".

consumul la 1.6 16V este undeva la 10% in oras cu clima iar in afara depinde de cat o calci/turezi; in cazul meu tot 9-10% e si extraurban :-D

PS: de 2 ani este deschis procesul pentru recuperarea taxei de poluare si inca nu s-a solutionat.....Romania...ce sa-i faci.

toate bune,

Link către comentariu

salutare.

Oricum cu 1.8T ai iesit in avantaj, caci daca cumparai 2.3 V5 , si prindeai euro 2, aveai o taxa mult mai mare. Si eu mi-as cumpara un 2.3v5 170cp, singurele motive, ar fi ca nu are turbina, si are un sunet foarte foarte frumos, dar dezavantaje mai mari ca avantajele : consum mare, taxa de inmatriculare, si sa nu mai zic de R32. Acuma si eu caut masini, si nu stiu la ce sa ma opresc, in fiecare zi imi schimb optiunea. Azi sunt intre Octavia 2 si Golf 5 1.6 FSI - deja imi imaginez cum arata tuning... , dar maine cred ca alta masina am in cap. Nu reusesc sa imi fixez ochii pe o singura masina.

Imi poti da adresa de pe care ai cumparat pastele alea, sau modelul, caci imi place cum a iesit masina. ?

Mulumesc!

Link către comentariu

@Scorpyon : polishurile sunt 3M si le gasesti la magazinele care vand vopsele auto, sau cel putin acolo poti intreba de ele...si le mai gasesti si prin aproape toate service-urile auto care au si vopsitorie.

# Variantul este de vanzare incepand de acum#. :D

Link către comentariu

poti sa-mi spui te rog de unde ai ceasurile de bord? :rolleyes:

Link către comentariu

ceasurile de bord? sunt ale masinii, asa a sosit, asa a fost echipata initial.

Link către comentariu
  • 1 year later...

si dupa 3 ani fara 1 luna mi-am recuperat si banii din taxa de poluare + dobanda legala aferenta, am castigat procesul.

post-95792-0-58245800-1344530583_thumb.j

Modificat de No one here
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

pana la urma...al cui este topicul? @no one here sau @Deathrider?

Link către comentariu

e fostul meu topic facut praf de un destept de moderator de pe aici; astfel ca din an in pasti in ultimii 2 ani am intrat de pe contul "no one here"" sa mai citesc ce am nevoie.

DeathRider

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!