Jump to content

VW Golf IV GTi flash rot


DeathRider

Postare recomandată

aveti dreptate ar arata mai frumos cu "joey mode", am facut cercetari si am descoperit ca si pe editia aniversara a GTi-ului Golf 4 au fost montate faruri cu reflectorul negru; precum in imaginea atasata.

Farurile de la Anni au doar rama neagra, oglinzile sunt cromate integral. Joey Mod inseamna si vopsirea oglinzilor in negru (sau alta culoare).

Link către comentariu
  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DeathRider

    217

  • Circoloco

    27

  • steffan

    27

  • volnick1986

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ OCTAVIA VRS - merci!, ai PM

@nemet_tt - am sa iau in calcul si varianta fara suporti de numar;

@cri-cri - m-am uitat mai atent si am observat si acest detaliu.

toate cele bune!

in plimbarea de astazi a facut 130 000 KM

img7642r.jpg

img7633y.jpg

Link către comentariu

super arata masina! se vede ca esti ca (si mine) un super pasionat! :cool: iti doresc drumuri bune fara problme inca 130.000 km!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Stimate domn, alea nu sunt drumuri pentru GTI. :vwrullz:

Link către comentariu

ei,...l-am scos si eu 50 de metri de la asfalt (ruland cu 15 km/h) sa fac cateva poze in peisaj nimic altceva.

img7685s.jpg

Link către comentariu

ei... ma gandeam eu. ;) Frumos GTI-ul in orice pozitie si postura.

Drumuri bune!

Link către comentariu

Multumesc! ...iar daca te gandeai si la praf sa sti ca si eu m-am gandit si odata cu pragurile de GTi de pe editia aniversara mi-am comandat si un filtru de aer din Germania. (la cat praf e la noi am sa schimb mai des filtrul de aer, nu la 1 an sau 15 mii Km).

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
volnick1986

vrem sa vedem filmuletul... sau pozele! nu merge linkul de mai sus! arata bine scaunele si volanul. ca noi!!!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

scuze nu stiu ce s-a intamplat, am sa fac alt filmulet dupa ce sosesc si pragurile ca le astept de 2 saptamani.

Merci! :-)

Link către comentariu

:-) yahoo! au sosit pragurile, bujiile, si filtrul de aer. Abia astept sa le vad vopsite si montate pe GTi; calitatea pragurilor este foarte buna si sunt pregrunduite. Trebuie sa fie matuite si apoi vopsite, lacuite. Pragurile au sosit cu un manual de instructiuni de pregatire si montare ca la carte, nemteste (cu certificare TUV cu tot).

img7718.jpg

img7720z.jpg

img7722b.jpg

img7724f.jpg

Link către comentariu

O sa arate super! De pe ahw-shop le-ai cumparat? Ne poti spune cat te-au ajuns cu transport cu tot? Multumesc :rolleyes:

PS: Mai am o intrebare. In poza cu cartea pentru montaj probabil, apare si o Bora. Se potrivesc si la Bora avand in vedere ca a mea este in 4 usi iar Golful tau in 2?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Numai "bunatati" pentru GTI-ul tau. :D

Abia asteept sa le vad montate. :rolleyes: O sa arate super.

Link către comentariu

Salut!

Da! le-am luat de pe AHW.

se potrivesc, precum zice si pe coperta manualului, pentru Bora, Bora Variant, Golf si Golf Variant incepand cu 1998. Se pare ca ampatamentul este acelasi. Nu conteaza 2 sau 4 usi e acelasi lucru. Au costat 209 euro (setul) + transport 30 euro + taxe transfer bancar minim 18 euro.

VW Das Auto!

Link către comentariu

Merci Stefan!

pragurile chiar sunt de calitate si finisate bine si pastreaza linia masinii, nu sunt extravagante nicicum.

img7721w.jpg

Link către comentariu

Sunt f frumoase si o sa-i vina de minune. Pretul mi se pare destul de piperat, ai facut o comparatie si cu cel de la reprezentanta? Avantajul ar fi ca de la reprezentanta in 5 zile maxim le ai

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

DJ K, pentru o asa modificare, trebuie neaparat sa adaugi mult mai multe poze. :D

Sa il conduci cu placere!

Link către comentariu

Foarte frumos se incadreaza cu linia masinii.Ii vin perfect pragurile, sa le stapanesti sanatos !

Cam ce urmeaza acum?Prelungiri de V6 nu te-ai gandit?

Link către comentariu

Merci! cred ca urmeaza eleronul finut, discret, de pe hayon. Prelungirile raman deocamdata acestea.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!