Jump to content

aer conditionat pe mk1...?


stealth
 Share

Postare recomandată

Oameni buni, nu mai pot merge cu masina din cauza caldurii. sta in soare cateva ore si apoi pleci cu ea prin traficuri blocate unde stai iar in soare sunt 100 de grade in habitaclu, poti sa si mori naibii.

Deci pe un mk 1 la care tin enorm, cum as putea sa ii pun aer conditionat si cat ar costa? A pus cineva ? Unu' imi zicea odata ca se gasesc instalatii noi de adaptat la masini fara AC totusi eu ma gandesc la un sistem de la dezmembrari dar cat e de complicat sa-l pui/?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sisteme din dezmembrari pentru mk1 la noi in tara nu cred ca gasesti. aer conditionat pe mk1 cred ca a fost pus doar pe modele de america...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oameni buni, nu mai pot merge cu masina din cauza caldurii. sta in soare cateva ore si apoi pleci cu ea prin traficuri blocate unde stai iar in soare sunt 100 de grade in habitaclu, poti sa si mori naibii.

Deci pe un mk 1 la care tin enorm, cum as putea sa ii pun aer conditionat si cat ar costa? A pus cineva ? Unu' imi zicea odata ca se gasesc instalatii noi de adaptat la masini fara AC totusi eu ma gandesc la un sistem de la dezmembrari dar cat e de complicat sa-l pui/?

Aer conditionat, int-radevar sa pus doar pe modele, EDITIE LIMITATA de america, mai precis 1,6 automat, sau ma rog asa am vazut eu, acuma nu stiu daca erea din fabrica.

Daca totusi tii neaparat, se poate monta aer si pe mk1, nu asa de usor, dar depinde ce motor ai.

Daca este un motor care sa pus si pe MK2, dar mai ales un motor cu ceva mai multi cai, atunci se poate monta, cu adaptarile de rigoare AC-ul de pe mk2

Colegii cu Mk2 as vrea sa confirme sau sa infirme.

Eu am vazut montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a pus de fabrica si nu numai pe model de america

am avut eu la dezmembrat unul cu motor de 1.5 cod jb

instalatia o am si acum(mai lipsesc anumite piese)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care piese, ca deja ma manaca ...:lol: (si daca mai poate fi completat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci? eu am 1,3 HH . nu imi fac probleme cu puterea, ii pot face un dispozitiv care sa tureze putin motorul la relanti. dar are cineva experienta cu pusul unui AC pe o masina fara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

partea de comanda din interior am dat-o cu bord cu tot si butonul de aeroterma cu 4 trepte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

A/C de pe Tico ,pe Golf mk 1 , 1.6 d  ce spuneti?

Ma poate ajuta cineva cu partea electrica? In sensul de a face un modul ceva care sa creasca relantiul cand cupleaza A/C-ul ?

Ce modificari trebuie aduse la instalatia electrica ?

 

Prinderea radiatorului ,compresorului si aerotermei de Tico  eu zic ca se rezolva relativ usor ...dar nu stiu ce trebuie facut lainstalatia electrica...

 

 

Please help :beer: 
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!