Jump to content

Manual de service pt. Golf MK2


reva
 Share

Postare recomandată

Sigur nu e prins. Manualul Bentley NU are masinile de productie germana acoperite si KR e produs in Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elikratos

    8

  • cristip

    7

  • iZOTOPE

    7

  • 16vlv

    5

Sigur nu e prins. Manualul Bentley NU are masinile de productie germana acoperite si KR e produs in Germania

Asta explica multe... Ce ziceti, merita sa il rog pe cumnatu-meu (sta in Canada) sa imi procure un manual tehnic Haynes (am scris bine?) de acolo? Sau e aceeasi situatie, fara KR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti comanda si de aici. Eu am incercat dar trebuie un card in parai, pe care sa-l alimentezi,......., cu care sa platesti.

Am gasit Bentley de pilda la http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detai...=books&n=507846

Costa 47,36$ plus posta ( daca am retinut posta ar mai costa cca 7$ )

Mai are si carti folosite la pret mai mic.

Poate fi gasit la mai multe edituri. Da-i un search cu batrinul google.

Official Repair Service Manual ( scuze daca titlul nu este perfect corect ) poate fi comandat chiar la Wolkswagen - www.vw.com

Nu stiu daca vreun manual prinde si motorul tau.

Ai grija sa nu cumperi de pe aici vreun CD la 200-300mii lei chiar daca respectivul iti spune ca are de pilda si Bentley / Haynes.

Eu am luat tzeapa cu unul din asta. N-am verificat cind l-am cumparat. Am constatat acasa ca avea intr-adevar Bentley dar era un simple, un demo pentru ca avea doar inceputul capitolelor dupa care cind sa intre la partea interesanta , pauza....

Nu stiu daca acopera si motorul KR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat de aici cu 200.000 lei, doua CD-uri, si nu am luat teapa. Discurile sint ok, programele integrale si nu sint demo, merg ok, totu-i in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Salut

Pentru cine este interesat o carticica poate fi gasita la

Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manualele de-acolo sunt foarte bune pentru a-ti forma o idee despre ce contine masina. Eu zic ca sunt un foarte bun inceput.

De ce nu te duci s-o iei personal de-acolo ? Sediul lor era , cel putin acum un timp cind am luat si eu de la ei cartea pentru diesel , pe linga Sincai. Platesti mai putin si esti sigur ca iei cartea ce-ti trebuie ( se pare ca mai gresesc ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu e prins. Manualul Bentley NU are masinile de productie germana acoperite si KR e produs in Germania.

<{POST_SNAPBACK}>

bentley are masinile de productie germana exportate in USA

nu are KR (care a fost adaptat la PL pentru a se putea vinde in USA) dar are PL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu personal va recomand sa cautati pe internet ETKA !! este programul oficial al vag pt toate piesele la toate seriile de motoare... de la cel mai vechi la cel mai nou... trebuie sa -l gasiti pe internet.. eu am versiunea din aprilie 2005...si merita... are 485 mb arhivat... crack inclus...este mult mai mult decat un simplu manual... practic iti arata si cel mai mic surub de la motor sau caroserie...plus sunt expuse si seriile lor in caz ca vrei sa comanzi la un magazin :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manualele de-acolo sunt foarte bune pentru a-ti forma o idee despre ce contine masina. Eu zic ca sunt un foarte bun inceput.

De ce nu te duci s-o iei personal de-acolo ? Sediul lor era , cel putin acum un timp cind am luat si eu de la ei cartea pentru diesel , pe linga Sincai. Platesti mai putin si esti sigur ca iei cartea ce-ti trebuie ( se pare ca mai gresesc ).

<{POST_SNAPBACK}>

intr-adevar ,am fost personal la ei .... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un manual de golf nu stiu daca are si diesel daca ajuta pe cineva...........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C, as vrea si eu manulaul de golf 2 diesel...cum sa facem?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ambro, manualul ala pe care-l are viorel il am si eu. daca faci un drum pana la mine you can have it :D

povestea e asa: am comandat online un manual pentru golf 2 carburatie, mi-au trimis manualul pentru diesel, le-am dat mail in care le-am descris situatia, si mi-au trimis manualul corect "no extra charge".

daca e ceva da-mi un pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ETKA part 1

http://www.megaupload.com/?d=EVG02JA1)http...com/?d=EVG02JA1

ETKA part 2

http://www.megaupload.com/?d=VKNUP9O4)http...com/?d=VKNUP9O4

ETKA part 3

http://www.megaupload.com/?d=DXGW2YCL)http...com/?d=DXGW2YCL

Ca sa nu va mai bateti capu cu x sau y manuale... aveti aici ETKA din aprilie 2005 ... este pentru volkswagen si audi , gasiti toate piesele si seriile lor in caz ca vreti sa dati comanda la ele... plus scheme de ansamblare si multe alte detalii ... contine o gama foarte mare de serii de motor si specificatii...

sper sa va ajute...

pe mine m-a ajutat foarte mult...

contine si crack asa ca cititi cu atentie ce trebuie sa faceti ca sa mearga perfect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat link-urile dar din pacate fisierele au fost stese :D

ai idee unde asi putea sa le gasesc,am cautat pe net dar nu am dat de acest program . :D

Modificat de technoart
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat link-urile dar din pacate fisierele au fost stese :D

ai idee unde asi putea sa le gasesc,am cautat pe net dar nu am dat de acest program . :D

<{POST_SNAPBACK}>

incearca dc++

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai nu stiu ce faci tu gresit dar tocmai am incercat si fisierele sunt la locul lor... eu am deja ETKA dar mi se parea curios sa dispara fisierele asa

(offtopic: n-are nimeni un manual de mk3 :D )

Modificat de gribelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ETKA are toate modelele de golf si audi.Nnu cred ca este vreo problema... daca linkurile nu mai merg contactati-ma pe yahoo messenger , id-u meu este xvlady.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici la mine nu merge :D

zice ca linkul nu e available

vreu si eu etka

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti... va spun 2-3 chestii

1. E greoi de instalat

2. E greoi de folosit

3. Cam tot ce gasiti in program gasiti si pe etka.auto2.ru

Daca totusi il mai vrea cineva, il pun azi pe un site (al unui client :D ) sa trageti..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link-ul e mort (?)

Banuiesc ca fisierul a fost sters, pentru ca nu a respectat "terms of service" - cel putin e unul din motivele posibile spuse chiar acolo.

Si eu sunt doritor sa-l am ( daca-i 2005 ) , numa sa nu fie deranjul prea mare. Mersi.

Modificat de Viorel C
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine vrea etka, contactati-ma pe messenger!! , o sa-l pun tot pe site-ul ala , bobogti l-a luat tot de acolo ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!