Jump to content

My Lupo GTI


ALEXIO

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
p.i.g ce sa ii faci..asta e..sa ivit o ocazie de care vreau sa profit :)

am pus laolalta cateva ganduri pe care le aveam in legatura cu masinutza si am decis ca ar fi cazul sa mai investesc cativa banuti in ea.prin urmare, lista ar arata cam asa:

-cd player pionner FH-P80BT ( specs : http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/...80BT/index.html )

-emblema vopsita rosu si negru ( http://inlinethumb59.webshots.com/42682/23...S600x600Q85.jpg sau http://img29.imageshack.us/i/img0601z.jpg/ )

- usi lambo doors ( http://www.tspaeth.de/lupo/lsdrsl/lsdrsl19.JPG sau http://www.tspaeth.de/lupo/lsdrsl/lsdrsl11.JPG sau http://www.tspaeth.de/lupo/lsdrsl/lsdrsl47.JPG )

-montare geamuri spate pop-out ( http://car.sc0rian.com/albums/Miscellaneou...ch/DSCF2176.JPG ).

cam atat, momentan :)..cel mai greu imi va fi sa fac rost de draciile alea de usi, sunt scumpe cu draci (1500 euro pt modelul de lupo gti) dar sper sa reusesc in timp sa le fac pe toate :).

geamurile pop-out nu prea arata bine:P parerea mea:)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

hello all. am montat releul de senalizare comfort

rezultatul il vedeti aici :

'njoy :D

instalarea a fost destul de usoara, se scoate partea centrala a bordulu, releul original fiind locat in schimbatorul de avarie. se ia releul comfort si se pune intre releul original si cabluri. daca vreti un tutorial, lasa-ti un pm.

cred ca chestia functioneaza si -pe alte modele vag, gen passat, golf, bora...

Link către comentariu

salutare.miam schimbat decizia in legatura cu hu.am ales pana la urma alpine kd-r901.am ales hd deoarece cei de la beloud au zis k in afara de designul atragator pe care il are, pioneerul are cateva fctii pe care nu leas folosi zi de zi. asa k mam decis asupra alpineului, pentru ca foloseste tehn. bt de la parrot,are control fullspeed la ipod, si are control al basului,mediilor si inaltelor.evident, e si mai ieftin:p.am sa postez pics dupa montare, poate si un video:p

Link către comentariu

ce inlocuiesti? audio original? il dai? niste detalii?

Link către comentariu
DRIVER07XXX

Cat te-a costat releul confort ?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

trebuie sa fac o precizare. hu alpine are codul CDE-114BTi si nu kd-r901. ala e un jvc la care ma uitasem prima data.

johny- da inlocuiesc audio original deoarece interfata de ipod pe care o am face figuri cateodata, gen se opreste muzica deaiurea, se blocheaza, trebuie restartat ipod-ul, si nah...de asta am decis sa inlocuiesc hu original cu unul aftermarket.oricum pe viitor scurt planuiesc sa pun si un subwoofer pe spate, iar cu audio original nu prea vad cum as fi putut face asta...m-am gandit sa merg numai9 pe game alpine (subwoofer alpine si statie alpine). o sa ma decid la ce model voi ramane dupa ce voi instala hu, asta fiind maine :).cat despre vandut, nu stiu, ma mai gandesc :blah:

driver - releul a costat 178 ron si merge pe modele de g3, vento, cred ca si passat, bora, g4.

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

un mic update: led cu 9 smd-uri pe pozitii fata, 6 pe nr. spate si plafoniera..

pics:

p6010095.th.jpg

p6010082.th.jpg

p6010077.th.jpg

p6010063.th.jpg

p6010058.th.jpg

p6010055.th.jpg

p6010053.th.jpg

p6010052.th.jpg

p6010033t.th.jpg

p6010031.th.jpg

p6010024.th.jpg

p6010021.th.jpg

p6010016c.th.jpg

p6010012a.th.jpg

p6010008.th.jpg

p6010003p.th.jpg

p6010001.th.jpg

iar 2 poze de final :rolleyes: :vwrullz:

p6010101.th.jpg

p6010098.th.jpg

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu

Foarte faina!

Bafta in continuare cu bijuteria.

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Arata foarte bine ledurile pe pozitii :)) De unde le-ai luat si cat au costat ? :))

Link către comentariu
  • 1 month later...

hi all. un mic update: am vopsit gurile de aer si consola centrala a masinii in negru lucios. se vede f. frumos noaptea, mai ales cand bate lumina in consola. o sa fac un video mic diseara. niste poze:

dsc00870be.th.jpg

dsc00869vp.th.jpg

dsc00868eg.th.jpg

dsc00867s.th.jpg

dsc00866ik.th.jpg

dsc00018mr.th.jpg

dsc00019sq.th.jpg

dsc00020sz.th.jpg

dsc00021f.th.jpg

Link către comentariu

cat de greu se demonteaza? ai dat cu spray? ai mai dat si cu primer sau decat cu vopseaua? slefuit inainte? Te intreb ptr ca voriam si eu si arat super bine cum ai facut-o! cand daui plasticele jos, gurile de ventilatie se desprind? ca vad ca nu sunt vopsite... Sau le-ai protejat cumva?

Link către comentariu

de vopsit le-am dus la o vopsitorie. am pe cnv care lucreaza f. bine.se demonteaza f. usor toate cu exceptia sectiunii in forma de t, care este lipita de bord. eu deabia am putut sa o desprind, iar de pus la loc, nu am avut ce sa-i fac decat sa o lipesc cu superglue . la mine nu a vrut sa mai stea chiar daca am pus mastic in gaurile din bord. gurile de ventilatie se desprind de plastic. raman doar partile exterioare de vopsit. mare grija la sectiunea in forma de t, cand trageti de ea sa nu o rupeti.pt alte intrebari. postati si va rsp cu cea mai mare placere :))

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

LUPO GTI, una dintre cele mai simpatice masinute, trebuie sa se miste foarte bine :), sa ai noroc de ea

Link către comentariu

dap...se misca super masinutza, mai ales la calutii pe care are ;))..ieri am schimbat amortizoarele..am pus oem (aduse direct fabrica). inca nu am avut timp sa o conduc deoarece am fost loganist ( am un mcv cu care mai car una alta :D ).

stau si ma gandesc oare cum o sa se miste lupo 2 :( :D

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Este o masina de nota 10+, din ce am vazut. Si eu vreau sa-mi achizitionez un GTI, dar G4 1.8t de 150CP, dar ma gandesc oare cat o sa aiba consumul, cu toate ca merita fiecare litru. Sa o stapanesti sanatos si km cati mai multi.

Link către comentariu

The 6-speed Lupo GTI has been labelled a true successor to the Volkswagen Golf Mk1, one of the first true hot hatches. Sursa: Wikipedia.

Cat ai dat pe amortizoare?

Daca te rog, poti posta vreo 2-3 poze cu tot bordul? Ma tot chinuie si pe mine sa vopsesc plasticele...

Modificat de johnyBOY
Link către comentariu

amortizoarele m-au costat aproape 2.000 ron. am comandat cu ce a venit echipata din fabrica. maine voi posta poze cu tot bordul :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

hai cu pozele cu bordul!!!

off-topic: te rog sie u ceva: poti face si tu o poza in portbagaj? Vreau sa vad si eu cums ta roata de rezerva... Ai roata subtire, nu? Mai sta cricul in ea?

Link către comentariu
  • 4 months later...

scz ca nu am mai revenit demult :(. revin cat de curand cu poze :-d. in portbagaj am doar bateria amplasata si trusa de prim ajutor, nu am roata de rezerva =))

Link către comentariu

La fel si la mine, bateria, trusa de prim ajutor si un kit pentru pana. Fara roata de rezerva :))

Link către comentariu

atasez cateva poze facute in fuga astazi.revin diseara cu bordul:d

1495285_resize-of-dsc00401.jpg

1495327_resize-of-dsc00402.jpg

1495354_resize-of-dsc00403.jpg

1495361_resize-of-dsc00404.jpg

aaa. am uitat sa mentionez ca acolo trebuia sa fie si compresorul pentru cauciucuri..insa l-am scos ieri ca am avut nevoie de el :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!