Jump to content

My Lupo GTI


ALEXIO

Postare recomandată

daaa prea tare masina ..... asta numesc eu intradevar masina de scandal ... :D super super super taaaaareeeeeeee

sa o stapanesti sanatos ... si cati mai multi cai pe ea ;)

salutare numai bine

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut.

As vrea sa te rog si eu ceva, daca se poate: cand ai timp, poti face o fotografie-2, sa vad si eu cum arata traseul la esapament la GTi? Vreau sa pun si eu un ornament la toba, dar inca nu imi dau seama cum sa il pozitionez. As vrea central, ca la GTi sau SPORT, dar am roata de rezerva si locasul ei este destul de masiv.. Si nu stiu daca la tine (de exemplu) ocoleste cumva roata, sau nu are...

Cand poti, cu telefonul sau ccu ce ai la indemana, o poza din spatele masinii, jos, sub ea putin, sa vad si eu cum vine traseul... Te rog mult!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

salut.scz, nu am mai activat demult p forum.Cand o sa am ocazia am sa fac poza cu cea mai mare placere.cat despre roata de rezerva, eu nu am asa ceva fiindca bateria mea este plasata in spate:)

Scrierea cu

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu

Foarte tare buburuza asta :icon_thumright: Am admirat-o azi la intalnire :icon_cool:

Link către comentariu

mica mica dar ridica,cred ca ai lasat in urma multe marci de "prestigiu" ...gen bmw,multi km fara probleme !

Link către comentariu

nu sunt genu care sa faca liniute..dar am lasat vreo 2 cu gura cascata(si nu ma refer la loganele sau altele :( )

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@ALEXIO inele alea cromate ale bordului imbraca conturul bordului, sau e de-a-ntregul bordu'? Se pot comanda separat?

da ceva detalii pls...sunt interesat sa imi pun si eu

mercic

Link către comentariu
@ALEXIO inele alea cromate ale bordului imbraca conturul bordului, sau e de-a-ntregul bordu'? Se pot comanda separat?

da ceva detalii pls...sunt interesat sa imi pun si eu

mercic

doar conturul :blink:

pentru celelalte modele nush daca se potrivesc inelele de gti pentru ca cred ca sunt mai mari mai mari decat la celelate,respectiv 1.4 8v si 1.4 16v :)

Link către comentariu
doar conturul :P

pentru celelalte modele nush daca se potrivesc inelele de gti pentru ca cred ca sunt mai mari mai mari decat la celelate,respectiv 1.4 8v si 1.4 16v :)

Greu de crezut ca GTi-ul sa aiba cadranele cu diametrul mai mare ca a celorlalte variante de lup. Fa te rog o masuratoare a axei la fel ca in poza...sa vedem.

La mine axa are 12.5 cm.

post-8752-1255973463_thumb.jpg

post-8752-1255973470_thumb.jpg

Modificat de Slick
Link către comentariu

nu cred ca sunt mai mari... doar altfel aranjate in "pagina"...

m-am gandit sa le dau jos pe ale mele si sa incerc sa le bag intr-o baie de crom... sau ceva de genul asta...

as fi curios daca la GTi este doar inelul exterior cromat, caci la mine se pare ca nu este un simplu inel, el fiind destul de mare in "adancime"...

Link către comentariu

well..te-as ajuta cu cea mai mare placere..insa pana joi..sunt pieton :icon_thumright: :icon_thumright: .am masina in service pentru revizie.

iar preturile stau cam asha...:

Disc ambreiaj: in jur la 870 ron

Placa presiune:in jur la 480 ron

rulment: nu mai stiu parca si ala cam 160 ron

astea 3 se cumpara pe bucata si nu la set ca la majoritatea masinilor, asta m-a enervat la culme, dar ce sa ii faci...

distributia: in jurul la 1000 ron

discuri fata: 300 ron (nu mai tin minte daca au si placutele incluse)..

ulei:90 ron litrul/ si incap 4 litri>360 ron

suma:3170 ron....

mentionez ca service-ul e Sandra din Iasi si ca toate piesele sunt originale vw

Link către comentariu

Sa fie o asteptare cat mai scurta :salut:

90/litrul? :icon_thumleft: Dar ce ulei e?

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Nu lasa piesele la voia intamplarii, nu le primesti gratis sa nu iti pese. Sandra e ok in ultima vreme la piese pe original dar totusi vezi exact ce iti pun pe masina. Bafta!

Link către comentariu

ieri m-am uita mai bine pe niste poze... si la GTI, partea cromata de la bord (ceasuri) pare atasata... Asa este? Se ataseaza peste inelul gri pe care il am si eu?

Link către comentariu

da asha cred ca pare a fi..nu sunt sigur 100%..cand o sa am masina o sa iti spun :huh:

BAD_MF in leg cu piesele, ma cunosc f. bine cu mecanii,le-am facut vreo 2 favoruri mai demult deci macar atat:)

Link către comentariu

ti-am vazut masina Miercuri in service la VW Sandra; de fapt mai bine zis la intrarea in service. Arata compact, legat bine, frumos Gti ul.

Link către comentariu

apropo si eu sunt curios ce ulei iti pun de 90 Ron litrul; si VW ul meu e GTi si maine ii fac revizia la VW Scorpion Focsani si cand mi-am facut programarea mi-au dat si niste preturi la diferite tipuri de ulei; cel mai scump dintre ele, Long Life ajungea la 70 Ron.

Link către comentariu

uite chiar nu stiu ce tip de ulei e ..o sa postez cand o sa aflu..insa cu siguranta e scump cu draci

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu

si in sf..termenul final este 5.11.09 pentru terminarea masinii..au mai fost unele reparatii ce au fost facute la masina..de asta a durat mai mult decat ma asteptam...pana au venit piesele pana au inlocuit..deabia astept sa o iau..tare nasol e sa fii pieton :blink:

Link către comentariu

mda..astazi am luat masina..si am platit si reparatiile..finalul m-a dus in 3100 dar asta e.. macar m-am bucurat din nou de ea asha cum m-am bucurat si la inceput fara a-mi fi frica ca s-ar putea sa crape ceva prin ea ;):D

salut.

As vrea sa te rog si eu ceva, daca se poate: cand ai timp, poti face o fotografie-2, sa vad si eu cum arata traseul la esapament la GTi? Vreau sa pun si eu un ornament la toba, dar inca nu imi dau seama cum sa il pozitionez. As vrea central, ca la GTi sau SPORT, dar am roata de rezerva si locasul ei este destul de masiv.. Si nu stiu daca la tine (de exemplu) ocoleste cumva roata, sau nu are...

Cand poti, cu telefonul sau ccu ce ai la indemana, o poza din spatele masinii, jos, sub ea putin, sa vad si eu cum vine traseul... Te rog mult!

asa cum am promis am postat pozele... maine voi face poza la ceasuri ca sa vedem ce si cum :)

05112009001.th.jpg

05112009002.th.jpg

05112009003.th.jpg

aaa..am uitat..cat despre ulei..au spus k nu a mai fost necesar deoarece asta pe care l-am schimbat nu are mai mult de 3000 de km..la urm schimb o sa intreb ce fel de ulei pun si am sa cer si un flacon sa fac poza.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!