Jump to content

My Lupo GTI


ALEXIO

Postare recomandată

pc150024resize.th.jpg

pc150025resize.th.jpg

pc150026resize.th.jpg

pc150027resize.th.jpg

pc150031resize.th.jpg

pc150036resize.th.jpg

pc150045resize.th.jpg

pc150046resize.th.jpg

pc150047resize.th.jpg

pc150048resize.th.jpg

pc150055resize.th.jpg

pc150056resize.th.jpg

pc150057resize.th.jpg

pc150058resize.th.jpg

cateva poze facute seara. sper sa pot reveni maine cu niste poze facute ziua, clare :D

till then, jnjoy and drive safe :P

Link către comentariu

Interesting work ;) Chiar imi place ideea ta cu bordul. De abia astept sa o vad mai bine sambata la intalnire :winter:

Link către comentariu

thanks. mi-a placut mai mult ideea de a-l face lucios decat sa il imbrac in carbon sau alte chestii

ne vedem, ne vedem cu siguranta :D

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

daca tot vine craciunul, am zis sa fac un mic cadou puiului de drac, mai exact p remapare from TCM Turbo :D. plusul adus este de 12 cp si 20 nm :D. si pot sa zic ca se simte acel plus, mai ales intr-a 3-a si a 4-a dupa 5700 de ture, unde incepea sa devina mai lenesa. acum masina trage liniar si frumos pana in 6800 de ture. consumul inca nu stiu cum este, trebuie sa il fac prin metoda reala (plin-plin).

O sa revin cu niste filmulete cat de curand :D

Link către comentariu

Imi place mult cum arata bordul cu elementele lucioase :D Sarbatori fericite :rolleyes:

Link către comentariu

multumesc mult de urari. la fel si voua si fie ca masinile sa va fie altaturi la multe multe multe Craciunuri de acum incolo :D

aa..un mic amanunt: dupa remap motorul se aude putin mai agresiv :D

Ma gandeam sa imbrac bucatile de la portiera in piele. problema e ca nu stiu ce culoare sa ii pun..sa imbrac tot in rosu si sa ii trag o cusatura neagra. sau sa o imbrac in negru si sa ii pun o cusatura rosie. faza e ca arata destul de nasol zic eu cu negru, dat fiind ca si portiera e neagra..

voi ce parere aveti?

Modificat de ALEXIO
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aspect practic-inexistent, pret foarte mare, avand in vedere lipsa de dotari.

In rest, frumoasa si mai rapida decat majoritatea. Felicitari pentru pasiune!

Link către comentariu

felicitari pentru curajul de care ai dat dovada cu masina asta(pasiunea nu cunoaste limite) :) sa o stapanesti sanatos!

Modificat de corad0
Link către comentariu

multumesc pentru urari..asa e ..pasiunea nu cunoaste limite :D urmeaza in curand portierele imbracate in piele :D :D

Link către comentariu

stii ii mai poti face bordului? Am vazut pe un STi (din fabrica, era o serie limitata) si pe un Cielo hatchback ( :) )... bordul fusese imbracat in ceva ce se asemana cu plusul (sau piele intoarsa)... Am inteles ca este o firma care face asta, aplicand chestia respectiva ca pe o vopsea... o sa caut poze sa iti exemplific ce am vazut.. cred ca ar da bine...

Link către comentariu

da o cautare pe google dupa "dashboard flocking"... mie mi s-a parut interesanta ideea.. cel putin pe cele 2 masini vazute de mine arata bine (era subaru impreza wrz sti s203)

post-49081-0-52513600-1296121937_thumb.j

Link către comentariu

stiu..am mai vazut asa ceva si pe lupourile din uk..sincer..nu imi place..arata destul de urat..sa nu mai zic ca cand incep sa se murdareasca de praf....

Link către comentariu
  • 4 months later...

hello all.nu am mai revenit de multicel pe forum. am schimbat sapt trecuta placutele de frana fata-spate si am avut ghinionul sa mi se rupa conducta de frana de pe spate stanga. pretul uneia: 250 ron pe original la sandra, insa pentru ca sunt client fidel si am comandat conductele pentru ambele parti, mi-au facut o reducere, totalul ajungand la 400 RON.pe langa asta a trebuit sa fac si aerisirea..

Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 1 month later...

man arata bine masina si imi place foarte tare esapamentul pozitionat pe mijloc, sa nu-l schimbi!Bafta!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare. Ai o masina frumoasa.. sa o rulezi cu placere :) .. inteleg ca vrei sa o vinzi acum ?! Cred ca e singurul Lupo GTI din Romania... in 2 sapt vor fi 2 ;)

Eu vreau sa te intreb altceva .. Ai informatii din surse verificate cu privire la intervalul de schimb al distributiei la acest motor ? Se schimba la 120.000 km sau la 90.000 km ?

Multumesc,

Bafta!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ai o masina frumoasa ALEX...sa o stapanesti sanatos si cu multi KM...!! :Driver: Te astept la o [cenzurat].... :Driver: :biggrin:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!