Jump to content

problema instalatie electrica mk2 '91


sharky
 Share

Postare recomandată

O mica problema...pe o instalatie de mk2...din 91..care nu a avut ceasuri cu turometru...am pus ceasuri cu turometru...si nu merge turometru...cum il leg?as vrea o explicatie exacta...stiu ca se leaga de la - de la bobina sau direct de la modulul de aprindere...

ma intereseaza ce culori are firul din mufa...care corespunde turometrului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paco6(GOLF2 87')
O mica problema...pe o instalatie de mk2...din 91..care nu a avut ceasuri cu turometru...am pus ceasuri cu turometru...si nu merge turometru...cum il leg?as vrea o explicatie exacta...stiu ca se leaga de la - de la bobina sau direct de la modulul de aprindere...

ma intereseaza ce culori are firul din mufa...care corespunde turometrului...

cam aceeasi problema o am si eu...doar ca la mn stiu care e firul si din cate stiu eu e acelasi la toate ceasurile....firul rosu cu negru e la turometru doar ca eu stiu ca trebuie tras fir de la alternator de la pinul unde e o litera W pana la mufa la firul rosu/negru...la mn nu a functionat probabil nu-mi functioneaza ceasul.....sper ca la tine va merge :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai..ce motor ai?daca ai diesel...da...se leaga de la alternator...la benzina..se leaga de la - de la bobina sau de la modul aprindere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am descoperit...firul verde...de pe pinul 10 al mufei...este turometru....care...in capat...era iesit din locash :icon_thumright:...mai am o problemutza...becul de la nivel vas expansiune.....clipoceste...cum il potolesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ori ai nivel scazut de apa in vas ori ii defect senzorul de pe vasul de expansiune !!!

asta in cazul in care nu sunt contactele de vina de la senzor!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!