Jump to content

Noua generatie Octavia 3


Bogdan VW
 Share

Postare recomandată

din pliantul de prezentare,pe care il pastrez si acuma :wub:,de cand am cumparat masina post-30503-0-33397800-1298290018_thumb.j.venea la pachet cu ESP si era diferenta de 67E cu Hill Hold Control - Asistent la urcarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic: Eu am HHC si functioneaza atat la urcare cat si la coborare indiferent de directia de deplasare (fata sau spate).

Exista ca si optional atunci cand am comandat masini dar se putea lua numai in combinatie cu ESP din cate-mi amintesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu il confundam cu Hill Descent Control la care setezi viteza si masina comboara la viteza stabilita de tine ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva aproximativ luna in care va aparea aceasta octavia 3 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se stie nimic probabil paris 2012(septembrie-octombrie 2012) si in romania la inceputul lui 2013

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit niste informatii si se pare ca:

Modelul final a fost prezentat saptamana trecuta la uzina skoda catre toti importatorii din lume, erau prezenti inclusiv cei din australia, in conditii foarte stricte de securitate, si din toate simularile digitale de pe net acea poza, albastra, se apropie cel mai mult de designul final care este mai sportiv si mai agresiv decat ne-a obisnuit octavia pana acum, blocuri optice rectangulare , fara crom pe capota, grila mai lata si mai ingusta decat este acum, cu toate astea va fi usor recunoscuta ca o octavie.

Aceasta poza este cea mai aproape de varianta finala:

S-ar putea la geneva 2011 conceptul anuntat de skoda sa prefigureze viitoare octavie.

post-27610-0-91668000-1298400569_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bogdan VW:Ce inseamna "am primit niste informatii" ? :) Presa ceha 'fierbe' de cand au aparut niste poze spion facute in fabrica pe marginea carora au facut si poll : Noua Felicia sau Noua Octavia 3 ?

Link : http://www.auto.cz/skoda-felicia-octavia-aentry-53328#diskuse

post-28492-0-23975700-1298401207_thumb.j

post-28492-0-13450200-1298401213_thumb.j

post-28492-0-45101800-1298401218_thumb.j

post-28492-0-27986000-1298401226_thumb.j

Modificat de radioman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indiferent ca e Felicia sau Octavia mi se pare ca arta bine, oricum mult mai bine decat pozele care le-am vazut pana acum, urmeaza linia Superbului la fata, dar poze cu spatele nu sunt ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spatele nu este de octavia ci de superb- passat- jetta , deci apare in poze un sedan nu un hatchback, deci o masina fara hayon vad eu, probabil nu e ceva adevarat ci ceva simulat pe calculator.

Niciodata pozele astea lucrate nu aratau realitatea.

Eu sper sa ramana tot cu hayon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda has announced plans to introduce a mysterious new concept at the Geneva Motor Show.

While the company is tight lipped on specifics, they stated the car will preview their new design language which features "clearly defined shapes and a new logo which will adorn new Skoda models from 2012." No pictures were released, but the logo will have a "new spectrum of colors to look even more distinct and precise than ever before."

Din datele prezente se pare ca O3 va semana cu foarte mult cu poza expusa de Bogdan VW mai sus.

post-9393-0-33548700-1298414634_thumb.jp

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca e ceva diferenta intre noua sigla de aici si salata care a circulat acum ceva timp.

iar masina realizata pe baza conceptului va fi probabil frumoasa. sper sa ii mai indulceasca un pic spatele de prius.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100% fata conceptului prezentat la geneva e octavia 3.

Oricum nu am cuvinte arata superb.

Interiorul va fi iarasi modificat(volan etc).

Din 2012-2013 toate modele skoda vor trece prin aceasta linie de design.

Din ce se vad in videoclipurile de pe skoda-auto.com Skoda are cel putin 3-4 modele finale.Din ce se observa in videoclipuri sunt vreo 2 sedanuri(O3,Felicia chiar si un concurent al Golfului)

LE:Totusi are informatii sigure cand se va lansa octavia 3?Geneva 2012 sau Paris 2012?

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..spatele este cam uratel..insa te poti obisnui cu el;

Din fata arata foarte misto...daca ar pastra-o asa, ar fi excelent;

Ma tem insa de mosneagul ala de sef de la VAG, Winkert&*%$#...sa nu cumva s-o strice...

Sa ii faca careva la mos, o "impingere" cand coboara ceva scari mai abrupte... :lol:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile (chiar si muchia aripii, de langa far) ma duc imediat cu gandul la Fabia 1.

Oricum, drumul de la concept si pana la produsul/modelul final poate fi, uneori, lung si neplacut; poate nu va fi cazul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!