Jump to content

Noua generatie Octavia 3


Bogdan VW
 Share

Postare recomandată

Salut.Am deschis acest topic pentru a afla cat mai multe detali despre noua generatie octavia care se va lansa in 2011 si va creste in dimensiuni

Pun si o poza

post-27610-1248087432_thumb.jpg

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spate de Superb - nu-mi place, sper sa pastreze forma spatelui de la O2, care este mega-reusit (cel putin din lateral)

Oricum, sansele sunt 100% sa nu arate ca in render-ul de mai sus :)

Modificat de smoothcoder
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte foarte frumoasa ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am vazut si eu pe net, e un photoshop sau un corel facut de acel avarvarii. Se observa ca si-a scris pseudonimul si pe numarul de inmatriculare

http://www.worldcarfans.com/109061619944/r...oda-octavia-iii Spechiuleishan

A se citi comentariile din subsol.

Cred mai degraba ca o3 va semana cu schitele postate in topicul skoda news. Dealtfel e greu de crezut ca va "aduce" a superb sau fabia la masca ori la faruri. Pana acum octavia a dat tonul la celelalte tipuri de masini si nu invers.

Probabil ca prin 2010 -2011 vor aparea primele photospy asa cum s-a intamplat si pana acum.

LE

Era sa uit....vedeti si comentariile de plaiurile mioritice http://www.automarket.ro/stiri/exclusiv-as...avia-21941.html

Modificat de MAKRON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uh, e urata rau, ar strica toata imagina octavia cu modelul asta.

Sa lasam superbu cu ale lui modificari si octi cu ale ei.

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Din cate am auzit OCTAVIA 3 va fi construita pe platforma lui VW Golf VI, si va dispune de o versiune 4x4 dotata diferential Haldex controlat electronic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place rau poza de pe Automarket, insa nu cred ca va ramane asa.

Probabil se va prelua din "agresivitatea" partii frontale de la Superb si va fi ceva in aceasi tenta de design.

La spate..hmm...daca s-ar imbunatati designul actualei generatii, ar fi excelent.

Acum ca le place la unii sau nu, este strict opinia lor. Oricum gusturile nu se discuta.

Personal, as vrea sa se mearga pe o linie mai conservatoare si sa nu ne surpinda cu design-uri "facute cu pasiune" ca la masinile italiene.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

renderul din imagine bate spre audi a6, mai ales partea din spate .. iar farurile aduc aminte de bmw seria 5 .. nu cred ca pragurile raman asa .. oricum si mie imi place .. sa dea domnul ca in 2011 sa-mi iau si eu un O3RS :mop:

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Imi place!

E bine totusi ca seamana cu sperbul ,pentru cei ce nu pot face eforturi finaciare pentru a cumpara superb vor lua octavia 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu cred ca va arata chiar asa... cel putin la partea frontala nu va mai diferentia nimeni Octavia de Superb, deci... va fi o lupta fratricida!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine ar mai lasa pe piata Octi2 cu facelift pt ca arata super bine si este facut de curand si cand ar fi sa o lanseze octavia 3 sa o faca ceva mai deosebit,nu sa semene cu celelalte din grup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

I'm in love .. vreau sa dau comanda :P

skodaoctavia2013f900x60.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gee, zici ca-i A6 din spate, superba. Doar ca nu prea cred ca asta o sa fie forma finala... ar fi prea frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spatele e foarte frumos, agresiv, a6 like. Dar fata... trebuie schimbata, cel putin, după parerea mea faceliftul este cea mai urata masina ever. De aia am preferat sa-mi iau O2 fara facelift. E mai agresiv botul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fata este preluala de la Superb 2, mie imi place mai mult decat cea de pe O2-FL, care, la randul ei imi place mai mult decat cea de pe O2 original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar spatele demential.

Fata sigur nu mai e cea de face lift, ci seamana putin cu fata de la noul Superb.

post-12831-1278504904_thumb.jpg

In 2012 O2-ul meu implineste 5 ani, numai bine de trecut pe O3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozele nu cred ca sunt surse oficiale

ce este cert din ce am citit ...va aparea in 2013 nu in 2012, iar ca tehnologie va imprumuta platforma tehnica a viitoarei generatii golf...adica golf VII

va fi mai lunga cu 6 cm, va avea sistem start/stop banda cromata la geamuri ca la audi pt versiunea elegance...cititi si voi articolul ( cu google translate :coolpics: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spatele arata f bine iar fata daca ar pastra linia de la superb, fara sa zici ca are sprancenele ridicate, ar fi si mai ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si eu de acord spatele si linia laterala sunt frumoase. Fata e putin diferita de superbul de acum si dupa mine nu e prea inspirata. Insa m-ar cam mira sa arate octavia asa caci intra pe segmentul acoperit acum de superb. Unde se va duce superbul? Si cine va umple golul lasat de octavia3? Poate e doar un concept

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Oare se va continua in paralel productia lui Octavia 2 FL dupa lansarea lui O3? Voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred , o sa fie o masina noua bazata probabil pe platforma golf 7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil O2 FL va lua locul Tour-ului la scoaterea acestuia din fabricatie si la introducerea noii generatii de Octavia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!