Jump to content

Sprituitoare stricata


matzocu
 Share

Postare recomandată

Sunt pe contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

De cateva luni de zile nu mai curge apa la tasnitoare, decat la una din dreapta, foarte slab, de-bea ajunge la parbriz.

Am observat ca sunt cate 2 fire de curent la fiecare tasnitoare, si habar nu am de ce sunt puse acolo, ma gandesc sa nu cumva sa fie ele de vina.

Percizez ca presiune este pe instalatie.

Foloseste functia Search inainte de a deschide un topic.

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sunt infundate,le scoti de acolo si se fac in 2 bucati,bagi o sarma foarte subire pe duza aia,nu se strica,sa se desfunde,ai pus apa de la fantana in bidon si s-a infundat cu calcar,asa am patit eu.

Firele sunt pentru a incalzi duza,sa nu inghete iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu bagati sarme prin duze. se sufla cu aer comprimat in sensul invers curgerii apei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, mersi de informati, mai am o singura intrebare:

Daca trag de ele iasa sau cum sa le scot?

Modificat de kapaionutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut aceeasi problema ca tine, am luat o bucata de sarma oteloasa subtire dintr-un cablu de curent si am bagat-o pe gaurile de la sprituitori. acum functioneaza perfect. nu a fost necesara demontarea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nevoie sa le scoti, scoti doar furtunul de la ele, de la ramificatie, ca sa aiba pe unde iesi aerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de informatii

o sa incerc saptamana asta cu compresorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a mers, am incercat cu sarma, apoi cu un ac foarte subtire, si doar cat am mai desfundat putin dintr-o alta spirtuitoare.

Deci, cum scot spirtuitoarele?

Am tras putin in sus de ele, dar nu au iesit si nu am mai stat in frig sa vad ce si cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutie inutila...du-o frate in service pt ca ti s-au infundat tzatzele ... eu am desfundat la loganul pe care lucrez cu un ac si am tot apasat pe maneta ca sa spritie...arunca acuma de zici ca sparge parbrizu. Asa are un jet...Deci zgarmi acolo cu acu...mai dai cu apa..iar mai zgarmi, iar mai dai cu apa si o sa iasa tot praful ala care s-a strans acolo. Pe urma vor trebui reglate. Tot cu acul le reglezi. Atata inginerie :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca erau infundate se desfunda CEL PUTIN 1 din cele 4 pe care le am, la toate am bagat cativa cm de sarma in ele, apoi cu acul, NIMIC.

S-au indundat tot asa, deodata.

Daca ti de furtunas cu degetul in timp ce tragi de maneta stropesti si la 2m cu jetul de apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e o tragedie daca nu merg desfundate cu sarma. Se gasesc noi la aprox 10 lei/buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, stie cineva unde se leaga spritierele incalzite? Intreb pentru ca am o mufa cu 2 fire pe motorasul de la stergatoare care nu e legata la nimic :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu acea mufa lasata de capu ei acolo....de la sprituitoare or fi.....un rasp clar...pls.....multumesc anticipat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!