Jump to content

VW Passat 3B G 1.9 TDI


T E N N Y

Postare recomandată

Multumesc, Sorin. Intre timp, Passat-ul a primit un set de ornamente cromate pentru manere( multumesc colegului lafamilia3003 ), am sa le montez cand o sa se mai incalzeasca afara :frigbaitata:

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • T E N N Y

    81

  • Cosmin_TDI

    6

  • B_U_T

    6

  • cabina

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu mare placere T E N N Y.asteptam poze sa vedem cum arata montate,Superba masina!!!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Azi am cumparat si comandat cateva piese si "accesorii". Am cumparat bratele, de pe stanga fata, partea de sus, fata-spate si am comandat un set de stopuri tuning, pe care am sa le mai modific putin si un set de distantiere, pentru puntea din spate 20 mm pe roata. Stopurile arata cam asa: copyofcopyofcopyofdlvwr.th.gif am sa pun pe ele folie neagra, in afara de cele doua cercuri unde sunt luminile de pozitie.

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi, i-am facut doua poze cu ea proaspat spalata. Saptamana asta trebuie sa vina stopurile, distantierele si apoi sa montez rotile de vara :wub:

photo0622.th.jpg

post-40367-0-37733600-1300037049_thumb.j

Link către comentariu

arata foarte bine masinutza,scuze de intrebare.nu ti-ai mai montat manerele?

Link către comentariu

Multumesc. Inca nu le-am montat, pentru ca astept sa fie cald bine de tot sa se prinda bine. Probabil Sambata am sa le montez.

Link către comentariu

Azi am reusit sa-i schimb bratele de pe partea stnga fata, pe care le plimb cu mine de aproape o luna. Am scapat de bataia deranjanta si parca volanul nu mai vibreaza cum facea. Cateva pozici de la operatiune:

photo0615r.th.jpg]photo0625e.th.jpgphoto0626c.th.jpgphoto0627.th.jpgphoto0628.th.jpg

Link către comentariu

Cat ai dat pe brate? Aceeasi operatie trebuie s-o fac si eu. Aveai o bataie ca si pozitionare sus, de iti dadea impresia ca este caseta de directie?

Sa inteleg ca au fost doar bucsele duse?

Link către comentariu

Bratele au fost 380 lei. Bataia se auzea la viteza mica, pe drumuri cu gropi sau deniveleri si la accelerari volanul misca ca si cand aveam rotile neechilibrate. La un brat era bucsa rupta, iar la celalalt era pivitul.

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Sa inteleg ca 380 bucata nu? Cum ai reusit sa dai jos bratul ala cotit pe cric? Ai desfacut suruburile de la jug?

Link către comentariu

Nu, domnu', ambele brate au fost 380 lei. Bratele le-am dat jos dupa ce le-am desfacut suportul de pe caroserie (prins in cele 3 suruburi de sub capota) si am tras tot ansamblul in spre exterior. :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

De cand nu am mai dat pe aici, am reusit de am facut rost de triunghiul reflectorizant original si capacul pentru EGR.In plus am montat un "bec" mai puternic in portbagaj si am lipit numarul fara suport. Urmeaza manerele cromate, rotile de vara si stopurile.

photo0629ko.th.jpgphoto0634l.th.jpgphoto0633.th.jpgphoto0635c.th.jpg

Aaa..era sa uit am schimbat si siglele de pe cheii...inainte photo0637n.th.jpg si dupa... photo0639.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Superba, dar cred ca dadea mai bine cu grila fata OEM crom

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Arata excelent. Am fost prin Sibiu si era o ocazie sa o vad :(. Sa ai grija de ea

PS: daca iti surade ideea poate te gandesti la o suspensie desi drumurile in Sibiu nu mi s-au parut prea prietenoase :blah_:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Publicat (modificat)

M-am gandit de cand am luat masina, dar a tot aparut una alta si nu am reusit. Pentru moment m-as bucura sa gasesc doua arcuri sport pentru fata.

SA dai un semn cand esti prin Sibiu :beerchug:

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

hai ca te-am gasit si aici ...stii doar bine ca e frumoasa masina ,,ce mai vrei :) ,,bafta in continuare

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Mie imi plac mult asa, celelalte cred ca am sa le fac rosu in totalitate si am sa le folosesc iarna. In acest fel o sa fie tot timpul ceva diferit.

post-40367-0-24815500-1317324996_thumb.j

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

Bravo,arata super mie imi plac mult. Un pret pt ele?Mai baga poze cu ea s-o mai vedem si noi. Numai bine

Modificat de Cosmin_TDI
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!