Jump to content

VW Passat 3B G 1.9 TDI


T E N N Y

Postare recomandată

Bravo, ai facut o treaba foarte buna. Si eu vreu sa ii fac la a mea dar numa nu mai ajung in targ sa-mi cumpar vopsea.

Ambele tuburi de vopsea sunt de temperatura inalta sau doar cel rosu?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • T E N N Y

    81

  • Cosmin_TDI

    6

  • B_U_T

    6

  • cabina

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc! Vopseaua rosie am primit-o de la un prieten din Germania, cica se foloseste la vopsitul transformatoarelor de curent .El si-a vopsit etrierele tot cu vopseaua asta si dupa un an arata foarte bine. Spray-ul argintiu, l-am cumparat din magazin, este spray obisnuit.

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

Masina arata criminal. Culoarea, jantele....totul la superlativ. Sa ai grija de ea, ca si pana acum.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

multi km fara evenimente iti urez. ai demontat etrierii pentru vopsire? cum ii spune la vopsea, poate gasim o sursa si prin Ro... :) ?

Link către comentariu

Va multumesc! Nu am mai desfacut etrierii, dar m-am cocosat bine, sa ajung sa vopsesc si prin spatele etrierului. Vopseaua am primit-o intr-o cutie fara scris, asa ca nu prea stiu, cum ii spune. Numai bine!

Link către comentariu

piesa masina ,nu am ce sa mai zic. ..tine-o tot asa curata, e greu dar merita.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Multumesc Cosmin_TDI, chiar ca-i greu s-o tin curata.Negru este o culoare foarte pretentioasa, se vede imediat orice fir de praf. Daca tot a venit vorba de spalat, pun o poza de la spalatorie photo0474n.th.jpg

In curand, va veni timpul sa montez rotile de iarna si vroiam sa le vopsesc negre, ce parere aveti? Se potriveste negru, pe modelul asta de janta?

photo0185.th.jpgphoto0183p.th.jpg

Daca se stie cineva cu photoshop-ul, il rog sa le "coloreze" cu negru. :offtopic:

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

Alea is rotile tale de iarna? Pt mine sunt de vara... eu numai in vise am asa jante de vara cum ai tu :offtopic:

Link către comentariu

Aaa...nici chiar vis nu sunt, dar complecteaza masina destul de bine. Visul meu este Interlagos pe 18'sau cele de pe RS4.

Link către comentariu

In ce poza arata cel mai bine, unu sau doi? Poza trei ar fi cea mai cea, dar trebuie sa am rabdare.

fotografie0020.th.jpg38350828.th.jpg......10654669.th.jpg

Link către comentariu

Pana la urma, am vopsit rotile de iarna, cu negru lucios. Am vrut sa fac cateva poze si cu ele montate dar m-a prins noaptea si nu se vedea bine ce "maestru" am fost. :D

photo0489t.th.jpgphoto0490.th.jpgphoto0491l.th.jpgphoto0492x.th.jpgphoto0495.th.jpg

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

Si eu sunt de parere cu B U T, poate ca am eu o obsesie cu jantele gri.Daca tie iti plc este ok

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

La multi ani!

Azi i-am facut o poza, fata in fata, cu fratele variant. Urmiaza sa-i cumpar un set de manere cromate si bratele de sus la puntea fata.

post-40367-0-44956800-1294587902_thumb.j

Link către comentariu

Faine rau VW-urile tale...dar al negru ii crima.

Sa ai parte de ea si ea de tine. Pleoapele nu le-ai mai montat?

Super idee mi-ai dat sa fac farurile negre. Arada belea si "dricul" ala negru.

Bafta sa ai.

Link către comentariu

Multumesc, Borisake! Pleoapele nu le-am mai luat, pentru ca am alte planuri in partea din fata.

Link către comentariu

Interesanta poza,de masini nu mai vorbesc.

Trebuia sa parchezi langa variant ca sa mai schimbe si ele o vorba :D

Modificat de Cosmin_TDI
Link către comentariu

Te salut T E N N Y! Am descoperit abia acum acest topic si l-am citit cu placere din scoarta-n scoarta! Te felicit pentru tot ce ai facut la masina si as vrea cu acordul tau sa ti-l prezint pe fratele geaman din Iasi !!!

ps> m-ar interesa si pe mine sa-mi spui de unde ai luat eleronul pe spate si cu acea "pleoapa" pe luneta, si eventual cat au costat ?

post-24957-0-55874400-1295006717_thumb.j

post-24957-0-79101500-1295007058_thumb.j

post-24957-0-49401000-1295007067_thumb.j

Modificat de galeshu
Link către comentariu

Multumesc, de vorbele frumoase. Eleronul si pleoapa de pe luneta le-am comandat la Bucur-tuning din Sibiu, sunt CSR si au fost cam 500 ron. Frumos fratele din Iasi, sa-l conduci sanatos!

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

Salut! si passatul tau e o splendoare de masina! ai de toate pe el,imi place interiorul enorm,mai ales ca ai si scaune incalzite si navi color! :icon_thumright: sa-l conduci sanatos si fara incidente

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!