Jump to content

VW Passat 3B G 1.9 TDI


T E N N Y

Postare recomandată

Frumoasa rau masina, imi place cum ii vin noile achzitii . sa nu ai bafta ca mine de ele, ale mele au fost furate....

Cel de sus pe pe parbriz l-am lipit de vreo 4 ori la service de geamuri cu mastic special de parbriz foarte bun si rezistent dar si cu ala se dezlipea.

Cred ca ar merge triplele un pic inchise la culoare, mai ales ca ai lumini pe frana de se bronzeaza ala din spate... :)

Link către comentariu
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • T E N N Y

    81

  • Cosmin_TDI

    6

  • B_U_T

    6

  • cabina

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va multumesc mult, pentru vorbele frumoase!

Eto -Cand ajungi prin Sibiu, da un semn si ne intalnim.

IONUTBLV -Eleronul si pleoapa de pe luneta le-am comandat de la Bucur tuning din Sibiu.

Circoloco - Le-am lipit cu adeziv de parbrize, Am mai lipit la multi si nu am avut reclamatii... pana acum :( . Cu banda dublu-adeziva, nu are rost nici macar sa incerc.

gabriel -Si eu m-am gandit sa le fac ceva la stopuri, dar nu am gasit inca o varianta care sa-mi placa.

;)

Link către comentariu

Pune-le varianta cea mai deschisa posibil de folie si decupezi cercurile :Driver: Daca le faci negre "taciune" o sa fie o mare pata neagra fara lipsa de contrast. Mai lasa si cuolare pe ea :D.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

arata demential masina..s`o conduci si s`o stapanesti in continuare cu placere

te invidiez... o zi buna in continuare

Link către comentariu

ady09 - multumesc frumos si tie la fel :biggrin:

Circoloco -eu ma gandeam la ceva de genul:

gudveeditrear.th.jpg

Am sa incerc, dar dupa ce imi pun folie de protectie pe stopuri si pe faruri.

Link către comentariu

Da dar cea mia deschisa folie. Transparenta 75% parca este nu? Cat sa dea o tenta de fumuriu

Link către comentariu

Am facut o proba cu folie pe stopuri, dar nu ma multumeste nici o varianta, asa ca o sa ramana stok. Imi pare rau ca nu am avut baterie la telefon, sa fac cateva poze.

Link către comentariu

Hai sa-ti dau un pont pentru triple. Fa-le complet rosii. Mi se pare de super efect.

post-26780-1277074394_thumb.jpg

post-26780-1277074492_thumb.jpg

Link către comentariu

folia pentru stopuri ai cumparat-o din sibiu? daca da,imi spui si mie de unde?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Momentan nu am cumparat nici un fel de folie, dar cred ca ai sa gasesti tipul asta de folie, la cei ce inscriptionaza, sau la cei ce monteaza folie pe geamuri.

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu
  • 1 month later...

Sa aveti parte de multi kilometrii impreuna, fara probleme ! Agregatul arata intr-un mare fel !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Iti multumesc F l o r i n .

Saptamana asta urmeaza sa ii schimb distrubutia, lichidul de frana si uleiul de la servo.

Cateva poze mai noi:

photo0380g.th.jpgphoto0409a.th.jpgphoto0411h.th.jpgphoto0412z.th.jpgphoto0413.th.jpgphoto0415a.th.jpgphoto0416z.th.jpgphoto0417w.th.jpgphoto0418.th.jpgphoto0419.th.jpg

Link către comentariu

ce bine ii sta cu grila fara semn. referitor la pontul lui ikks, eu zic ca da foarte bine pe masina mai ales ca e neagra

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mersi ovidiu89, si mie imi place cum arata cu grila asa, cea cromata fara semn nu se prea potrivea la culoarea asta.

Am reusit sa-i schimb distributia (dupa ce am plimbat kitul 2 luni prin porbagaj) si lichidul de frana, acum este alta viata, cand calci pedala se simte diferenta. Urmeaza o mica ravizie cu filtre, ulei si alte maruntisuri, iar la aspect vreau sa mai adaug un set de flanse pe puntea spate.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Alungatul - Nu ,mersi, poate in viitor, cand o sa-mi cumpar unele mai mari si mai frumoase :rolleyes:

Vineri mi-am pus si eu, in sfarsit stikierul cu vwforum, pe masina si...pe carucior :D

photo0437x.th.jpgphoto0439z.th.jpg

Link către comentariu

Arata bine masina cromul in combinatie cu culoarea neagra e ceva de vis. Sa ai grije de ea si sa mai pui poze.

Link către comentariu

Belea rau Passatul tau. Putine au combinatia trapa-climatronic. Iar cromul da foarte bine pe culoarea neagra.

Sa ai grija de el. Arata foarte bine. :)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, cat mai multi km fara probleme...am si eu o intrebare cat au costat piesele pentru distributie ? :)

Link către comentariu

Cosmin_TDI- Multumesc, am grija de ea, incat nevasta mea este nervoasa pe ea.

C o s m i n- Multumesc , si mie imi place mult de tot cum arata, de fapt culoare si cromul a fost punctul decisiv cand am cumparat-o.

AlexTheKid- Multumesc. Distributia a fost 500 ron, rolre INA , curele CONTItech

Azi din lipsa de ocupatie, m-am apucat sa vopsesc etrierele, eu zic ca arata bine, astept si parerile voastre.

photo0451y.th.jpgphoto0452o.th.jpgphoto0453.th.jpgphoto0454m.th.jpgphoto0454t.th.jpgphoto0455y.th.jpgphoto0456.th.jpgphoto0457es.th.jpg

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!