Jump to content

VW Passat 3B G 1.9 TDI


T E N N Y

Postare recomandată

Saptamana asta, am dus masina la reparat :) si in momentul de fata este indreptata, reglata mai trebuie finisata si vopsita, deci cam 40% gata. Ma bucur ca meseriasul a fost de cuvant si a comandat toate piesele originale :icon_thumright: . In plus am mai comandat eleronul slim si eleronul de pe luneta, cu gandul ca o sa le vopsesc cu restul de piese, dar ghinion, comanda soseste doar in 10 mai :) . Cam asa o sa arate cu ele:

post-40367-1271612168_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • T E N N Y

    81

  • Cosmin_TDI

    6

  • B_U_T

    6

  • cabina

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa arata masina ieri, sunt foarte multumit cum a lucrat la masina, un pic cam incet, dar cum vine vorba aia:" incet si bine "

photo0221z.th.jpgphoto0220k.th.jpgphoto0222a.th.jpg

Link către comentariu

Nasol incident, imi pare rau. Stiu ce inseamna ca si eu am patit-o recent, dar a fost afectata doar bara spate si intaritura aceea de metal. E bine ca masina revine la forma initiala :) si sper sa iasa si vopseaua fara prea mari diferente. Bafta!

Link către comentariu

Multumesc ciprianD.

Passatu' este vopsit, vopseaua a iesit excelent, mai trebuie doar echipata. Maine zice ca-i gata. Azi am fost pe acolo si daca tot era desfacuta si fata pentru mici reglaje, am schimbat becurile de la faza scurta cu D2S-uri de 4300K si am curatat bine, bine lupele pe interior. Cateva pozici cu Passatu' si doua cu Transporterul la montaje :

photo0226n.th.jpgphoto0227ub.th.jpgphoto0230g.th.jpgphoto0231a.th.jpg

photo0232c.th.jpgphoto0229u.th.jpgphoto0228l.th.jpg

photo0219sp.th.jpgphoto0204i.th.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu

Bine ca a fost reparata si trasa la linie calumea. Multa bafta in continuare, si asteptam poze cu masinuta montata!

Modificat de micnea
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc micnea.

Masina a fost gata joi, deci reparatia a durat doua saptamani si doua zile,dar a iesit bine de tot. Totul este asezat bine si nici nu se vad diferente de culoare, in plus am dat inscriptionarile PASSAT si TDI jos, iar emblema am facut-o negru mat. In 14 mai trebuie sa vina eleroanele, iar saptamana asta trebuie sa cumpar, doua anvelope pentru rotile de vara si sa le pun si alea :)) . Ca planuri de viitor ar mai fi stopuri w8 home made, o sa fac un DIY cand o sa-mi vina cheful de 'surubarit'si distributia schimbata. Pana atunci cateva poze cu ce ziceam mai sus:

photo0233d.th.jpgphoto0234b.th.jpgphoto0235.th.jpgphoto0236e.th.jpgphoto0237ry.th.jpg

photo0238f.th.jpgphoto0239p.th.jpgphoto0241y.th.jpgphoto0242g.th.jpgphoto0243.th.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Dupa cum am promis stopuri de W8 si SMD-uri pe pozitie fata si iluminare numar

dscn5291.th.jpgdscn5292y.th.jpgdscn5295d.th.jpgdscn5293q.th.jpgdscn5294.th.jpg

Poza 1 pozitie ; Poza 2 pozitie si ceata ;Poza 3 frana.

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu

A iesit foarte bine vopseaua, nu se cunosc diferente. Vreau sa fac si eu la a mea stopuri W8 style si am o nelamurire ca nu se vede prea bine din poze. Cand franezi se aprinde complet doar cercul de sus (ca la W8 varianta europeana) sau se aprind complet ambele cercuri (ca la W8 varianta americana care nu are stop de ceata) ? Daca ai putea sa pui un filmulet sau macar niste poze facute ziua sa vada si ochiul nostru mai bine :icon_cool:

Link către comentariu

Stopurile sunt facute sa se aprinda ca la W8, deci cand franezi se aprind doua cercuri pe dreapta doua pe stanga. Uite aici o poza in care functioneaza doar frana:dscn5295k.th.jpg

O sa fac poze si pe zi cand am timp.

Link către comentariu

Dumnezeule mare si eu vreau asa ceva! am vazut ca ai facut un topic DIY cam cat a durat toata operatiunea?

Modificat de Eto
Link către comentariu

Aoleuuuuu variantul meu trebuie sa aibe asa ceva!!!In cat timp le-ai facut?Hai cu DIY sau vino la Ploiesti si fac cinste :cool: Masina e super,bravo!

P.S O fi valabila vorba aia...Orice sut in fund e un pas inainte? :))

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

Vai de capu meu... ce jante... sunt terminat :)

Link către comentariu

Multumesc, multumesc...

Saptamana viitoare imi vine eleronul silm si pleoapa de pe luneta :P ...din sfarsit, revin cu poze.

Link către comentariu

Arata intr-un mare fel, ce sa mai. Negru, jante frumoase, trapa, grila fara semn... super :(

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc ciprianD!

Azi am fost sa-mi iau eleroanele mult asteptate, :) maine le duc la vopsit. Am sa le montez, in cel mai scurt timp posibil si am sa revin cu poze, pana atunci cateva poze, cu ele proaspat primite:

photo0285g.th.jpg photo0284r.th.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri masina a primit xenon la proiectoarele de ceata. Maine sunt gata vopsite si eleroanele, trebuie sa merg dupa ele si apoi sa le montez. Abia astept sa le vad pe masina, sunt curios cum o sa arate.

O poza cu xenonul: photo0293r.th.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu

Off topic: De fiecare data cand vad un passat b5.5 negru highline mi se zbarleste parul de pe maini, "am ramas marcat" de la pierderea (in sensul de cumparare) unui passat ca al tau 2005, 4motion 1.9 TDI 131 cp la 6500 euro (pret bun zic eu), dar asta e mergem mai departe.

On: S-au montat eleroanele ? "Neste" poze ??? :D Sa o ingrijesti sanatos :icon_thumright:

Modificat de trasor
Link către comentariu

Multumesc! Am facut cateva poze, dar momentan am montat doar eleronul de pe portbagaj. Cu eleronul sau pleoapa de pe luneta, stau putin pe ganduri, nu stiu daca o s-o mai montez. Nu vreau sa para prea incarcata. Am sa mai fac o proba saptamana asta si am sa ma decid. Pana atunci cateva poze "prafuite":

dscn5471m.th.jpgdscn5472v.th.jpgdscn5474c.th.jpgdscn5475.th.jpg

dscn5476.th.jpgdscn5477.th.jpgdscn5480.th.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu

Azi, dupa o proba m-am hotarat sa montez pleoapa de pe luneta.

photo0306.th.jpgphoto0307.th.jpgphoto0308.th.jpgphoto0309.th.jpg

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor. :unsure:

Link către comentariu

Incredibil ce bine arata passatul, mi-ar placea sa il vad in realitate intro zi.

Link către comentariu

Nice job!

De unde ti-ai luat eleronul, vad ca e CSR, l-ai comandat din Germania?

Link către comentariu

Pe mine ma intereseaa cu ce l-ai lipit :cool: Mastic pt parbrize sau dublu-adeziva?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!