Jump to content

Schimbare sincron viteza a 2-a


agent smith
 Share

Postare recomandată

am luat mai demult o cutie de viteze de 1.8 (cod 9A) la un pret destul de bun, dar se pare ca era justificat pretul mic.

viteza a 2-a caraie destul de tare chiar si la utilizare normala. trebuie bagat foarte usor in a 2-a ca sa nu scoata nici un sunet.

avand acestea in vedere am doua intrebari:

- fiind total strain de capitolul cutii de viteze, cat de complicat este s-o desfac eu pentru schimbarea sincronului?

- este cineva pe forum care se pricepe si poate face aceasta operatie? bineinteles contra cost. cutia va fi scoasa de pe masina in prealabil de catre mine (mai exact saptamana viitoare)

sper ca m-am exprimat corect si n-am scris vreo tampenie.

va multumesc

Modificat de agent smith
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca tre sa fie din Bucuresti...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca tre sa fie din Bucuresti...?

o fac pachet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sa va explic; aceeasi problema am si eu la jetta mea si ocupandu-ma cu asha ceva va pot spune ca pentru un necunoscator e foarte contraindicat sa o desfaca; daca gasesti un meseriash se poate face, se desface cutia de pe mashina si dupa codul de pe cutie se aduce ca si piesa noua sincronul de a doua a treia a cata vreti voi doar ca vor veni doar pe original si o sa coste; eu am intrebat in cateva locuri si am gasit doi oameni care se baga, unul mai tanar si mai nebun a spus ca o face pe a mea la service-ul lui si celalalt mai batran si probabil mai experimentat(teoretic) mi-a spus sa cumpar una de la dezmembrari ca e mai rentabil - doar ca ma gandesc sa nu prind una tot asha buna ca a mea - deci, gasesti un service care a mai facut dinastea si dupa ce dai cutia jos de pe mashina si iei codul de pe ea te duci la unul sau mai multe magazine de piese mai cunoscut(sfatul ar fi sa mergi la mai multe ca sa vezi care itzi da cel mai bun pretz), nu te chinui cu depozitele si importatorii de piese ca acesta nu vand nici moarte la persoane fizice si nici la firme care nu au contract cu ei (in afara de unix care are niste pretzuri de cazi) si o sa itzi spuna si pretz si termen de livrare si vezi cum e mai rentabil;

daca vrei potzi sa imi trimitzi si mie un mail la twp.company@yahoo.com cu datele mashinii (serie sasiu, tip motor, an fab, etc) si f important codul de pe cutie si imi spui ce anume ai nevoie si o sa itzi dau si eu pretz si termen de livrare ca sa ai o idee cam ce pretz ar trebui sa primesti; succes si sa-mi spui si mie cum se rezolva ca sa stiu ce ma asteapta! :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am scos cutia. trebuie neaparat zilele astea sa gasesc pe cineva sa ma ajute cu reparatia.

MK16V, poate te prind maine pe net sa vorbim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cutia a facut un drum pana la targu mures si inapoi... s-a rezolvat

multumesc Cristi (MK16V)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

el e mesterul cu cutiile ,cred ca urmez in curand si eu!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am aceeasi problema...intre anumite turatii (1800-2500) caraie intr-a doua de mi se face mila...mi-ar putea spune cineva cam la cat se ridica toata povestea? sau macar sincronul? ( in caz ca voi gasi pe cineva care a mai facut asta (nu cred ca as putea trimite cutia in tg mures :D ))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salve!

Am o SOT de 90 cp din 2006 si am si eu problema cu caraiala in viteza a doua . Am vazut ca exista cineva la Tg Mures care le da de cap...

Daca se poate o adresa , un numar de telefon al respectivului domn, raman recunoscator.

Si dau si un sprit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E in concediu, macar o saptamana inca (din ce stiu) probabil de aia nu a raspuns la topic. Deci si la PM poate numai pe saptamana urmatoare vei avea raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

dar stie cineva cine modifica cutii....la genul sa faca vitezele foarte scurte....cam cum sunt cele la VTM. nu ma refer la cele crabotate sau secventiale!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!