Jump to content

Bine v-am gasit!


conchita
 Share

Postare recomandată

buna seara si bine v-am gasit!

ma numesc ela si va scriu din kuwait. este ora 00:25 si afara sunt 45 de grade celsius. nici in casa nu-i mai bine - a trebuit sa inchid a/c-ul pentru ca de cateva zile avem furtuna de nisip...... si este atat de fin ca nici filtrele cele mai sensibile nu-l opresc. e crunt... bine ca nu mai am mult de stat. la sfarsitul lui iunie ma intorc acasa, definitiv! si o aduc si pe "conchita-iubita" - adica seat-ul meu, ibiza. de fapt, sotul meu si cu mine avem de gand sa conducem din kuwait pana acasa.... am obtinut toate vizele, am pregatit toate hartiile pentru masina, in mare pot spune ca sunt pregatita logistic si moral petru o asemenea aventura.

rugamintea mea este daca poate cineva sa-mi raspunda la urmatoarele intrebari:

1)- ce prevede codul rutier in romania in privinta accesoriilor: extinctor, triunghi reflectorizant, becuri de rezerva.....

2)- prin ce punct este mai bine de intrat in romania din bulgaria: giurgiu ori vama veche?

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine te-am gasit si noi pe tine :D

Nu pot sa-ti raspund decat la prima intrebare, si anume aveti nevoie de extinctor, triunghi reflectorizant si trusa medicala.

Poate colegii mai plimbareti iti pot raspunde si la cea de-a doua intrebare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la vama , evident vama veche este mai libera si nu o sa astepti prea mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara!

nu ma asteptam sa-mi raspunda cineva la ora asta.

multumesc pentru ambele raspunsuri. s-a notat!

apropo, cum este pe acasa. mai ploua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi a plouat pentru o scurta vreme, dar torential. Se anunta ploi si pentru maine, insa soarele nu ezita sa se arate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara si bine v-am gasit!

ma numesc ela si va scriu din kuwait. este ora 00:25 si afara sunt 45 de grade celsius. nici in casa nu-i mai bine - a trebuit sa inchid a/c-ul pentru ca de cateva zile avem furtuna de nisip...... si este atat de fin ca nici filtrele cele mai sensibile nu-l opresc. e crunt... bine ca nu mai am mult de stat. la sfarsitul lui iunie ma intorc acasa, definitiv! si o aduc si pe "conchita-iubita" - adica seat-ul meu, ibiza. de fapt, sotul meu si cu mine avem de gand sa conducem din kuwait pana acasa....  am obtinut toate vizele, am pregatit toate hartiile pentru masina, in mare pot spune ca sunt pregatita logistic si moral petru o asemenea aventura.

rugamintea mea este daca poate cineva sa-mi raspunda la urmatoarele intrebari:

1)- ce prevede codul rutier in romania in privinta accesoriilor: extinctor, triunghi reflectorizant, becuri de rezerva.....

2)- prin ce punct este mai bine de intrat in romania din bulgaria: giurgiu ori vama veche?

va multumesc

<{POST_SNAPBACK}>

Prin Vama Veche e de recomandat sa intrati in tzara. E mai liber.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai certificat de origine eur 1 ?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai certificat de origine eur 1 ?????

<{POST_SNAPBACK}>

da!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi a plouat pentru o scurta vreme, dar torential. Se anunta ploi si pentru maine, insa soarele nu ezita sa se arate.

<{POST_SNAPBACK}>

pai, hai sa facem schimb: ne dati un pic de ploaie, si va dam soare......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin Vama Veche e de recomandat sa intrati in tzara. E mai liber.

<{POST_SNAPBACK}>

'nteles, sa traiti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!