Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

Ba si me too!

Macar eram in casa.

Nu e grav deloc,dar pt mine este!pt ca la cata grija am eu de masina,sa mi-o pooleasca asa aiurea!

Se face,iar eu o sa dorm in service!

Brgds

Link către comentariu
the_punkreas2003

O sa fim vecini de pat la PBN? :) Eu am lasat-o vineri dimineata, sper ca maine sa fie gata si marti sa o iau. Condoleante pt masina, chiar nu merita phoo-tai-ul. Dau o fuga la Cornel sa vad care mai e treaba ...

Link către comentariu

Imi pare sincer rau... De ce tratamente are parte masinuta aia... Tare pacat ca se intampla de-astea. Dar priveste partea plina a paharului. A fost om corect. Din pacate astia se gasesc din ce in ce mai rar.

Link către comentariu

Cred ca o voi duce la PBA,am acolo niscai cunostinte.plus ca am mai avut treaba cu ei si a iesit impecabil.

Oricum,orice sfat,idee sau relatie e binevenita.

Brgds

Link către comentariu
the_punkreas2003

A mea a iesit f bine la Nord, am trecut mai devreme pe acolo si era in cabina la vopsit. Sper ca si de data asta sa iasa impecabil, ca datile trecute ... Maine dimineata va fi gata, vor trimite acceptul de plata si se apuca sa echipeze masina. Spre seara o ridic :) Asa ca daca vrei relatii si la Nord - se poate.

Link către comentariu

Masina o voi duce pe 21 la pba.cu ocazia asta babuinul va primi fusta de GTI,cea cu nervura,deoarece era la acelasi pret cu cea de GT,263 ron.plus TVA.

Am platit eu 30 ron capacul ce acopera carligul de remorcare,deoarece sunt diferite.bara va fi vopsita toata,iar la aripa se va retusa.

Eu aici la pba am mici portite,spoilerul era pe stoc la pbn,1buc,care acum e a mea.yupi.

Ma bucur de upgrade,dar nu il voiam in felul asta.mai bine ramanea nepzdta.dar...

Sper sa fie totul ok.

Masina puteam sa o las de azi,dar vineri dimineata plec din bucuresti.asa ca o las de luni si o voi lua pana vineri pe 25.va mai anunt daca intervine ceva pe parcurs.

Brgds

Link către comentariu

Bine faci ca schimbi fusta. Cea de GTI, arata cu mult mai bine.

Cea de GT e rutunjita jos, in timp ce fusta de GTI e mai partatoasa si, cel putin din punctul meu de vedere, arata mult mai bine. Stii cum e... diferenta e in micile detailii...

Link către comentariu

Asta sper si eu...spoilerul a venit,astept sa o duc la doctor...brgds

Link către comentariu

Nu mai am rabdare...si ma enerveaza o treaba.nu vad unde se poate pierde vopseaua cand se vor vopsi 4 cm patrati la aripa.pt ca nu vreau sa cred ca trebuie vopsit tot elementul...e aberant.

Adica pt o...zgaiba la un deget punem in ghips cu tot cu clavicula?

Brgds

Link către comentariu

Masina a intrat la zapacit de dimineata,si m-am dus asa la misto sa duc o hartie,o copie.

Iar prietenul meu a zis: pai e deja in cabina la vopsit,maine sau poimaine vii sa o iei.

WTF?astia dau cu pensula ca pe tablou?

Sper sa fie ok.

Brgds

Link către comentariu
the_punkreas2003

Pai cat vrei sa dureze, 3 saptamani? Dureaza mai mult birocratia decat sa-ti faca o zgarietura :))

Link către comentariu

desi stiu ca nu este totusi mare lucru,asa arata masina mea zdrelita...pt coltul aripii,desi julit,au trebuit sa vopseasca aripa intreaga pana sus.

Link către comentariu

multi au spus ca fugi domne de aici ca e un fleac,ce te deranjeaza?

ma deranjeaza faptul ca nu am participat la producerea pzdelii,faptul ca platesc casco,si sa nu repar,si faptul ca la ce grija am eu de masina,nu as putea sa umblu cu ea asa.

sper ca in curand sa pot pune poze cu ea asa cum ar trebui,si cu fusta de GTI.

brgds

Link către comentariu

Probabil au sa vopseasca doar in zona cu probleme, si de lacuit o sa iti lacuiasca toata aripa. Din ce stiu eu, relativ putini vopsitori fac pierdere in lac, pt ca exista riscul sa se exfolieze ulterior. Daca vopsesc ingrijit, nici nu ar trebui sa se observe. Nu iti mai face probleme, si daca ar fi vopsita cu pensula, masina ta tot ar arata bine. ;)

Toate bune!

Link către comentariu

esti un dragut.consilierul de service mi-a aratat pana unde se va intinde...toata aripa pana sus,iar pierderea se va face la jumatatea geamului spate,sus unde e portiunea mica de tabla.mi s-a parut dureros.stiu ca pe arii mici nu ai cum sa vopsesti,ca se poate gaza,dar nu imi inchipuiam ca o sa fie nevoie sa vopseasca degeaba jumatate de masina.

brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

@Vali: N-au nici eu cum altfel.

Si eu am avut o intrega usa vopsita din cauza unui X intr-un colt.

Deobicei reprezentantele nu se incurca cu "vopsiri pierdute pe element" ci direct tot elementu' la vopsit.

Asta-i politica, si iti zic e mai mult mai ok.

Sa iasa ok la vopsit si la culoare si n-ai probleme.

Chill :icon_thumright:

P.S.: Eu nici pana in ziua de azi nu mi-am luat masina din service de la ultima patatie, ca astia de la Astra se misca ca melcu' turbat cand vine vorba de sesizari :somnmare:

Link către comentariu

Am ridicat pe red baboon!

M-au sunat prietenii mei de la PBA,frate avem o problema!trebuie sa spalam masina ca sa vii sa o iei,dar nu merge apa.astepti pana maine?

Hahaha.si acum am masina gata,acasa.

A iesit cum imi doream,poze pe maine!

O singura impresie,datorita spoilerului de GTI care e mai profilat,am impresia ca tipsurile au ramas putin inauntru.

Dudule,la tine cum este?sau sunt eu cu capu? Ma gandesc sa le aduc mai afara 3 cm.

Voi cei care ati facut modificarea,astept pareri.

Brgds

Link către comentariu
the_punkreas2003

Steffan: Vopseaua la Golf5 este single stage, nu se mai lacuieste.

Vali: bine ca ti-ai recuperat masinuta :) Si ca esti fericit :)

Modificat de the_punkreas2003
Link către comentariu

Sunt!imi pare insa rau ca citesc la tine ce necazuri ai avut la pbn.

Dar acum pot dormi iar linistit!

Brgds

Link către comentariu

Din cate stiu Tornado Red nu este metalizata si contine lacul in ea.

La cele metalizate se schimba treaba.

Bine ca babuinul e din nou pe strazi ;) Mai schimbi chestia din bord? :D

Link către comentariu

Salutam nea kirkus.nu,a cazut treaba aia,dar nu imi pare rau.cica ar fi fost diferenta mica.va ramane asa,cu mfd2 multifunctional.

Brgds

Link către comentariu

Pai nu-i bot,e kooor!sunt la dat cu sapa,poate dupa-amiaza!

Brgds

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!