Jump to content

tornado red mkv 1.4 tsi 170 magarusi


vali_devill

Postare recomandată

:wub: hai ma ca ma rusinez :vwrullz:

brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

Pe un VW Bora 90CP am schimbat placutele la 60000km si anvelopele de vara la 45000km, si totusi 90CP nu sunt 170CP (iarna nu-i ca vara ;) ) Deci mie mi se pare o mare realizare. Felicitari.

Sa o conduci cu placere!

Link către comentariu

Te poti uita oricand printre spitele jantei,ar mai fi ceva de mers cu ele...brgds

Link către comentariu

Ontopic:cu cata pasiune speli micul dracusor,a iesit foarte foarte bine..

Putin off: Chiar daca la a ta este putere aproape dubla fata de a mea,si eu sunt tot cu placutele din fabrica si acum la 91.xxx si dupa cum arata ma mai tin cel putin pana la 130.000 de km!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

un golf super dotat! sa o stapanesti sanatos....sa ai grija de ea!

bafta cu R32 ;) o masina "unicat" :) (cel putin la noi )

Link către comentariu
the_punkreas2003

Vali, eu am 110.000 cu masina si culmea, am schimbat placutele spate anul trecut. Astea pe fata sunt inca cele cu care a fost livrata masina. Caut ceva schimburi ca ma mai tin maxim 3-4000km :) Dar na, eu fac probabil 100km in oras si 1000km in afara :)

Tu ce te gandesti sa iei pe fata (marca, model)?

Link către comentariu

Mai,nu stiu inca,cele oem au fost ok.nimic subdimensionat...ceva idei?

Link către comentariu
the_punkreas2003

Nu stiu, ma batea gandul sa pun Ferodo DS Performance sau DS2500. Sa vad ce-mi raspunde Fuscobal, i-am trimis un PM. DS2500 sunt scumpute, vreo 650RON, si iarna la -XX grade nu stiu care-i treaba. Chiar nu as vrea sa risc sa nu-mi tina frana avand in vedere ca merg f mult extraurban si destul de tare. Cand ajung la o concluzie iti dau de veste :)

Link către comentariu

Placutele Ds 2500 isi Fac treaba si la temperaturi de - grade, eu merg cu ele si iarna si vara..

Link către comentariu

Placute de 650 lei?pai mai trag de ale mele pan la 150k km si ma duc la mare la 2 stele!

Hahahaha!

Brgds

Link către comentariu

Mda, cam asa e pretul la DS2500.

Eu iarna merg cu placutele stock din 2 motive:

- nu scartaie

- nu trebuie incalzite. Cele stock parca merg mai bine iarna.

Dupa ce vine primavara trec din nou la DS2500.

Si referitor la subdimensionat, ai frane de GTI pe fata :blah_:, mai putini cai si mai mica masa :Driver:

Modificat de rex
Link către comentariu

Intrebare:caii sunt grei?

La ce masa te referi,la cea din talon?aia e multa rau.cam ca un gti.

Da,stiu ca am frane de GTI...ne descurcam.

Brgds

Link către comentariu

Scuze :offtopic:

Nope :P.

E usor: cu cat ai mai multi cai cu atat trebuie sa franezi de la viteza mai mare :).

Cu cat ai masa mai mare cu atat trebuie sa franezi mai mult pentru a te inscrie pe viraj si cu cat ai masa mai mare cu atat sunt mai solicitate franele.

Sanatate!

P.S. Vorbim mai multe pe PM, daca vrei :).

Si on topic: de ce nu iei placute stock?

Modificat de rex
Link către comentariu

Pai pt mine e clar ca placute stock voi avea.dar mai incercam sa gasesc alternative cat de cat viabile.dar nu sunt.

Are cineva idee de cine sunt facute placutele stock?

Brgds

Link către comentariu

Sper sa nu gresesc, dar din cate stiu eu ATE sau TRW`uri vin din fabrica, eu cel putin cand le`am schimbat am avut ATE.

Link către comentariu

OEM sunt ATE, Textar sau TRW. Dintre ATE si Textar recomand ATE. Am avut ATE, acum am incercat Textar pt iarna, si mi se pare ca ATE aveau bite ceva mai bun, dar sunt si mai scumpe. Vara merg cu DS2500 (cat le mai am, ca am mancat 2/3 din ele in 7000km :rolleyes: (2 trackday-uri incluse))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Desi noutatile apar fara sa vrei,aseara,cand eram si eu ca omul in casa,cineva s-a gandit ca ar fi mai cool sa imi pocneasca masina.

Deci masina lovita in stanga spate,bara,spoiler,si 5 cm de aripa,si hartiuta in geam cu imi pare rau ca v-am lovit!

Speachless!poze mai tarziu.

Brgds

Link către comentariu

Dap nu e problema,macar a fost serios.oricum am sa o fac pe casco cu regres la PBA sau PBN.

De facut se va face,dar umblaraia si deranjul ma enerveaza.

Brgds

Putea fi un nr aiurea la urma urmei

Link către comentariu

Oh no, not you too Devil :vaidecapulmeu:

Nu vreau sa fiu carcotas, dar wtf is happening de mai toti in ultima vreme suntem implicati in incidente cu masina si astea fara vina noastra :angry:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!