Jump to content

Noul Passat - Impresii


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

Mie imi plac urmatoarele lucruri la el (sau la EA :D ):

- e mare si spatioasa (chiar mai mare si mai spatioasa decat masini din clase superioare, asa cum evidentiau si colegii anteriori)

- imi place cum arata (design-ul)

- imi plac bordul si interiorul

- imi plac la nebunie farurile bi-xenon adaptive (vorba aia "prietenii stiu de ce" :P )

- imi place faptul ca are ca standard foarte multe elemente de siguranta activa si pasiva (si aici din nou cred ca putem spune ca Passat-ul bate chiar si unele masini din clase superioare).

- imi place ideea suportului de umbrela din usa (si imi place si umbrela, dar sa dau peste 200 RON pentru o umbrela ... never. Nu de alta, dar mi se pare o ofensa adusa inteligentei cumparatorului. Stiti cum se spune, nu e prost cine cere, ci cel care da).

- imi place cum se deschide portbagajul direct de pe cheie

Deocamdata atat. Daca imi mai vin idei va ma zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DANNY VW

    36

  • bigman

    16

  • Michael

    15

  • Vlad MHL

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iti dai seama ca sunt multe care ne-au placut la masina asta. Personal am avut de ales intre Passat B6, Bmw seria 3 nou, A6.

Mi-a placut la Passat designul, motorul (putere si cuplu), pretul, dotarile la acest pret si nu in ultmul rand consumul.

Interiorul a fost mereu dragut la toate modelele de Passat, deci si asta intra aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dai seama ca sunt multe care ne-au placut la masina asta. Personal am avut de ales intre Passat B6, Bmw seria 3 nou, A6.

Hai ca incepe dein ce in ce mai bine! Altfel din sectiunea asta de pasat B6 intelege roasset ca am luat toti tzeapa ca ne-am luat ( numai comandat inca pentru unii :somnmare: ) Passat in locul unei masini neaose . Hai sa zicem si ce ne place. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest somebody

In afara de ce am zis ca nu imi place, restul imi place... :offtopic: Cind va fi sa schimb masina, daca nu imi voi permite un Lexus, A6 sau Phaeton, tot Passat HL imi voi lua... :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de ce am zis ca nu imi place, restul imi place... :offtopic: Cind va fi sa schimb masina, daca nu imi voi permite un Lexus, A6 sau Phaeton, tot Passat HL imi voi lua... :somnmare:

Cam scump totusi Lexusul.

Mi-ar placea un Touareg. Dar sa nu ma streseze cu un consum prea mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca ne gandeam la modele diferite. Totusi, Lexus e Toyota si nu stiu daca merita banii.

Gusturile nu se discuta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar frana de mana de la buton... scaunele cu memorie :rolleyes:... designul, spatiul oferit si motorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai uitat de scaunele cu masaj. De fapt scaunul cu masaj... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-pe langa ce ati spus voi mai sus imi mai place foarte mult consumul in afara orasului , de 6,5l/100km(mers cu 160-180 km)

-daca tii apasat pe tasta de dechis usile sau butonul(sau cum vreti voi sa ii spuneti)de pe telecomanda , se lasa geamurile automat ..........

-posibilitatea setarii deschiderii doar usii soferului sau deschideriea a tuturor usilor (mai pe inteles la mine la masina e setat daca apas odata pe deschis din telecomanda se deschide doar usa soferului , daca apas de 2 ori consecutiv se deschid toate usile, se poate seta din com. de bord , ca la o singura apasare pe deschis telecomanda sa se deschida toate usile)

-mai imi place modul cum au ascuns scrumiera si "aprinzatorul de tigara" :Driver:

-una peste alta sunt foarte multumut de masina :Driver: :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-pe langa ce ati spus voi mai sus imi mai place foarte mult consumul in afara orasului , de 6,5l/100km(mers cu 160-180 km)

Si chiar vrei sa te si credem? :beerchug: Asta sau e banc, sau merge sa o spui pe alte forumuri (nu vreau sa dau nume aici)... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adevarul ca ar fi frumos... eu am vazut ca asa la drum intis mers mai sportiv pe valea oltului mi-a luat vreo 7.8 cred ca e ok :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg de regula pe autostrada cu o viteza de croaziera de 150 km/h si imi ia cam 7,5 - 7,8. Deci 6,5 la 180km/h ... din pacate nu prea cred ca poate fi adevarat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mersul ala sportiv pe Valea Oltului nu cred ca inseamna viteza mai mare de 140 (maxim maximorum), pt ca sunt multe curbe, multe camioane...Eu cel putin nu am reusit si era destul de liber drumul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-deci Marti am venit de la Tg Mures - Bucuresti consum 6,5 , imi pare rau ca nu am facut poze , cu prima ocazie am sa demonstrez......

-pe un fel de autostrada aia de la Ploiesti inspre munte am mers numai cu 160-180....

TIR nu cred ca poti compara mersul de pe valea oltului cu cel "gen autostrada" si nici macar cu Brasov-Tg Mures.

alxrro dupa cate vad tu ai Passat B6 1,9 TDI 105 CP si presupun ca doar cu 5 viteze , de aici reiese de ce ai tu consumul acela.

GRooVe are Passat B6 2.0 TDI 170CP , sunt curios ce consum are el.

somebody astept si de la tine un consum , sa vad a ta cum consuma. :)

Modificat de Ovidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ovidu, vad ca te-ai iritat un pic. Stai asa, ca nu ai de ce. Eu am, intr-adevar, 5 viteze, dar rapoartele sunt altfel decat la cea de 6, iar diferenta de consum nu cred ca e chiar asa de mare (in nici un caz 1 - 1,5%). La un Passat cu 6 trepte ai 3000 de rotatii la 150 km / h, iar eu cu 5 trepte am 3100. Asa ca nu cred ca la 160 km/ora eu scot un consum de 8% iar tu unul de 6,5% doar din cauza cutiei de viteze. Si sa stii ca am o masina care consuma de bun simt, avand un consum mediu de aprox. 7%, asta in masura in care merg cel putin 60% din drumuri in oras (majoritatea in Bucuresti, in traficul infect de aici). De aceea mi-am exprimat nedumerirea fata de consumul pe care l-ai prezentat (si s-ar parea ca nu sunt singurul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

somebody astept si de la tine un consum , sa vad a ta cum consuma. :Driver:

Ia vezi aici ca am spus cit consuma. Si da-mi voie sa NU te cred ca la 160+ la ora ai un consum de 6.5%... Nici la Logan nu obtii asa ceva... :lol: :lol: :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comparatia e total anapoda. La Logan nu scoti nici pe loc 6,5.

Ce naiba, ala consuma mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Logan nu scoti nici pe loc 6,5.

Ce naiba, ala consuma mult.

Ei, lasa ca nu consuma asa de mult... :P Citeste si tu pe forumul dedicat si o sa vezi cit consuma... :P Parca e si subiect tabu consumul la logan :D Cred ca iti dai seama de ce, daca citesti consumul la Passat mai sus, la viteza de 180 km/h... :P :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-deci Marti am venit de la Tg Mures - Bucuresti consum 6,5 , imi pare rau ca nu am facut poze , cu prima ocazie am sa demonstrez......

-pe un fel de autostrada aia de la Ploiesti inspre munte am mers numai cu 160-180....

TIR nu cred ca poti compara mersul de pe valea oltului cu cel "gen autostrada" si nici macar cu Brasov-Tg Mures.

alxrro dupa cate vad tu ai Passat B6 1,9 TDI 105 CP si presupun ca doar cu 5 viteze , de aici reiese de ce ai tu consumul acela.

GRooVe are Passat B6 2.0 TDI 170CP , sunt curios ce consum are el.

somebody astept si de la tine un consum , sa vad a ta cum consuma. :)

consumul (am 1.9 tdi):

am facut constanta - vatra dornei; viteza aprox. 150-160 (suceava - buzau) combinata cu 40-50 (munte); consum 6,4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie la passat chiar imi place consumul... e chiar decent si nu ma asteptam la mai putin

pe cei 24.000 de km facuti de al meu am consumul mediu total de 6,4 la 100 de km de mers oras + afara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare asta cu loganul ia vezi ca ala de 1.6 pe la 160 s-ar putea sa iti sara de 16% vazut cu ochii mei pe autostrada nu mai comaprati passatul cu gurmandul de golan :D parca ar fi m3 :D

consumul e ff ok in cele din urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu altii cum sunt dar eu nu stau asa bine cu consumul :D in oras imi mananca 12-13% in medie iar in afara cam tot 12% (din cauza vitezei). am 150 cai 2litri benzina si sunt cat se poate de sincer.

nu ma deranjeaza, sunt convins ca se putea si mai bine, dar eu oricum conduc destul de sportiv iar pe autoban nu mai vorbesc...

sa revenim la subiectul topicului, I LOVE THIS CAR! simplu, n-am nimic de zis mai mult, dupa 40000 km i love everything 'bout it, exact ca in prima zi.

'nough said.

Modificat de pantagruel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in aproape 9000km am o medie de 8,6 cu o viteza medie cam de 35 km/h (conteaza foarte mult si cu ce viteza medie mergem) si cam 240 h .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!