Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

se poate dezactiva conectarea automata prin bluetooth a masinii cu alte device-uri bluetooth?

ma dispera de fiecare data cand intru in masina si eu nu folosesc handsfree-ul masinii ... ca nu mi se pare bun

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simplu. Intri în meniul bluetooth al tel și ștergi conexiunea cu mașina. Sau dacă ai VAG intri la telefon și ștergi de acolo ceea ce dorești sa nu se mai conecteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, relugeo said:

Simplu. Intri în meniul bluetooth al tel și ștergi conexiunea cu mașina. Sau dacă ai VAG intri la telefon și ștergi de acolo ceea ce dorești sa nu se mai conecteze.

cel mai usor, din meniul telefon, care ii apare pe BC - asa cum ai zis, sterge conexiunea

10 hours ago, stefanutz30 said:

se poate dezactiva conectarea automata prin bluetooth a masinii cu alte device-uri bluetooth?

ma dispera de fiecare data cand intru in masina si eu nu folosesc handsfree-ul masinii ... ca nu mi se pare bun

opreste BT ul la telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate activa funcția ,,mirror down,, cu VCDS ,la mașina din semnătură?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are  motorasul si controlerul usii care sa suporte functia-da..se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma indoiesc sa fie asa echipata, de fabrica - calculator de usa compatibil - e posibil, motorasul de oglinda, nu prea cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

La masina din semnatura am modificat la adresa 16 Steering wheel codarea din 0000112 in 0000114, vazand ca nu are legatura cu ce ma gandeam eu am schimbat codarea la loc in 0000112

Acum am o problema, nu mai merge sa schimb intre meniuri, adica de pe mfd pe navi pe audio etc.

Daca sunt pe mfd si dau o destinatie pe navigatie se schimba automat in BC pe navi iar dupa ce opresc navigatia se schimba automat pe mfd

E ca si cum nu ar mai primi comanda de la butonul de schimbare intre meniuri!

Mentionez ca in momentul in care sunt pe mfd, daca dau de sageti se modifica de pe range pe consum etc.

Am scos si bornaele 30 minute si fara succes!

Ce imi recomandati sa fac?

Daca ma mancat.....acum sa ma scarpin!!!

Multumesc

Modificat de duduratoy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua !

ma poate ajuta si pe mine cineva, va rog ?

Am incercat sa instalez interfata VCDS(Ross-tech HEX-USB).

si nu imi recunoaste windows-ul updates ...

 

VCDS Eroare.jpg

VCDS.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dudu-e variant?

TRebuie sa ai 113 sau 114 la codare...in functie de sedan/variant.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 114 am urmatoarea eroare si tot nu merge sa schimb intre meniuri

ddress 16: Steering wheel        Labels: 3C0-953-549-SW20.lbl
   Part No SW: 3C0 953 549 AE    HW: 3C0 953 549 AE
   Component: J0527               0020  
   Revision: 00026000    Serial number: 3C9953507CP   
   Coding: 0000114
   Shop #: WSC 05314 000 00000
   VCID: 6FE7B8497E78D859861-803A

   Subsystem 1 - Part No: XXXXXXXXXXX
   Component: E0221           002 0030

1 Fault Found:
00888 - Wiper Switch for Intermittent Operation (E22)
            014 - Defective

 

Asta era codarea veche cu care mergea sa schimb intre meniuri

Address 16: Steering wheel        Labels: 3C0-953-549-SW20.lbl
   Part No SW: 3C0 953 549 AE    HW: 3C0 953 549 AE
   Component: J0527               0020  
   Revision: 00026000    Serial number: 3C9953507CP   
   Coding: 0000112
   Shop #: WSC 05314 000 00000
   VCID: 6FE7B8497E78D859861-803A

   Subsystem 1 - Part No: XXXXXXXXXXX
   Component: E0221           002 0030

No fault code found.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut ca ai comenzi volan...deci e corect 112.Ciudat comportament...posibil din cauza interfetei folosite..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegii am tot cautat pentru schimbare din mile in km dar nu gasesc pun o poza cu ce imi mie ce pot sa modific.Daca este cineva care are chef sa imi spuna ii multumesc.

17268977_241064066358064_1883074105_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, F l o r i n said:

cel mai usor, din meniul telefon, care ii apare pe BC - asa cum ai zis, sterge conexiunea

opreste BT ul la telefon.

folosesc aproape toata ziua o casca bluetooth Plantronics + 2 telefoane , deci masina sigur va incerca o conexiune cu unul din aceste device-uri care emit semnal bluetooth, cred ca nu ma ajuta doar sa sterg conexiunea cu unul din telefoane

am si cablu VAG si as incerca de acolo, daca spuneti ca se poate sa dezactivez total

sau poate ar trebui sa arunc cutia aia de sub scaun :)) abia devine si masina mai usoara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Hudrea Tudor said:

Colegii am tot cautat pentru schimbare din mile in km dar nu gasesc pun o poza cu ce imi mie ce pot sa modific.Daca este cineva care are chef sa imi spuna ii multumesc.

17268977_241064066358064_1883074105_o.jpg

Daca nu ma insel trebuie schimbat acel 7 in 1. Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@stefanutz30-sterge conexiunea cu modulul din telefoane si nu se va mai conecta singur.Sau-scoate conectorul modulului...

@dragos24×7-CIfra ptr cod tara este a 3-a din dreapta catre stinga..acum fiind 1 este codat pe Europa.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da ii pus pe Europa dar tot nu se face schimbare pe ceas eu zic ca este alta codare sau undeva intrat si codat altcumva eu nu gasesc modificarea aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tudor - vad ca ai codare de Europa si soft-ul ceasurilor tot de Europa/km - cum a ajuns in mile.

Stefan - scoate mufa de la modul si dezactiveaza de pe can gateway - 77 - Phone

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin si eu sunt curios cum o ajuns acolo sa imi arate mile si in rest tot in km\h.Eu asa mi-am adus masina nustiu unde sa mai caut pentru chestia asta ca la ceasurile mai noi arata pe CB aici la Maxidot arata acolo se schimba km.Daca stiti voi sau ati intalnit si imi spuneti unde sa mai intru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune o poza`sa vad cum itit afiseaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ma poate ajuta si pe mine un coleg,in lip[sa de ocupatie am facut numai prostii la masina am intrat pe 09-centr,electr si cred ca am debifat ceva nu mai imi merge coming-home,imi afiseaza rear right fog light,right side turn signal defective si pentru stanga la fel dar functioneaza tot,am martor de bec ars,nu ii mai dau de cap,multumesc anticipat

scuze am mai descoperit ceva am eroarea asta ''control/regulation for ambience lightinh{e400

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cu ce te putem ajuta ? vezi ce codari gresite ai facut si refa codarile originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!