Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

dar de cand are b6-le side blinkers ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are asa ceva- doar daca e model ptr US. Pb colegului, din discutia avuta, dupa revenirea la setarile initiale tot aceleasi erori le are, dar in schimb are montat un xenon AM care banui ca a afectat un pic centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy, ai dreptate, desi in capul meu, semnalizarea de pe oglinzi e tot "side blinker", DAR stiu ca definitia e pentru semnalizari de pe aripi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

ureaza sa fac si eu upgrade-ul de la ceasrile vechi cu iluminat albastru:

post-124095-0-25351900-1444762379_thumb.

la cele de B7/CC:

post-124095-0-51582800-1444762394_thumb.

Am cumparat si cablul adaptor pentru mufe:

post-124095-0-01028600-1444762491_thumb.

dupa efectuarea fizica a inlocuirii pieselor cum se vor coda noile ceasuri?

care sunt exact pasii cu VCDS.

 

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le codezi cu optiunile care le ai acum - se intra la Long coding - o sa vezi acolo, ce bife ai de facut, nu este dificil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica la instruments->long conding-> nu ma pricep foarte bine cu vcds-ul (asa e la inceput).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, exact asa - oricum el o sa vina codat, fiind SH. Vedem daca necesita modificarea codingului la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ms mult Florin.

am o nelamurire la mine nu o sa mearga meniul de convinience....fiind ceasuri de B7,insa am inteles ca sunt anumite conduri de ceasuri de CC la care acest meniu o sa functioneze + functia de staging,iar la cele de b6 2009-2010 merg toate dar nu merge stagingul.

Cele mai indicate fiind cele de cc 2008-2010 3c8...cu H max la coada?

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de ce gasesti - cele mai ok sunt cele 2009-2010. Acum ceasurile le-ai luat.... banuiesc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da..le-am luat...dacat asa am gasit 3AA920 870J...

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, Atunci sus cu ele pe masina.... ce importanta mai are ce fac altele, pentru tine in acest moment

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam daca pot totusi sa fac un schimb cu codul de cc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele de cc sunt cu 3C8 920 87x ... sau 88x - daca vb despre ceasuri Premium - color

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ale noastre de 2009 de ce nu știu sa facă staging? Nu se pot "învăța"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu se pot invata - doar Passat CC stia, in accea perioada - soft-ul difera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! Am vazut pe un golf IV ca in momentul cand bagi in marcharriere se da oglinda din dreapta in jos, si cand bagi treapta 1 iti revine. Se poate face din diagnoza si la passat b6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA g4 ?

Nu cred, poate la G6 sau 5.

NU se face doar software ci si hardware, trebuie motorasul care sa stie de asa ceva,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nuu.. la un passat b6 ma refer daca se poate face. Pe golf IV nu merge ca nu are can..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate dezactiva sa nu se mai poata deschide portbagajul din butonul special de portbagaj pe un passat b6 ? 

Eventual care ar fi procedura ? 

Multumesc anticipiat . 

Modificat de matrafox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! Am vazut pe un golf IV ca in momentul cand bagi in marcharriere se da oglinda din dreapta in jos, si cand bagi treapta 1 iti revine. Se poate face din diagnoza si la passat b6?

 

 

nuu.. la un passat b6 ma refer daca se poate face. Pe golf IV nu merge ca nu are can..

 

nu are legatura numai cu can gateway - si are si golf-ul, daca nu e mai vechi de 1999.

 

la B6 trebuie alt motoras de oglinda, tras cablajul intre calculator de usa si oglinda, alt calculator de usa, care sa suporte functia - plus codarea aferenta

 

Se poate dezactiva sa nu se mai poata deschide portbagajul din butonul special de portbagaj pe un passat b6 ? 

Eventual care ar fi procedura ? 

Multumesc anticipiat . 

 

care dintre butoane - cel de pe usa sofer ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, ma refeream la butonul de pe telecomanda ... cel din mijloc care daca e tinut un timp, portbagajul se deschide singur .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-mi aduc aminte daca avem posibilitatea de a anula aceasta functie - sa o modificam, gen pop up la deschidere, se poate - sa o anulam doar din telecomanda, nu am avut cerere, nu am cautat/incercat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si idee .., am plecat de langa masina .. si cred din greseala cu alte chei butonul a fost apasat in buzunar si portbagajul a facut "sesam deschide-te" acum .. daca se deschidea masina cu totul nu ar fi o problema pentru ca daca nu se deschid portierele se inchide la loc masina, dar portbagajul nu stie sa se inchida singurel ( cand zic deschis ma refer la pop up asta cred ) . De atunci sunt foarte atent cu cheile cand plec de langa masina, si nu le mai pun in buzunar decat dupa o distanta considerabila. 

Oricum il deschid rar din telecomanda  si ma gandeam sa anulez functia de pe telecomanda...

Modificat de matrafox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles - trebuie verificat. Eventual facut ca la Variant - butonul doar sa autorizeze deschiderea, restul sa faci din clapa - banuiesc ca ai Sedan. ... adica sa nu mai sara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai banuit bine cu sedanul.  Cam asta as fi vrut sa fie efectul doar din clapa eventual din masina ( dar nu e un neaparat ) , oricum 99% il deschid din clapa . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!