Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Multumesc!

Ramane sa o dau jos de pe masina sa vad despre ce e vorba, k habar nu am nici cum arata.. :)

Modificat de Nutzu84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la tine trebuie inlocuita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate la mine nu trebuie inlociuta pentru ca am descoperit ca nu am alarma deloc :( . Asa ca procedura de activare LOCK/Unlock with blink &horn nu-si are rostul.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua, 

 

Aş avea şi eu o întrebare :

În cazul activării funcţiei cornering pentru proiectoare cu VAG-COM, îmi va afecta în vreun fel farurile bixeon adaptive (care au de asemenea funţia cornering)?

De ex, să mi se mai aprindă becul de cornering din farurile adaptive deoarece le-am activat pe proiectoare, etc?

 

Mulţumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi daca ai acel bec de cornerig, bec care lumineaza foarte OK, de ce le pui pe proiectoare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Stie cineva cum pot activa functia Chime sau ceva de genu (bip bip bip cand nu ai centura pusa) :)) nu gasesc decat sa activez becul din bord sa faca un test la contact ... daca ii dau test in instruments parca se aude acel Chime... Ceva ajutor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge daca mai trage 2 fire de la ceasuri la centura si monteaza acel switch, sau nu mai monteaza si le lasa legate impreuna si bipuie de 6 ori si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns , poate cand am sa schimb un switch la broasca din usa atunci am sa fac asta :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Imi poate spune cineva daca a mai intalnit aceasta problema si care ar fi rezolvarea?

Am un passat b6 2009 2,0 Tdi cumparat recent. Cand l-am luat nu am vazut k pe spate pe stopul din stanga nu functiona semnalizarea dar cercul era rosu pe frana si pe pozitie  iar pe stopul din drepata pe pozitie si pe frana cercul era galben in loc sa fie rosu, in mijloc se aprinde rosu e ok.

Am schimbat tripla din stanga cu una noua si acum amandoua stopurile sunt galbene pe pozitie si pe frana de nu mai inteleg nimic. Cand semnalizeaza se accentueaza galbenul si clipeste.

Daca o pun pe aia veche de proba se aprinde cu rosu. A intrat cineva cu vag com in setari dar nu e modificata pentru USA....oricum am inteles ca numai pe fata e modificarea.

Am vazut ca sunt multi membri pe aici foarte priceputi si sper sa gasesc o rezolvare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai se pare ca sunt 2 pini inversati. R cu G si cred ca ai si semnalizarea pe pozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK....dar cum iti explici ca punand tripla veche se aprinde rosu?

am probat tripla veche pe ambele parti si se aprinde rosu cercul....dar numai la ea...la celelalte tot galben

Modificat de cyp_cam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai un scurt pe cablajul ledurilor,probabil a intrat  apa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat tripla noua si tot galben se aprinde..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E din codare centrala electrica , daca ai pus tripla noua pe stanga si apare ca si cel din dreapta - e clar ca stopul stanga era "manevrat" .

Deci stop nou nu e cu probleme - ramane codarea sa te uiti atent .

Vezi ceva de genul in centrala electrica la LC - Rear L/R turn signal as parking light

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tripla veche are galben ? Sau e doar rosu ca cele de SUA ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pun tripla veche pe pozitii si pe stop e normal...cu rosu....si semnalizarea nu functioneaza ca sa vad daca are si galben

Cu asta noua e galben ca si pe partea dreapta.

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci recapitulam: tu ai acum pozitii galbene si la semnalizare devin mai puternice, iar rosu nu merge deloc pe cerc. De aici deduc ca defapt stopul de pe dreapta era cel inlocuit. Tu aveai stopuri USA care functionau normal. Verifica mufa si numara cate fire ai. Tre sa fie 4.

Modificat de teo0605
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si recapitulare....cand am descoperit problema aveam pe stanga stopul care functiona normal pe pozitii adica cercul era rosu dar nu functiona semnalizarea si pe dreapta cercul era galben si semnalizarea functiona galbenul devenind mai puternic. Am zis sa cumpar unul nou pe stanga sa am semnalizare si cand mai strang ceva banuti sa il schimb si pe cel de pe dreapta, numai ca atunci cand l-am inlocuit pe cel de pe stanga a devenit galben ca si cel de pe dreapta. Acum ambele pozitii sunt galbene si la semnalizare intradevar devin mai puternice. Am verificat mufa si sunt 4 fire. Mijlocul este cu rosu cum trebuie sa fie la ambele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai eroare stocata si nici setarea nu e pe USA style , solicita o schema electrica colegilor si verifica sa nu ai fire in scurt. Mai departe va trebui sa schimbi topicul pt ca nu mai tine de proceduri vag com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

USA style nu afecteaza nimic pe partea din spate a masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu e din setari inseamna ca va trebui sa verific instalatia electrica pe spate....pana la urma va trebui sa-i dau de capat ca doar nu e facuta de extraterestri.....oricum ma streseaza problema asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie din setari, dar nu US style.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!