Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

Sebastyan. G

Cred ca va ramane la fel... mai ales daca imi merg toate functiile si nu am nici un beculet de avarie in bord...

Iar astazi cand am pus vcds-ul nu aveam nici o eroare deci este ceva "ca vremea" :-D

Respect si multumesc mult pentru sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se lasa geamurile deschise si trec mai mult de 12 ore de la incuierea masinii, atunci functia se dezactiveaza, dar nu inainte de a se inchide automat geamurile si trapa (daca este cazul).

De regula, acesta este momentul in care apare eroarea de comunicatie, dar totul functioneaza ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sebastyan. G

Multumesc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna

 

de curand am facut o schimbare la vw passat 2010 la climatronic

aveam vechiul  climatronic si am montat cel nou ca si pe vw passat cc insa nu memoreaza functiile de aer ramase la ultima acesare revine la cat doreste el  am mai observat ca imi si mareste singur viteza de suflare la ventilatoare  pe vechiul climatronic nu patisem sa nu memoreze functiile ramase la ultima oprire insa si acolo marirea de suflare pe ventilatie se marea singur uneori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adyson2014

Sal.,

Ai nevoie sa-i dai un +permanent la noul panou de clima .

De pe panoul de sigurante din partea dreapta a bordului poti lua acel + permanent .

Mergi la un electrician ca ai nevoie de scule speciale pentru scoaterea papucului din spatele panoului .

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. Cauta in aria b6, ca avem topic legat de acest retrofit....o sa gasesti toate info acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o mica problema,dupa ce am montat sirena portierile se închid automat cu cheia in Masina,cum se poate dezactiva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce legatura are unde e cheia.... ? vezi daca nu cumva nu-ti mai vede usa de la sofer deschisa.... altfel, nu ai ce functie dezactiva.

 

incearca sa dai mai multe amanunte....cam vaga descrierea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce legatura are unde e cheia.... ? vezi daca nu cumva nu-ti mai vede usa de la sofer deschisa.... altfel, nu ai ce functie dezactiva.

incearca sa dai mai multe amanunte....cam vaga descrierea.

daca deschid Masina dupa 1 minut se închide singura,cand am montat sirena m-am oprit sa fumez o Tigara,cheia masini era inauntru pe scaun Masina sa închis,noroc ca eram aproape se casa si aveam cheia se rezerva
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usa de la sofer.....o mai vede deschisa ? De aici este....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geo..... un pic, ochii la ecran. Deci, incui masina, descui masina....deschizi usa de la sofer...vede usa deschisa, se mai incuie - nu ? .. e ok. Altfel...daca se mai incuie si nu vede usa deschisa....e de la yala - de la switch.....deci urmareste daca vede usa inchisa....cand ea e deschisa...

Daca se incuie automat cand scoti cheia din contact.....vezi ce ai modificat pe la ea.....ca tu stii la ce ai umblat - oricum, nu are functie pt asa ceva.....ci sa descuie cand scoti cheia....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geo..... un pic, ochii la ecran. Deci, incui masina, descui masina....deschizi usa de la sofer...vede usa deschisa, se mai incuie - nu ? .. e ok. Altfel...daca se mai incuie si nu vede usa deschisa....e de la yala - de la switch.....deci urmareste daca vede usa inchisa....cand ea e deschisa...

Daca se incuie automat cand scoti cheia din contact.....vezi ce ai modificat pe la ea.....ca tu stii la ce ai umblat - oricum, nu are functie pt asa ceva.....ci sa descuie cand scoti cheia....

Geo..... un pic, ochii la ecran. Deci, incui masina, descui masina....deschizi usa de la sofer...vede usa deschisa, se mai incuie - nu ? .. e ok. Altfel...daca se mai incuie si nu vede usa deschisa....e de la yala - de la switch.....deci urmareste daca vede usa inchisa....cand ea e deschisa...

Daca se incuie automat cand scoti cheia din contact.....vezi ce ai modificat pe la ea.....ca tu stii la ce ai umblat - oricum, nu are functie pt asa ceva.....ci sa descuie cand scoti cheia.... Da Florin m-am uitat switch este ok, daca usa este deschisă imi arată pe maxidot usa,daca o închid pe maxidot imi arată usa închisă,foarte ciudat ca se închide automat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ce ai modificat......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o mica problema,dupa ce am montat sirena portierile se închid automat cu cheia in Masina,cum se poate dezactiva?

Sirena?

Sa intelegem ca ai montat un sistem de alarma aftermarket, dar fara sa faci nici un fel de modificari in centrala electrica?

Daca da, atunci sa stii ca problema vine de la acea "sirena" de care zici tu. Am mai vazut asemenea cazuri, cand alarmele de acel fel au o functie care da comanda pentru blocarea usilor la un anumit interval dupa ce ai oprit motorul. Sistemul ala nu stie daca tu ai iesit din masina sau nu, daca ai luat cheia din masina sau nu, el doar isi face treaba asa cum a fost programat.

 

La un prieten i-a blocat usile cu cheia in contact cand a oprit pe o strada aglomerata pt ca sa intre undeva sa ia un plic, chestie de 1 minut. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sirena este OEM post-114028-14050883685408_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din filmulet am vazut ca tu armezi masina, o dezarmezi, si dupa 30sec se armeaza singuea? Din cate stiu asa functioneaza toate. Sper sa nu gresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred,daca uit cheia inauntru Masina se închide,nu cred sa fie normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu asa e normal: vi de la drum, armezi masina ( se blocheaza usile) , o dezarmezi din telecomanda si nu umblii la usi ( ele fiind inchise fizic) , daca un anumit interval de timp ( 30 sec, parca ) nu deschizi fizic usa , masina se va inchide automat indiferent ca e cheia in masina sau pe langa.Anormal e daca se inchide cu cheia in contact ( eu am patit-o ).Verifica atent ce ti-a spus Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai din cunostintele mele, dupa de o dezarmezi, daca nu se deschide nici o usa se armeaza automat.

Daca se deschide vreo usa sau portbagajul atunci nu se mai armeaza.

Asa ca daca ai armat masina, din cheie, ai dezarmat din cheie, si nu ai deschis nici o usa, nu are cum sa ajunga cheia in masina, pt asta trebuia sa deschizi usa.

Exact ca in filmulet functioneaza si la mine, si la toate alarmele.

De numeste: Protectie la dezarmare accidentala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu deschizi usa nu are cum sa fie cjheia in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

repet,dupa ce am montat sirena masina era deschisa si cheia pe scaun,am luat o pauza sa fumez o tigara dupa 30 sec un minut masina sa inchis ca,in video

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai codat sirena ? Vezi sa nu cumva sa fi salvat ceva gresit in long code.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar fa acuma o proba, sa vezi daca face la fel. Opreste motorul scoate cheia si vezi daca se armeza iar singura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!