Jump to content

Proceduri VCDS


Seby19
 Share

Postare recomandată

din log nu rezulta nimic, referitor la problema ta. Ti-am scris in celalat post al tau, ce sa mai verifici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare. Am activat functia CH/LH dar in momentul in care ies din masina nu functioneaza fara sa dau un flash inainte. Am facut eu ceva gresit oare sau mai trebuie facut ceva ca sa nu mai fie nevoie de flashul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare. Am activat functia CH/LH dar in momentul in care ies din masina nu functioneaza fara sa dau un flash inainte. Am facut eu ceva gresit oare sau mai trebuie facut ceva ca sa nu mai fie nevoie de flashul asta?

 

Cauta undeva pe acolo, CH sau LH nu mai stiu, asa scrie..Coming Home sau Leaving Home Old.. trebuie sa o activezi.

 

Nu stiu exact la ce Bit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am scanat astazi masina si am intrat la central electric (9) am optiunea din poza nu am vrut sa modific ca nu mai am ledurile pe farurile de ceata dar as dori o parere inainte de a schimba becurile inapoi pe led 

post-111103-0-34159900-1382267112_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce optiune? ca vad ca sunt mai multe acolo. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce optiune? ca vad ca sunt mai multe acolo.

Cea de a anula becul ars pe proiectoare de ceata .va functiona ? Teoretic sau a incercat cineva inainte sa imi raspunda cu un nu se poate

Cea de a anula becul ars pe proiectoare de ceata .va functiona ? Teoretic sau a incercat cineva inainte sa imi raspunda cu un nu se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU . Acea functie dezactiveaz adoar eroarea la cold, adica atunci cand becul nu e aprins. dar daca il aprinzi, o sa ai eroarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

activand functia DRL pe proiectoare fizic nu il aprind sau numai daca il vede modulul ca e aprins a experimentat cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

centrala executa functia si comanda proiectorul.... atunci iti vede lipsa rezistentei/consumului unui bec normal si iti aprinde martorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai nevoie de rezistori de 50W pentru a pune becuri cu led pe proiectoare fara a avea eroare de bec ars .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate anula si cu condensatori? Am citit in diferite forumuri chiar si aici ceva de 4700uf la ceea ce vreau sa anulez nu e o rezolvare rezistentele deoarece .....mult de explicat cine e electronist sau electrician intelege

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca mai bine bagi rezistente de putere cu racitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit am si eu putin timp liber, asa ca o sa-l petrec pe forum zapacindu-va cu intrebari, mai precis una care ma "framanta" de ceva vreme. Nu exista vreo setare ceva care sa deschida portbagajul din butonul de pe cheie sau de pe usa? Sau chesita asta merge doar la portbagajul cu inchidere electronica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok hai sa explicam: activand DRL pe proiectoare cu leduri hb4 dai o putere de 45% adaugand o rezistenta in paralel deoarece in serie nu va functiona caci ledul e o dioda i vei scade din pitere rezistenta fiind consumator pb e ca nici cu 100% pe proiectoare nu se vor vedea deoarece toata tensiunea ce trebuie sa ajunga la leduri o va consuma rezistenta de aceea are radiator sa disipe energia consumata rezistenta se pune la xenon aftermarket. Daca am gresit undeva va rag sa ma corectati

Daca tii butonul apasat il deschide

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe bune acum, presupun ca intrebi pt variat: cum crezi ca din doua click-uri intr-un soft, se va ridica un haion greu de peste 15kg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis ca niste telescoape mai puternice ar rezolva.... In fine, m-am lamurit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

il si ridica daca la tine nu inseamna ca ai o problema la telescoape incearca sa le cureti punctul de legatura si daca nici asa nu merge inlocuiestele la limuzina ma refer poate ai combi e ciudat daca ai limuzina 


nu neaparat eu am schimbat si telescoapele si nu ele au fost problema problema a fost ca sa depus praf si nu lucrau cum trebuie sa rezolvat cu un spray degripant si sterse bine dupa aceea 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la passat variant nu am vazut inca sa se deschida din telecomanda cred ca si de aceea nu are sigla cu contact 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passatul din filmulet are haion comandat electric. Se deschide din telecomanda dar nu se poate si inchide (decat cu ajutorul unui modul suplimentar).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic un pic Hotomanul  - iti trebuie 2 motoare electrice , cred ca si balamalele difera putin pt ca trebuie prins bratul de la motor pe balama , cablaj , buton de inchidere haion , calculator (aici nu sunt sigur daca este separat sau este inclus intruna dintre motoare ) , si in ultimu rand trebuie legat pe CAN si activat , asta in mare , haionul cred ca are peste 20kg (am avut rupt un surub de la prinderea motor la balama haion si a trebuit demontat balamaua , si haionul este foarte greu ) nu are cum sa deschida 2 telescoape . Pt cine este interesat de un montaj trebuie demontat jumatate din interiorul masini (tapiteria de pe toate stalpurile , plafonul , tapiteria de pe hajon , si multe altele)

Modificat de atti206
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sunt alte balamale... sistemul nu este chiar SF, se poate face... dar recomand sa-l cumparati complet, de pe o masina la dezmembrat...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Acum ceva timp am activat la masina mea,(o skoda octavia 2 din 2007,) functiile cornering si fallow me home si daca o las parcata o saptamana fara sa o mai conduc,atunci cand pun cheia in contact imi apare eroare bec ars in bord si se stinge de abia dupa ce aprind farurile! Mentionez ca functiile mi le-a activat un coleg de forum si am rugmintea sa imi spuneti daca a mai patit cineva asa ceva si daca este vreo rezolvare? Vamultumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!