Jump to content

Unde pot gasi bucse brat fata, dar fara brat?


Logicon
 Share

Postare recomandată

Mecanicul meu mi-a recondat sa pun pe Fabia mea bucse de Octavia si acum sunt in cautare de bucse, insa doar bucsele singure, fara brat sau altceva? Codurile de pe bucse sunt 1KO 407 183A si 70 0356 D/3.

Stiti cumva unde as putea gasi asa ceva?

Atasez si poza cu modelul de bucsa primit de la mecanic.

post-25703-1245391769_thumb.png

Modificat de Logicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la reprezentanta Skoda. Ceri bucse cu 4 brate, exact ca aia din poza. Au fost upgradate de catre producator, nu mai sunt cele vechi, cu 2 brate. Costa undeva la 80ron/2buc, poate si mai putin avand in vedere discountul de 20%. Nu sunt exacte sumele, cel mai bine suni si intrebi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da' alea de Ibiza Cupra nu-s bune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la reprezentanta Skoda. Ceri bucse cu 4 brate, exact ca aia din poza. Au fost upgradate de catre producator, nu mai sunt cele vechi, cu 2 brate. Costa undeva la 80ron/2buc, poate si mai putin avand in vedere discountul de 20%. Nu sunt exacte sumele, cel mai bine suni si intrebi.

Culmea este ca mecanicul de la reprentanta mi-a spus sa caut daca gasesc bucsele astea, ori era normal sa stie daca ei au asa ceva. Oricum, merita sa incerc.

da' alea de Ibiza Cupra nu-s bune?

Nu, sunt mai/prea rigide si nu vreau greieri in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Skoda, am intrebat si mecanicul si duduia de la piese de schimb si pe tipul de la magazie; raspunsul a fost acelasi: pt fabie nu au bucse cu 4 brate. Asa ca am luat din cele normale (de plastic).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sun maine la reprezentanta la Timisoara sa le spun ca exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eista eu le-am luat pe producator lemforder pt a mea si sunt si de fabie... astia de la skoda de fiecare data cand ma duc o dau cu nu in fata la orice si cand le dovedesc ca e ca mine , zic de nene mai invataram si noi ceva nou azi, pai o fi normal asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mecanicul meu mi-a recondat sa pun pe Fabia mea bucse de Octavia si acum sunt in cautare de bucse, insa doar bucsele singure, fara brat sau altceva? Codurile de pe bucse sunt 1KO 407 183A si 70 0356 D/3.

Stiti cumva unde as putea gasi asa ceva?

Atasez si poza cu modelul de bucsa primit de la mecanic.

are dreptate mecanicul de la skoda,asa sunt modelele de fabia.Am schimbat si eu si ajung29 ron/buc iar de schimbat m-am ocupat personal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e, le-am luat acum (si inca cu 50 ron/buc !!!). In viitorul sper cat mai indepartat, cand voi avea iar nevoie, am sa caut din nou cele cu patru brate.

Va multumesc de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!