Jump to content

Capace pentru prezoane


Ex member
 Share

Postare recomandată

Am cumparat de la Autoworld Cluj cu 1.43 ron bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian da-mi un pm cu numele magazinului. cand ajung acasa o sa vin la galati sa imi iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Te duci la popescu si intrebi unde este magazinul lui Dan (Buru) .

Vezi ca e la intradea dinspre Arabesque.

Dar daca vrei ma anunti pe mine sa vb. cu el ca dureaza 10 zile tu doar sa te duci sa ti le iei.

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am si eu un golf 4 si as vrea un set complet de astfel de capace, sunt in Timisoara, ma poate ajuta cineva cu vreun magazin din timisoara care a comandat asa ceva aici, sau daca imi poate comanda cineva din alt oras si ii platesc eu transportul. floupdate@yahoo.com multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost astazi la dealer-ul VW din Pitesti (ETG) si am comandat capacele care imi lipseau de la prezoane care spre uimirea mea se vand si la bucata(4 antifurt si 6 normale).

total 10 capace = 14.6 ron(146.000 lei vechi), super treaba, super pret unde mai pui ca sunt si originale, inscriptionate .

in doua zile mi le aduce, asa ca daca va trebuie gasiti la orice dealer VW.

bafta si numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Chiar daca e cam tarziu.

Pentru cei care mai sunt interesati acestea sunt codurile pentru capacelele de prezoane inscriptionate VW:

1K0 601 173A 9B9 - capac prezon antifurt.

1K0 601 173 9B9 - capac prezon normal.

O zi buna.

eu am comandat dupa codul 1K0 601 173 9B9, si abea acu observ ca este 1K, adica golf5,

sper sa se potriveasca la jantele Avus2 OEM de golf4.. daca nu m-am scos cu 16 capacele cu, care n-am ce face :D

e 2 lei capacelul la orice magazin care aduce piese pe comanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva codul la capacele de pe jantele de anyversary 25 la un golf 4, sau mai precis BBS RC 322, au diametrul de 80 mm dar nu gasesc pe nicaieri, poate la reprezentanta dar vreau sa ma duc cu codul stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au venit azi si le-am montat, codul 1K0 601 173 9B9 desi este pentru Golf5 merge perfect la jantele de aluminiu OEM cu prezoane OEM pe Golf4

2 lei bucata, 16 bucati, s-a meritat, arata frumos jantele cu capacelele :) sunt inscriptionate Volkswagen

pozne (scuzati jegul de pe jante cat si ciobiturile :D )

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare :) As vrea sa va intreb, daca stiti cumva ce capacele pentru prezoane se potrivesc pe jantele Rial Flair, ca cele de pe jantele originale ale lui Lupo nu sunt bune.Si m-ar mai interesa, daca cineva care detine acest model de jante a schimbat capacele originale ale jentilor cu unele ca cele din poza 2 si imi poate spune exact dimensiunea lor. Eu am comandat un set de capace cu sigla VW, dar sunt cu diametrul exterior de 59mm si nu sunt chiar fixe, ar trebui cu o idee mai mari.

post-30651-0-50143800-1301131210_thumb.j

post-30651-0-15321000-1301131484_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele Rial au diametrul interior de 61 mm.Eu la Rial Riga pe 16 de jetta am cumparat capace originale (de jetta 65mm diam.)si am strunjit plasticul din jurul emblemei(aceasta avand 60 mm diametru).Iese super,un capac costa in repr. 35 lei si mai dai la un strungar 20-30 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns Vali :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, si mie imi lipsesc cateva, e bine ca dau la bucata. Am sa ma duc la reprezentanta in Ploiesti, sunt curios de preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prin bucuresti a gasit cineva capace pentru prezoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca au baietii de la Autonet cu 1.7 lei capacul, cauta pe site la ei adresa din bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sti cumva ce cod au cele normale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Uite codul si cat costa la materom in tg mures.

post-50982-0-83632400-1333622458_thumb.j

post-50982-0-72383200-1333622476_thumb.j

post-50982-0-43019900-1333622488_thumb.j

post-50982-0-74741500-1333622504_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io am cautat alt topic, dar poate nu am cautat bine?

daca poti sa ma indrumi soila?

ms

Modificat de 2mad4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Timpul a trecut, preturile au crescut :)

 

Saptamana trecuta am cumparat si eu set: 41 de lei 20 de capacace (16 + 4 antifurt) de la Autoclub Timisoara; am luat si cheita respectiva cu 4 lei care de fapt este o sarma indoita usor la varf.

 

Dar sunt happy ca arata mult mai bine jantele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!