Jump to content

Capace pentru prezoane


Ex member
 Share

Postare recomandată

Am si eu capacele d`astea. Problema e ca imi lipseste unul. Tinand cont ca vin 20 la set si mie imi trebuie doar unul ma gandeam ca poate mai sunt si altii in situatia mea cu care as putea sa ma combin si sa luam un set.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hremus Capacele nu vin la set. Comanzi cate bucati vrei si de care model (pentru prezon normal sau antifurt).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare? Cine crezi ca se complica sa-mi aduca un capac to`ma de la mama draq, si la o comanda de 1 leu ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Pana acum am facut numai 4 comenzi, deci ar trebui sa stiu :) . Pe langa asta, unii vor cu capace de antifurt, altii numai pentru prezoane normale. La ultima comanda am comandat 22 capace pentru prezon normal. 20 pentru o masina si 2 pentru alta. :P Oricum, e 1 leu la vanzare, pretul la producator e mai mic. Si nu te gandi ca o firma serioasa face un transport din Germania doar pentru un capac (sau un set). Astea intra pe langa altele. Si ca sa fiu mai la obiect, nu stiu cum e in localitatea de unde esti tu, dar la Tg Mures iti aduce ce comanzi.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si eu am comandat in prima faza numai 1 bucata, sa vad daca se potriveste, apoi dupa ce l-am incercat am mai comandat 19 bucati. O firma care se respecta trebuie sa iti aduca orice, chiar si daca costa 0,1 lei, nu conteaza, pentru ca nu fac transport special pentru tine. Ei aduna comenzile de la clineti de pe o saptamana si abia apoi merg dupa marfa(cel putin asa era la firma unde am lucrat eu).

O sa pun si eu o poza dupa ce le montez, numai sa inceteze cu ploaia de seara sa pot sa spal si eu masina:)

@forceturbo vezi ca trebuie sa ai la trusa de scule o chestie de plastic(care initial am crezut ca e suportul de la bandoul de pe prag) care e special pentru a extrage capacelele astea. Cu surubelnita m-am chinuit si eu pana l-am scos(risti sa se zgaraie), iar apoi am descoperit la ce foloseste plasticul ala! O sa fac o poza si cu el!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat in trusa de scule, dar degeaba :P Si nici la cei care aduc capacele nu am gasit cheie (nu am gasit-o in catalog). Poate stie cineva codul si mi-l spune si mie. Oricum, pana atunci am indoit lama unei surubelnite la 900 si mi-am facut cheie. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P Lasa ca ma uit eu mai incolo putin la cheie, poate gasesc un cod ceva pe ea. Ca doar sunt dator, doar mi-ai dat codul de prezon :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te gandi la datorie, ca nu era ceva deosebit. Dar daca se poate, te rog...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cam asa arata cheia originala de scos acele capacele de la prezoane :

post-7729-1180425816_thumb.jpg post-7729-1180425824_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aryes13 Multumesc pentru poze. Nici nu cred ca asa ceva se gaseste in catalog. Ma voi descurca in continuare cu surubelnita mea indoita. :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costa 2.7ron la reprezentanta, cod 6X0012243.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unii e mai rapizi:)

Am fost sa ma uit dar nu e niciun cod pe ea!

E bun codul dat de bamsemad. la Arad e 2,4 ron ;)

Modificat de BogdyS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
Pe astea noi nu le-am putut baga cu mana. Am folosit coada de la perie (de lemn). Nu stiu cum se scot cu surubelnita, ca ar trebui ceva indoit la 900 sa le tragi afara. Eu nu am cheia speciala pentru ele si ma gandeam sa indoi o surubelnita.

Florine, mi-am luat si eu de la reprezentanta capace dinalea pe prezoane. Cand sa le bag la loc (noroc c-am fost nerabdator si le-am baga in curtea de la reprezentanta), constat ca toate stau cam cu 3mm mai in afara decat "santul" ala din jurul emblemei VW (tot pe jante road america), mai putin 2 dintre ele, care intrau mai usor si staaaateau la nivelul acelui "sant". Cand le scot afara, vad ca cele 2 erau mai scurte putin, desi pe ele scria acelasi cod. Am mers din nou la tipa de la vanzari, i-am aratat problema, mi-a cautat altele, insa fara succes. Erau singurele 2 bucati existente in stoc.

Asa ca i-am cerut sa-mi inlocuiasca si cele 2 scurte cu altele mai lungi. De bagat le-am bagat destul de greu. De scos... nu mai zic. Da' probabil nici nu le vor putea fura asa usor.

Un alt lucru interesant: cele de pe antifurturi sant inscriptionate cu volkswagen.

Am dat parca 28 de lei pe 4 capace de antifurturi si restul 16 normale.

hpim3556.th.jpg hpim3556.th.jpg

Ale tale stau la fel in janta?

PS: ma miram eu la ce-i bun carligul ala din pozele lui aryes13, cand l-am gasit in trusa masinii. Bine ca nu l-am aruncat. :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Un alt lucru interesant: cele de pe antifurturi sant inscriptionate cu volkswagen.
Vezi ca toate trebuie sa fie inscriptionate cu volkswagen, indiferent daca sunt pt prezon sau pt antifurt. Vezi aici.

Daca nu sunt inscriptionate nu cred ca sunt OEM.

Am dat parca 28 de lei pe 4 capace de antifurturi si restul 16 normale.
Le-au scumpit, eu le-am luat cu 22 ron.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca toate trebuie sa fie inscriptionate cu volkswagen

Ai dreptate Marius. N-am stiut asta.

Si totusi, sant piese cumparate de la reprezentanta, au codul stantat in interior, impreuna cu sigla VW, dar pe dinafara nu sant incriptionate cu volksvagen (precum in poze) decat cele pentru antifurturi. Si oricate jante cu capace dinalea am vazut, pe oricate masini, erau netede pe dinafara fara nici o inscriptionare, desi... arata MULT mai bine inscriptionate.

Nu-mi explic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Pai vezi ca sunt mai multe modele de capace pt prezoane. Unele sunt netede pe exterior fara nicio inscriptie, iar celalalte sunt ca ale mele.

Cei de la reprezentanta ti-au dat capace din modele diferite. :)) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pai cum scrisesem si mai sus, prima data mi-au adus si de lungimi diferite...

Probabil mai aveau si dinalea scurte, dar le era lene sa caute, asa ca au zis ca au numai lungi. Romani...

LE: acum am studiat exact codurile de pe ele:

6X0 601 173B 01C - capac prezon normal (neinscriptionat)

1K0 601 173A 9B9 - capac antifurt (inscriptionat)

Adicatelea, cele normale sant un model, iar cele pentru antifurt sant alt model. Iar ei habar n-au ce vand...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sal.,

Chiar daca e cam tarziu.

Pentru cei care mai sunt interesati acestea sunt codurile pentru capacelele de prezoane inscriptionate VW:

1K0 601 173A 9B9 - capac prezon antifurt.

1K0 601 173 9B9 - capac prezon normal.

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De precizat ca astea sunt coduri pentru capacele de prezoane de Golf V de fapt. :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza un set-16 normale si 4 pentru antifurt;am jante Montreal 2.Inscriptionarea nu ma pasioneza.Aduce cineva la un pret bun?Sau gasim de cumparat prin Bucuresti la un leu bucata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa si pe mine un set 16 + 4 nu conteaza modelul vechi sau nou. Sau daca sunt la bucata cateva de antifurt modelul vechi ca am pierdut doua. Din pacate in braila nush unde pot sa gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Deci preturile sunt cam astea :

1K0 601 173A - capac prezon antifurt - 2.5 ron.

1K0 601 173 - capac prezon normal - 2.0 ron.

Preturile sunt la mine in Galati iar timpul de livrare este de 5 - 7 zile lucratoare.

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret destul de bun....in reprezentanta?ma gandesc ca as putea sa incerc si in Bucuresti....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Nu e pret de reprezentanta.

E pret de magazin de piese auto.

Dar capacele sunt pe cod original.

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!