Jump to content

Praguri GIII


vios70
 Share

Postare recomandată

De unde as putea cumpara niste praguri de Golf III (2 usi), ceva preturi, firme de unde se pot cumpara, eventual SH, montarea necesita suduri , etc, sau e usor de montat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara a incerca sa fac vreun fel de reclama, cele mai bune preturi eu le-am gasit la Pistop (pentru gIV, cred ca si pentru g3 e la fel). Montarea nu necesita suduri ci doar niste gauri si/sau niste silicon/adeziv puternic. Ideea e sa nu te complici cu SH-uri care "necesita mici adaptari". Daca imi aduc bine aminte, pretul nu depaseste 250-300 euro. Noroc la cumparaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa incerci si in colentina, este un atelier care face bricolaje auto din fibra de sticla la super preturi si calitate f buna (din ce am vz pana acum).

mai ai avantajul ca daca doresti un model customizat, pe langa cele care le au ei pe lista, poti sa ii spui exact tipului ce vrei sa iasa, el iti face o schita si daca esti de acord, il executa.

Modificat de VentoCLD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
poti sa incerci si in colentina, este un atelier care face bricolaje auto din fibra de sticla la super preturi si calitate f buna (din ce am vz pana acum).

mai ai avantajul ca daca doresti un model customizat, pe langa cele care le au ei pe lista, poti sa ii spui exact tipului ce vrei sa iasa, el iti face o schita si daca esti de acord, il executa.

unde anume in colentina este atelierul asta???ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dezmembrari frate , e cel mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la autokarma.ro , praguri la preturi de 75 lei pt 4 usi , 95 lei pt 2 usi si sunt seriosi la livrari .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La Autokarma este pretul / bucata ,setul stanga + dreapta este 150 RON :). pentru Golf 3,4 usi.

Seriosi,este adevarat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dezmembrari frate , e cel mai bine.

... la cum sta mk3 la tabla .. in general, tu iti iei praguri de la dezmembrari ?

adica in loc de pamant de flori, pui carton..

Modificat de mihuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei sa iti inlocuiesti pragurile cu praguri tuning ,sau tabla si unele modele au un prag fals din plastic care acopera alea de tabla , fii mai concret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca le pot numi "praguri tuning" ...alea de GTI sunt din plastic, fibra de sticla sau tabla? Eu la astea ma gandeam ca sunt bune de luat de la dezmembrari nu pragul de tabla ca e normal sa il pui nou daca tot il schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci vb de alea din plastic care mascheaza , si eu vreau sa imi cumpar din alea, noi costa cam 500 lei , la dezmembrari nu stiu pretul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

500 de lei niste praguri din plastic? Exagerat de mare pretul si nu merita sa faci o asemenea investitie, cu banii astia poti sa iei alte piese care poate chiar iti trebuie la masina. Intradevar da un aspect placut masini dar la pretul asta nu merita... doar din dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ma gandeam si eu , niste plasticuri , faza ca le gasesti numai pe original , si ele sunt si rare , nu stiu daca gasesti la dezmembrari, mai degraba cumperi alte piese....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihuz: te referi la pragurile de tabla nu? trebuie sa le schimb si chiar sunt interesat :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe foamea asta, dai pe 2 plastice 500ron doar daca te duci la worthersee.. parerea mea

Da Claudiu, eu ma refeream la pragurile din tabla, pe care eu unul nu le-as lua sh.. Daca am fi vorbit de volvo, poate da, dar golf.....

Gasesti la autokarma (bucuresti), preturi intre 70 si 110ron/bucata.

Mai dificil este montajul...

Modificat de mihuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sudezi in argon, ca sa nu arzi prea mult materialul si pe urma polizezi pana ajungi la o suprafata cat de cat dreapta, chit, slefuit, nitrochit ca sa vezi daca e uniform si nu ai denivelari, si vopsea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

nu sunt bune deloc reperele de praguri ..cele de tabla...ma refer la astea aftermarket...si-a pus un prieten si cand a folosit prima oara cricul sau dus pe apa sambetei...sunt facute dintr-o tabla foarte moale...creca mai bine mergi intr-un schrot si le tai jos de pe o caroserie buna si le sudezi la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine le faci tu cu o tabla foarte groasa, intarituri. SI eu le-am schimbat pe ale mele cu unele noi atunci cand am vopsit masina si ghici ? Sunt varza. Eu nu pot sa pun cricul pe prag ca sa ridic masina in caz ca fac pana ca e gata, se duce in sus, se infunda. Acum din cauza asta si aripile sunt indoite, nu am ce face :D.

Cauta un prieten sau daca te pricepi fa-le chiar tu. Ia-ti dimensiunile si ai putea sa le faci cu o alta forma sau daca le iei aftermarket atunci fa-le o intaritura pe partea unde pui cricul cu o tabla groasa de 3 sau 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

neaparat trebuie intaritura altfel indoi pragu. original aveau suporti de cric e aceea era specificat pe desenul de pe cric unde sa il pui. sau faci ca mine: nu mai pui intarituri si schimbi cricul cu unu hidraulic (aprox 30 lei) sau dinala rombic ca de dacie. sunt destule locuri sub masina unde sa il asezi sa ridici masina fara sa strici nimic. astfel pragurile raman neatinse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca ai siguranta cricului original. AM avut si eu cric hidraulic, are capatul rotund si mi-a picat masina de pe el de 3 ori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie acum imi e teama sa nu fac pana pentru ca probabil imi intra cricul prin prag..trebuie sa le rezolv cat mai repede..:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Cu pragurile am si eu probleme...am fost la un tinichigiu bun...si ma costa amandoua praguri+intaritura(o poti ridica pe cric ca nu se indoaie nimik)+vopsite negru+boschetata tot dedesuptul masinii...500 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!