Jump to content

Upgrade interior piele


passat26
 Share

Postare recomandată

Dacă tot se vorbește de interior, a avut careva curiozitatea sa scoată mocheta sa vadă ce-i sub ea? La mine se simte moale la apăsare ca și cum ar fi un spatiu gol intre mochetă și caroserie și, în partea șoferului, se cunoaște ca proprietarului anterior i-o plăcut tare tempomatul :) e moale și se simte ca o denivelare fix cat o talpa de om în fata scaunului fix unde ești tentat sa tii piciorul stang când mergi pe tempomat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

......se pare ca de scos mocheta n-a avut nimeni curiozitate. Dar de scos pânza de pe scaune? Mai ales cele din spate? Am o porțiune de cca 5cm descusuta si as vrea sa o rezolv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Vreau sa schimb fetele de usi la berlina, piele beige. 

Pe fata par identice cu cele de pe variant, in schimb pe spate cele de la berlina sunt mai ascutite catre colt, cred ca sunt usor mai lungi, la variant fac o usoara curba. 

Voi ce parere aveti? 

Cele de pe common rail tot b6 berlina sé potrivesc? Este vreo diferenta? 

Multumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fata, da - pe spate - de la sedan la variant sau invers.... nu se potrivesc. De la aceeasi varianta de caroserie, da - nu are importanta anul/ motorizarea

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin. 

Am gasit in Germania fetele de usi de la un common rail 2008, doar 3bucati , lipseste fata de usa de la sofer. 

Intrebarea mea ar fi :

Poate fi diferenta de culoare la interioarele passat? 

De exemplu al meu Este beige din 2006

Din 2008 este tot beige, poate fi beige inchis, deschis, beige champagne, etc. 

Sau la interior este o singura nuanta de beige? 

Nu asi vrea sa cumpar daca este alt cod de culoare. 

Daca nu este cu suparare atasez anuntul de vanzare, iar la prima pagina am postat o foto cu fata de usa care o am EU. 

 

381376354892

http://m.ebay.de/itm/381376354892

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit diferenta 

Eu am pure beige, cele din foto sunt cornsilk beige  (mai deschise la culoare)

Deci nu bat cu interiorul meu. 

Rog un moderator sa stearga aceste postari daca nu sunt folositoare.

O zi buna 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

 

Stie cineva dacă fetele de uși de la passat cc se potrivesc la b6 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur - NU.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut, am posibilitatea sa achizitionez un interior de passat cc 2013 full piele cu ventilatie, a mai facut cineva acest retrofit? Din cate stiu bucatile din stanga si dreapta de la bancheta din spate nu se potrivesc pe B6, de asemenea vor fii ceva probleme pe partea electricia (gen erori)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu ai de ce sa ai erori - nu se potrivesc acei umeri... in rest merge montat.

Trebuie sa tragi firele pentru ventilatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super atunci , inseamna ca ne auzim ca de obicei Florin cand ajung acasa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua.Am gasit la un Audi A4B6 un interior,inca nu le-am vazut.Stiti cumva daca se potrivesc la Passat b6.M-ar interesa mai mult cele din fata sa mearga si incalzirea.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se potrivesc - au alta instalatie electrica, trebuie modificate, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ma poate ajuta cineva? Se potrivesc banchetele de la break la limusine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Nota tehnica ( referitoare doar la bancheta spate, la fata sunt compatibilitati plug and play):

Banchetele de B6 variant sunt perfect compatibile cu B6 sedan , cu urmatoarele amendamente:

- sezutul B6 sedan este monobloc, sezutul B6 variant este fractionabil.

- pentru montarea sezutului de B6 variant ( pe B6 sedan) sunt necesare 4 piulite captive si dispozitivul de montaj + 4 suruburi OEM ( gaurile sunt deja in caroserie B6 sedan).

- daca se monteaza spatar de B7 variant ( pe B6 sedan) acesta are inclusiv dispozitivele de rabatare de la sedan B7 ( care nu exista in varianta OEM pe B6 sedan).

- gaurile  laterale ale celor 2 componente a spatarului la B6 sunt mai subtiri ca la B7 ( unde vin axele sudate pe caroserie, piesa centrala este identica B 6, B7, sedan, variant).

- umerii laterali sunt compatibili de la B6 variant la B6 sedan.

- avantaj instalare B6 variant in B6 sedan: in special la piele , pe care ramane orice amprenta de la presiune, in cazul in care aveti nevoie de spatiu, se face ca o platforma, lucrurile nu trebuie sa le puneti pe fata banchetei ci pe spatele ei.

NU SE POTRIVESC FETELE DE USI SPATE de la B6 Variant la B6 sedan!!

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbim de suruburi banale M5x35 ( ceva de genul...) pot fi o idee mai scumpe la reprezentanta decat la Dedeman!:scratch:

Nu stiu de unde ai tras concluzia unor  " adaptari" din textul de mai sus!

Piulitele captive de M5 se " trag" cu dispozitiv special care exista in dotarea unui atelier auto resprectabil.

Daca esti mai coerect : subiect , predicat, complement direct, indirect,..., etc, poate primesti info mai detaliate.

Am inteles: instalare pe B 6 sedan, dar ce... B6 variant, B7 variant, Alltrack...., manuale, electrice, ventilatie, incalzire fata, incalzire spate, ergo comfort- masaj, memorie...???

 

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca as inlocui interiorul de pe un b6 cu unul de CC, s ar potrivi? Si merita?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Imi puteti da o idee cum sa repar aripioara stanga de la scaunul sofer de la Passat CC 2009? Tapiseria este cea normala, din material. Moementan inca nu s-a rupt dar in viitorul apropiat cred ca se va rupe, oricat de atent sunt eu. 

Caut ceva in Bucuresti si sa fie cat mai finuta interventia, sa nu se observe. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ma poate ajuta cineva daca stie, se potrivesc panourile de usi de la passat b7 la modelul b6?

Va multumesc anticipat

Modificat de Scorpionul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dar trebuie sa faci cateva modificari

1. la prinderi

2. la cablaj - la usa soferului, ai numai buton de deschidere rezervor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc domnului Florin care ma ajutat cu informatiile necesare. Bine de stiut, la usa soferului, la mufa de pe usa cu 37 de pini, trebuie mutat pinul nr 35  la 16 pentru a functiona clapeta rezervor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Buna seara

La fata de usa de la șofer,pot pune partea din mijloc(cea cu mânerul)pe alta fata de usa?Adica se pot demonta sau vine fata de usa cu totul ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut băieți 

Imi puteti spune si mie daca scaunele din fata de la passat b7 limuzina se potrivesc pe b6 limuzină ma refer la partea electrică,  mufe aibag,  mufa reglaj scaun, etc. Trebuie ceva codari?

Multumesc 

Ma poate ajuta cineva sa fac treaba ăsta contra cost bineînțeles 

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!