Jump to content

sonorizare passat b4 ..idei


passat19tdi
 Share

Postare recomandată

salut trebuia sa o fac ziua dar poate se intelege ceva ..

post-74703-0-32491300-1297707329_thumb.j

Modificat de dicipriani
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate vad e destul de simplu

ai o rama care prima data trebuie data jos dupa care iti trebuie niste chei de extragere ca si cele din poza care se baga pe lateralul player-ului ca sa elibereze 2 sigurante de pe lateralul ramei interioare...

cheitecasetofon.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi eu am incercat fara sa scot rama care iese mai greu dar trebuie sa cumpar cheitele alea sau merge cu altceva .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge si cu altceva nu neaprat cu alea...o fasie metalica sau altceva tare cu care poti sa le bagi acolo ca sa eliberezi o clema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiti cumva adancimea maxima de montare a difuzoarelor din usi? dara a fi nevoie de distantiere etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fata am instalate de 5,5 cm adancime si ar mai fi ceva spatiu dar nu stiu sa-ti spun exact !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok mersi mult.....si ca idee ce firma sunt ale tale....si daca esti multumit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehe am luat azi doua seturi de difuzoare magnat car fit 216 pe care le-am si montat azi pe frigu asta :frigbaitata: ca nu mai aveam rabdare pana venea caldura :D....

ce mp3 mi-ati recomanda? in momentu de fata am un sony si nu sunt multumit cam deloc de el mai ales ca urmeaza sa imi montez si un tub+amplif si nu am iesire de rca-uri pe el...ma intereseaza ceva accesibil si bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce difuzoare merg montate in acele locasuri din spate care apar in priza poza a acestui post? Ce dimensiuni aproximative?

Aveti idee cum se desfac difuzoarele din bord de langa parbriz, fiindca unul din ele mi s-a ars si as vrea sa intru putin la reparat :)

Am doua difuzoare Blaupunkt in usile din fata, dar nu au acea plasa metalica de protectie (grilaj). Daca cumpar alte difuzoare le gasesc in comert cu tot cu acea plasa de protectie? Aveti idee?

Multumesc

Modificat de BlueBoy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In postul #!9 ,sunt lasate niste linkuri cu dimensiunea si modelul,citeste topicul !!!!

Cele din bord se desfac cu o surubelnita usor sub plasa si asa iasa ,dupa care ai acces la tweeter.

Da,majoritatea difuzoarelor cu acea dimensiunea vin cu protectie din fabrica .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca in usile din spate la un B3 Variant au loc difuzoare ovale 6"x9" ? Fetele de usi is alea normale, fara loc de difuzoare.

P.S. e vorba despre Magnat Ultra S690

Modificat de PassatBH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu reusesc sa deschid topic nou, astfel postez aici (apropiat de tema),

Am de vanzare un casetofon VW GAMMA 4, (iluminare verde), cu cod si manual in limba germana, stare impecabila, nedesfacuta, cu sigil original intact.

zoltanzoli27@yahoo.com

post-81045-0-81195800-1305201042_thumb.j

Modificat de newowner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

care`mi zice si mie cum ajung la difuzoarele din portbagaj? terbuie demontate toate ornamentele de plastic de acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdan.tuta

pai da...toate plasticurile se dau jos si acolo se pun difuzoarele...

dar asa de curiozitate...ce fel de dif pui? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care`mi zice si mie cum ajung la difuzoarele din portbagaj? terbuie demontate toate ornamentele de plastic de acolo?

Postul #38

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!