Jump to content

gaz pe golf 3


eugend
 Share

Postare recomandată

As vrea sa pun gaz pe golf 3 Variant
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

merita sa pun gaz pe motorul golfului 3 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Vezi la Turom Gaz , pe Splaiul Unirii (intre Mihai Bravu si Timpuri Noi).Eu am pus pe Vento gaz la ei si parca am vazut niste butelii speciale care se pun in locul rotii de rezerva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost ieri la Turom pentru niste reglari si am vazut butelia de gaz care se pune in locul rotii de rezerva.Fii atent la dimenisuni!S-ar putea sa nu incapa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Merita sa pui gaz pe golf 3 din mai multe motive :

1 - daca faci multi km o sa se vada la buzunar diferena mai mult ca zigur dar daca faci 3 ture prin centrul orasului pe an probabil ca nu o sa vezi rentabilitatea investitiei care variaza in functie de tipul de injectie monopunct/multipunct incepand de la 10 si ajungand pana pe la 20 de mil.Recomand totodata folosirea unui ulei corespunzator combustibilului folosit.

2 -se spune ca GPL -ul, in timp, face rau motorului -fiind mult mai uscat decat benzina produce o uzura prematura a motorului dar batranul golf 3 sunt convins ca are un motor care "duce" si chiar daca nu se intampla asa piesele sunt destul de accesibile deci, dupa parerea mea, iar renteaza.

Concluzie: daca esti un om care e interesat mai mult de costuri (evident,conteaza,mai ales pe criza asta) si mai putin de mersul masinii la parametrii optimi asa cum au lasat-o tehnicienii de la VW pe acest pamant,de o mica uzura in plus, nu vad de ce nu ai face schimbul pe GPL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista topic dedicat despre GPL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!